Webdam (2.1.0) - en to pt translation catalogue (34 entries)

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Type
pt: Tipo

en: yes
pt: sim

en: Description
pt: Descrição

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Search
pt: Buscar

en: Password
pt: Senha

en: Name
pt: Nome

en: View
pt: Ver

en: Upload
pt: Carregar

en: no
pt: não

en: Client ID
pt: ID do Cliente

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Thumbnail
pt: Miniatura

en: Media
pt: Mídia

en: Loop
pt: Laço

en: Folder
pt: Pasta

en: seconds
pt: segundos

en: Topic
pt: Tópico

en: Date created
pt: Data de criação

en: Allowed file extensions
pt: Extensões de arquivo permitidas

en: Autoplay
pt: Tocar automaticamente

en: File upload
pt: Envio de arquivo

en: Submit button text
pt: Texto do botão Enviar

en: Media type
pt: Tipo de mídia

en: Performance settings
pt: Configurações de Desempenho

en: Autoplay: %autoplay
pt: Reprodução automática: %autoplay

en: Loop: %loop
pt: Ciclo: %loop

en: Muted: %muted
pt: Mudo: %muted

en: Muted
pt: Silenciado

en: Size: %width x %height pixels
pt: Tamanho: %width x %height pixels

en: Show playback controls
pt: Exibir controles de playback
