Web Page Archive (8.x-2.6) - en to uk translation catalogue (80 entries)

en: Next
uk: Наступний

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Value
uk: Значення

en: Cancel
uk: Скасувати

en: URLs
uk: URL-адреси

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: File
uk: Файл

en: Edit
uk: Редагувати

en: Size
uk: Розмір

en: None
uk: Немає

en: Number
uk: Число

en: Weight
uk: Вага

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Schedule
uk: Розклад

en: Add
uk: Додати

en: URL
uk: URL-адреса

en: File Size
uk: Розмір файла

en: Created
uk: Створено

en: Never
uk: Ніколи

en: Delta
uk: Дельта

en: Contains
uk: Містить

en: Authored by
uk: Автор

en: Width
uk: Ширина

en: Background color
uk: Колір тла

en: Expose
uk: Виставляти

en: Operator
uk: Оператор

en: Equals
uk: Дорівнює

en: Size of textfield
uk: Розмір текстового поля

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Browser
uk: Браузер

en: Delay
uk: Затримка

en: equals
uk: дорівнює

en: Revisions for %title
uk: Редакції для матеріалу %title

en: Revision
uk: Редакція

en: Changed
uk: Змінено

en: Slider
uk: Повзунок

en: Revision of %title from %date
uk: Редакція матеріалу %title від %date

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити редакцію від %revision-date?

en: Cron Settings
uk: Налаштування крону

en: Values
uk: Значення

en: contains
uk: містить

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: About
uk: Про модуль

en: User agent
uk: User Agent

en: Display format
uk: Формат відображення

en: Default Values
uk: Типові значення

en: Timeout (ms)
uk: Таймаут (мс)

en: Image type
uk: Тип зображення

en: installation instructions
uk: інструкції з встановлення

en: Placeholder
uk: Заповнювач

en: Publishing status
uk: Стан публікації

en: Error!
uk: Помилка!

en: Sitemap URL
uk: URL-адреса мапи сайту

en: Current revision
uk: Поточна редакція

en: Pixel
uk: Точок

en: This field stores a number in the database as an integer.
uk: Це поле записує в базу даних число у форматі цілого.

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
uk: Помилка під час обробки @operation з аргументами: @args

en: Weight for @title
uk: Вага для @title

en: Which key should be displayed
uk: Який ключ має відображатись

en: Reduce
uk: Зменшити

en: System Settings
uk: Системні параметри

en: Text value
uk: Текстове значення

en: Delay (ms)
uk: Затримка (мс)

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
uk: Текст, що буде показаний в полі до початку введення значення. Зазвичай це підказка з прикладом значення або короткий опис очікуваного формату.

en: Placeholder: @placeholder
uk: Заповнювач: @placeholder

en: Add %label
uk: Додати %label

en: Cron Schedule
uk: Розклад крону

en: Plugin ID
uk: ID плаґіну

en: Group item
uk: Позиція групування

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: @date by @username
uk: @date від @username

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.

en: Textfield size: @size
uk: Розмір текстового поля: @size

en: @langname revisions for %title
uk: Редакції @langname для матеріалу %title

en: Web Page Archive
uk: Архів Вебсторінок
