Webdam (2.1.0) - en to hi translation catalogue (24 entries)

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Type
hi: प्रकार

en: yes
hi: हां

en: Description
hi: उल्लेख

en: Tags
hi: उपनाम

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Tag
hi: अंकितक

en: Search
hi: खोज

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Name
hi: नाम

en: View
hi: देखें

en: ID
hi: आईडी

en: Upload
hi: अपलोड

en: no
hi: नहीं

en: Client ID
hi: ग्राहक ID

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Media
hi: मीडिया

en: seconds
hi: क्षण

en: Topic
hi: विषय

en: Date created
hi: निर्माण की तिथि

en: Allowed file extensions
hi: अनुमत फ़ाइल एक्सटेंशन

en: pixels
hi: पिक्सेल
