Web Assets (11.0.0-rc1) - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: Image
pt: Imagem

en: Small
pt: Pequeno

en: Large
pt: Grande

en: Audio
pt: Áudio

en: Medium
pt: Médio

en: Square
pt: Quadrado

en: Standard
pt: Padrão

en: Document
pt: Documento

en: Audio file
pt: Arquivo de áudio

en: Video file
pt: Arquivo de vídeo

en: Video URL
pt: URL do vídeo

en: X-Large
pt: X-Grande

en: Use local images for reusable media.
pt: Use imagens locais como mídias reutilizáveis.

en: A locally hosted audio file.
pt: Um arquivo de áudio hospedado localmente.

en: A locally hosted video file.
pt: Um arquivo de vídeo hospedado localmente.

en: Square Medium
pt: Quadrado Médio

en: Square Small
pt: Quadrado Pequeno

en: Remote video
pt: Vídeo remoto

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
pt: Um vídeo hospedado remotamente no YouTube ou Vimeo.

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
pt: Um arquivo ou documento carregado, como um PDF.

en: Nav Medium
pt: Nav média

en: Grid Medium
pt: Grade média

en: Grid Max
pt: Grade Max
