Webform (6.0.3) - en to uk translation catalogue (16 entries)

en: Contact
uk: Контакт

en: Contribute
uk: Надавати

en: Get involved
uk: Беріть участь

en: Demographic
uk: Демографічна

en: Getting involved and support options
uk: Залучення та варіанти підтримки

en: Get involved in the Drupal community and the Webform module. Review a patch, write documentation, contribute code, volunteer at an event, and more...
uk: Приєднуйтеся до спільноти Drupal і модуля Вебформа. Перевіряйте латки, пишіть документацію, додавайте код, працюйте волонтером на події тощо...

en: Open to all
uk: Відкритий для всіх

en: Fund development
uk: Фінансування розробки

en: Help fund the day-to-day tasks required to maintain the Webform module. Funds are used to triage issues, resolve security issues, and tag new releases.
uk: Допоможіть фінансувати повсякденні завдання, необхідні для підтримки модуля Webform. Кошти використовуються для впорядкування проблем, розв'язання проблем безпеки та створення нових випусків.

en: Fund
uk: Фінансувати

en: Starting at $5 a month
uk: Від 5 доларів на місяць

en: Professional support
uk: Професійна підтримка

en: Hire the Webform module's subject matter expert (SME) to ensure the success of your project. I can review your project plan, recommend solutions, and implement custom features.
uk: Найміть експерта з тематики (SME) модуля Вебформа, щоб забезпечити успіх вашого проєкту. Я можу переглянути план проєкту, порекомендувати рішення та реалізувати спеціальні функції.

en: Starting at $800
uk: Від 800 доларів

en: Sex - International Civil Aviation Organization (ICAO)
uk: Стать - Міжнародна організація цивільної авіації (ICAO)

en: M: Male
    F: Female
    X: Unspecified
uk: M: Чоловік
    F: Жінка 
    X: Не визначено
