Web Assets (11.0.0-rc1) - en to uk translation catalogue (25 entries)

en: Image
uk: Зображення

en: Small
uk: Мале

en: Large
uk: Велике

en: Audio
uk: Звук

en: Medium
uk: Середній

en: Square
uk: Квадрат

en: Video
uk: Відео

en: Standard
uk: Стандарт

en: Document
uk: Документ

en: Audio file
uk: Файл звуку

en: Video file
uk: Відеофайл

en: Video URL
uk: URL відео

en: X-Large
uk: Дуже великий

en: Nav
uk: Навігація

en: Use local images for reusable media.
uk: Використовувати локальні зображення для багаторазових медіа.

en: A locally hosted audio file.
uk: Локально розміщуваний аудіофайл.

en: A locally hosted video file.
uk: Локально розміщуваний відеофайл.

en: Square Medium
uk: Квадратне середнє

en: Square Small
uk: Квадратне мале

en: Remote video
uk: Віддалене відео

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
uk: Віддалено розміщуване відео з YouTube або Vimeo.

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
uk: Викладений файл чи документ, наприклад PDF.

en: Nav Medium
uk: Навігація Середня

en: Grid Medium
uk: Сітка Середня

en: Grid Max
uk: Сітка Макс
