Webfactory (8.x-1.1-beta1) - en to nl translation catalogue (44 entries)

en: title
nl: titel

en: Prefix
nl: Voorvoegsel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: List
nl: Lijst

en: Language
nl: Taal

en: Action
nl: Actie

en: ERROR: fwrite(@file) failed
nl: FOUT: fwrite(@file) mislukt

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Settings
nl: Instellingen

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Theme
nl: Thema

en: content type
nl: inhoudstype

en: Mail
nl: E-mail

en: Site name
nl: Naam van de website

en: Up to date
nl: Actueel

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Channel
nl: Kanaal

en: Profile
nl: Profiel

en: Database name
nl: Databasenaam

en: Port
nl: Poort

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Driver
nl: Stuurprogramma

en: Duplicate
nl: Dupliceren

en: New content
nl: Nieuwe inhoud

en: Site configuration
nl: Site-instellingen

en: Invalid email address.
nl: Ongeldig e-mailadres.

en: Apply
nl: Toepassen

en: Deploy
nl: Uitrollen

en: Channels
nl: Kanalen

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Synchronize
nl: Synchroniseren

en: No content available.
nl: Geen inhoud beschikbaar.

en: Bundles
nl: Bundels

en: Bundle
nl: Bundel

en: Drupal user
nl: Drupalgebruiker

en: Database configuration
nl: Database-instellingen

en: Entities
nl: Entiteiten

en: Synchronized
nl: Gesynchroniseerd

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.

en: Add Channel
nl: Kanaal toevoegen

en: Channel config
nl: Kanaalconfiguratie

en: Created the %label Channel.
nl: Het kanaal %label is gemaakt.

en: Saved the %label Channel.
nl: Het kanaal %label is opgeslagen.
