Webfactory (8.x-1.0) - en to id translation catalogue (30 entries)

en: title
id: judul

en: Prefix
id: Awalan

en: Delete
id: Hapus

en: Username
id: Nama pengguna

en: List
id: Daftar

en: Language
id: Bahasa

en: Action
id: Tindakan

en: Password
id: Sandi

en: Settings
id: Pengaturan

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Theme
id: Tema

en: content type
id: jenis konten

en: Mail
id: Email

en: Site name
id: Nama situs

en: Up to date
id: Mutakhir

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Profile
id: Profil

en: Database name
id: Nama database

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Duplicate
id: Duplikat

en: New content
id: Konten baru

en: Site configuration
id: Konfigurasi situs

en: Apply
id: Terapkan

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Synchronize
id: Singkronkan

en: No content available.
id: Tidak ada konten yang tersedia.

en: Bundles
id: Bundel

en: Bundle
id: Bundel

en: Database configuration
id: Konfigurasi database

en: Entities
id: Entitas
