Webdam (2.1.0) - en to nl translation catalogue (36 entries)

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: yes
nl: ja

en: Description
nl: Beschrijving

en: Tags
nl: Labels

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Tag
nl: Label

en: Search
nl: Zoeken

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Name
nl: Naam

en: View
nl: Weergeven

en: Upload
nl: Uploaden

en: no
nl: nee

en: Client ID
nl: Klant-ID

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Thumbnail
nl: Miniatuur

en: Loop
nl: Lus

en: Original
nl: Origineel

en: Folder
nl: Map

en: seconds
nl: seconden

en: Topic
nl: Onderwerp

en: Date created
nl: Aanmaakdatum

en: Allowed file extensions
nl: Toegestane bestandsextensies

en: Test connection
nl: Verbinding testen

en: Autoplay
nl: Automatisch afspelen

en: File upload
nl: Bestandsupload

en: Submit button text
nl: Tekst voor verzendknop

en: Media type
nl: Mediatype

en: Performance settings
nl: Prestatie-instellingen

en: Autoplay: %autoplay
nl: Automatisch afspelen: %autoplay

en: Muted: %muted
nl: Gedempt: %muted

en: Muted
nl: Gedempt

en: Size: %width x %height pixels
nl: Grootte: %width x %height pixels

en: Dropzone drag-n-drop zone text
nl: Dropzone drag-n-drop zone-tekst

en: Show playback controls
nl: Afspeeltoetsen tonen
