Webdam (2.0.0-alpha1) - en to cy translation catalogue (24 entries)

en: Body
cy: Corff

en: Username
cy: Enw defnyddiwr

en: Type
cy: Math

en: yes
cy: ie

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Tags
cy: Tagiau

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Search
cy: Chwilio

en: Password
cy: Cyfrinair

en: Image
cy: Delwedd

en: Name
cy: Enw

en: View
cy: Gweld

en: Upload
cy: Llwytho i fyny

en: no
cy: na

en: Width
cy: Lled

en: Height
cy: Uchder

en: Thumbnail
cy: Disgrifiad Cryno

en: Media
cy: Cyfryngau

en: Original
cy: Gwreiddiol

en: Topic
cy: Testun

en: Date created
cy: Dyddiad crëwyd

en: Submit button text
cy: Cyflwyno botwm testun

en: Mini
cy: Bychan
