Web Assets (11.0.0-rc1) - en to nl translation catalogue (16 entries)

en: Image
nl: Afbeelding

en: Small
nl: Klein

en: Large
nl: Groot

en: Medium
nl: Gemiddeld

en: Square
nl: Vierkant

en: Standard
nl: Standaard

en: Audio file
nl: Geluidsbestand

en: Video file
nl: Filmbestand

en: Use local images for reusable media.
nl: Gebruik lokale afbeeldingen voor herbruikbare media.

en: A locally hosted audio file.
nl: Een audiobestand gehost op deze website.

en: A locally hosted video file.
nl: Een videobestand gehost op deze website.

en: Square Medium
nl: Gemiddeld vierkant

en: Square Small
nl: Klein vierkant

en: Remote video
nl: Externe video

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
nl: Een externe video van YouTube of Vimeo.

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
nl: Een geupload bestand of document, zoals een PDF.
