Web Page Archive (8.x-2.7) - en to pl translation catalogue (84 entries)

en: Next
pl: Dalej

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Value
pl: Wartość

en: Cancel
pl: Anuluj

en: URLs
pl: Adresy URL

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: File
pl: Plik

en: Edit
pl: Edytuj

en: Size
pl: Rozmiar

en: Reset
pl: Resetuj

en: None
pl: Brak

en: Number
pl: Liczba

en: Weight
pl: Waga

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Label
pl: Etykieta

en: Schedule
pl: Harmonogram

en: Time
pl: Czas

en: Add
pl: Dodaj

en: Created
pl: Utworzono

en: All
pl: Wszystko

en: Page
pl: Strona

en: Url
pl: URL

en: Never
pl: Nigdy

en: Contains
pl: Zawiera

en: Authored by
pl: Autor

en: Width
pl: Szerokość

en: Desc
pl: Malejąco

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Expose
pl: Udostępniaj

en: Equals
pl: Równa się

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Size of textfield
pl: Rozmiar pola tekstowego

en: Are you sure you want to delete %name?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć %name?

en: Browser
pl: Przeglądarka

en: Delay
pl: Opóźnienie

en: equals
pl: równe

en: Revisions for %title
pl: Wersje dla %title

en: Revision
pl: Wersja

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Slider
pl: Suwak

en: Revision of %title from %date
pl: Wersja %title z dnia %date

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno usunąć wersję z dnia %revision-date?

en: Cron Settings
pl: Konfiguracja zadań cron

en: Values
pl: Wartości

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: contains
pl: zawiera

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: About
pl: O stronie

en: User agent
pl: Przeglądarka

en: Embed
pl: Osadzony

en: Display format
pl: Format wyświetlania

en: Default Values
pl: Domyślne wartości

en: Image type
pl: Typ obrazka

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: Placeholder
pl: Zaślepka

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Publishing status
pl: Status publikacji

en: Error!
pl: Błąd!

en: « First
pl: « Pierwsza

en: Last »
pl: Ostatnia »

en: Sitemap URL
pl: URL mapy witryny

en: Current revision
pl: Bieżąca wersja

en: This field stores a number in the database as an integer.
pl: To pole przechowuje liczbę w bazie danych jako liczbę całkowitą.

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
pl: Wystąpił błąd w trakcie wykonywania @operation z argumentami : @args

en: Weight for @title
pl: Waga dla @title

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Which key should be displayed
pl: Który klucz powinien być wyświetlany

en: Master
pl: Główny

en: more details
pl: więcej szczegółów

en: Reduce
pl: Zmniejsz

en: Displaying @start - @end of @total
pl: Wyświetlanie @start - @end z @total

en: Text value
pl: Wartość tekstowa

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
pl: Tekst pokazany wewnątrz pola zanim zostanie do niego wprowadzona wartość. Podpowiedź jest zazwyczaj przykładową wartością lub krótkim opisem spodziewanego formatu.

en: Placeholder: @placeholder
pl: Zaślepka: @placeholder

en: Plugin ID
pl: ID wtyczki

en: Group item
pl: Element grupy

en: @date by @username
pl: @date przez @username

en: Textfield size: @size
pl: Rozmiar pola tekstowego: @size

en: @langname revisions for %title
pl: Wersje %title w języku @langname

en: Revision create time
pl: Czas utworzenia wersji
