Web Push Notification (8.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (33 entries)

en: Title
de: Titel

en: Pages
de: Seiten

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Content types
de: Inhaltstypen

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Message
de: Benachrichtigung

en: Settings
de: Einstellungen

en: Body field
de: Textkörperfeld

en: Icon
de: Symbol

en: Subscriptions
de: Abonnements

en: Content type
de: Inhaltstyp

en: Configure
de: Konfigurieren

en: Created
de: Erstellt

en: Page
de: Seite

en: Url
de: URL

en: Send
de: Senden

en: Desc
de: Absteigend

en: Configuration
de: Konfiguration

en: Public Key
de: Öffentlicher Schlüssel

en: Private Key
de: Privater Schlüssel

en: Sort by
de: Sortierung

en: Key
de: Schlüssel

en: Apply
de: Anwenden

en: No content types available.
de: Keine Inhaltstypen vorhanden.

en: No subscriptions available.
de: Keine Abonnements verfügbar.

en: Offset
de: Versatz

en: Web services
de: Web-Dienste

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: « First
de: « Anfang

en: Last »
de: Ende »

en: Endpoint
de: Endpunkt

en: Asc
de: Aufsteigend
