Webdam (2.1.0) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: Username
it: Nome utente

en: Type
it: Tipo

en: yes
it: sì

en: Description
it: Descrizione

en: Tags
it: Etichette

en: Yes
it: Sì

en: Tag
it: Etichetta

en: Search
it: Cerca

en: Name
it: Nome

en: View
it: Visualizza

en: Upload
it: Carica

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Thumbnail
it: Miniatura

en: Loop
it: Iterazione

en: Original
it: Originale

en: seconds
it: secondi

en: Topic
it: Argomento

en: Date created
it: Data di creazione

en: Allowed file extensions
it: Estensioni file consentite

en: Autoplay
it: Partenza automatica

en: pixels
it: pixel

en: File upload
it: Caricamento file

en: Submit button text
it: Testo del bottone invia

en: Performance settings
it: Impostazioni per le prestazioni
