Web Page Archive (8.x-2.12) - en to fa translation catalogue (62 entries)

en: Next
fa: بعدی

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Value
fa: مقدار

en: Cancel
fa: لغو

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: File
fa: فایل

en: Edit
fa: تدوین

en: Size
fa: اندازه

en: Reset
fa: اعاده

en: None
fa: هیچ

en: Number
fa: عدد

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Time
fa: زمان

en: Add
fa: افزودن

en: URL
fa: نشانی

en: ID
fa: هویت

en: User
fa: کاربر

en: User ID
fa: هویت کاربر

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: All
fa: همه

en: Page
fa: صفحه

en: Never
fa: هیچوقت

en: Contains
fa: شاملِ

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Width
fa: عرض

en: ,
fa: ،

en: Desc
fa: نزولی

en: Background color
fa: رنگ پس‌زمینه

en: Users
fa: کاربران

en: Expose
fa: نمایش

en: Operator
fa: عملگر

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Size of textfield
fa: اندازه میدان متن

en: Browser
fa: مرورگر

en: Revisions for %title
fa: تنقیح‌های %title

en: Revision
fa: تنقیح

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Revision of %title from %date
fa: تنقیح %title از %date

en: Apply
fa: تایید

en: Values
fa: مقادیر

en: Offset
fa: جابجایی

en: contains
fa: شامل

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: About
fa: درباره

en: Embed
fa: جایگذاری

en: Display format
fa: قالب بندی نمایش

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: ‹‹
fa: >>

en: ››
fa: <<

en: Placeholder
fa: جایگذار

en: - All -
fa: - همه -

en: « First
fa: >>اول

en: Last »
fa: آخر>>

en: This field stores a number in the database as an integer.
fa: این میدان اعداد را در مخزن داده به قالب اعداد صحیح ذخیره می‌کند.

en: Weight for @title
fa: وزن @title

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
