Web Page Archive (8.x-2.6) - en to fi translation catalogue (58 entries)

en: Next
fi: Seuraava

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Value
fi: Arvo

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: File
fi: Tiedosto

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Size
fi: Koko

en: None
fi: Ei mitään

en: Number
fi: Numero

en: Weight
fi: Paino

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Label
fi: Tunnus

en: Schedule
fi: Aikataulu

en: Add
fi: Lisää

en: Created
fi: Luotu

en: Url
fi: Osoite

en: Never
fi: Ei koskaan

en: Contains
fi: Sisältää

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Width
fi: Leveys

en: Background color
fi: Taustaväri

en: Expose
fi: Näytä

en: Operator
fi: Operaattori

en: Size of textfield
fi: Tekstikentän koko

en: Are you sure you want to delete %name?
fi: Oletko varma että haluat poistaa kategorian %name?

en: Browser
fi: Selain

en: equals
fi: yhtä kuin

en: Revisions for %title
fi: Kirjoituksen %title versiot

en: Revision
fi: Versio

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Revision of %title from %date
fi: Versio kirjoituksesta %title, julkaistu %date

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fi: Haluatko varmasti poistaa version, jonka päiväys on %revision-date?

en: Values
fi: Arvot

en: contains
fi: sisältää

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: About
fi: Tietoja

en: Display format
fi: Näyttömuoto

en: Image type
fi: Kuvan tyyppi

en: installation instructions
fi: asennusohjeet

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: Publishing status
fi: Julkaisun tila

en: Sitemap URL
fi: Sivukartan osoite

en: Current revision
fi: Nykyinen versio

en: This field stores a number in the database as an integer.
fi: Kenttä tallentaa numeron tietokantaan kokonaislukuna.

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
fi: Virhe käsiteltäessä operaatiota @operation argumenteilla: @args

en: Weight for @title
fi: Paino kentälle @title

en: Which key should be displayed
fi: Minkä avaimen haluat näytettävän

en: Reduce
fi: Vähennä

en: Text value
fi: Tekstin arvo

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fi: Teksti joka näytetään kentän sisällä kunnes arvo on syötetty. Tämä vihje on usein esimerkkiarvo tai lyhyt kuvaus oletetusta muodosta.

en: Placeholder: @placeholder
fi: Kirjanmerkki: @placeholder

en: Group item
fi: Ryhmittelykohde

en: @date by @username
fi: @date kirjoittajalta @username

en: Textfield size: @size
fi: Tekstikentän koko: @size
