Web Push Notification (8.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (27 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Content types
hi: विषय वस्तु के प्रकार

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Test
hi: परीक्षण

en: Message
hi: संदेश

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Body field
hi: मुख्य भाग क्षेत्र

en: Icon
hi: चिन्ह

en: ID
hi: आईडी

en: Content type
hi: सामग्री प्रकार

en: Configure
hi: विन्यास करें

en: Created
hi: निर्मित

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Url
hi: URL

en: Send
hi: भेजें

en: Desc
hi: अवरोही

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Apply
hi: लागू करें

en: No content types available.
hi: सामग्री उपलब्ध नहीं है

en: Web services
hi: वेब सेवाएं

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »
