Web Assets (10.0.1) - en to sv translation catalogue (18 entries)

en: Image
sv: Bild

en: Small
sv: Liten

en: Large
sv: Stor

en: Audio
sv: Ljud

en: Medium
sv: Mellan

en: Square
sv: Ruta

en: Document
sv: Dokument

en: Audio file
sv: Ljudfil

en: Video file
sv: Videofil

en: Video URL
sv: URL för video

en: Use local images for reusable media.
sv: Använd lokala bilder för återanvändbara media.

en: A locally hosted audio file.
sv: En lokalt lagrad ljudfil.

en: A locally hosted video file.
sv: En lokalt lagrad videofil.

en: Square Medium
sv: Mellanstor fyrkant

en: Square Small
sv: Liten fyrkant

en: Remote video
sv: Extern video

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
sv: En externt lagrad video från YouTube eller Vimeo.

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
sv: En uppladdad fil eller ett dokument, exempelvis en PDF.
