Webform (6.2.3) - en to mr translation catalogue (207 entries)

en: Forms
mr: अर्ज

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: Images
mr: चित्रे

en: Pages
mr: पाने

en: Save configuration
mr: बदल संरक्षीत करा

en: enabled
mr: कार्यरत केले

en: delete
mr: मिटवा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Register
mr: नोंदणी

en: Suffix
mr: पुढे जोडलेला शब्द

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Value
mr: किंमत

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: Private
mr: खाजगी

en: Groups
mr: समुह

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: Closed
mr: बंद

en: List
mr: यादी

en: Send email
mr: ईमेल पाठवा

en: closed
mr: बंद

en: Actions
mr: कृती

en: Email notification
mr: ई-मेल सुचना देणे

en: disabled
mr: असमर्थ

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Manager
mr: व्यवस्थापक

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Enable
mr: समर्थ

en: Disable
mr: असमर्थ

en: optional
mr: पर्यायी

en: required
mr: आवश्यक

en: Email settings
mr: ई-मेल सेटिंग्ज

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Administration
mr: व्यवस्थापन

en: More
mr: अधिक

en: Action
mr: कृती

en: On
mr: वर

en: error
mr: तृटी

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Homepage
mr: मुख्य पान

en: License
mr: परवाना

en: Resources
mr: संसाधने

en: Categories
mr: केटेगरीज

en: Download
mr: डाउनलोड

en: Version
mr: आवृत्ती

en: view
mr: दाखवा

en: updated
mr: अद्ययावत झाले

en: created
mr: तयार झाले

en: all
mr: सर्व

en: File
mr: फाईल

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Size
mr: आकार

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: None
mr: काहीच नाही

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Test
mr: चाचणी

en: Number
mr: अंक

en: Message
mr: संदेश

en: Password
mr: परवलीचा शब्द

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: Country
mr: देश

en: Weight
mr: मुल्य

en: Link
mr: दुवा

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Container
mr: प्रभाग

en: Help text
mr: माहिती अक्षर

en: Types
mr: प्रकार

en: Multiple
mr: अनेक

en: Required
mr: आवश्यक

en: none
mr: काहीच नाही

en: Category
mr: वर्ग

en: Settings
mr: संरचना

en: One
mr: एक

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: Go to previous page
mr: मागच्या पानावर जा

en: Go to next page
mr: पुढच्या पानावर जा

en: Import
mr: आयात

en: Export
mr: निर्यात

en: General settings
mr: सामान्य संरचना

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Help
mr: मदत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Summary
mr: संक्षेप

en: Update
mr: अपडेट

en: Sunday
mr: रवीवार

en: Monday
mr: सोमवार

en: Tuesday
mr: मंगळवार

en: Wednesday
mr: बुधवार

en: Thursday
mr: गुरुवार

en: Friday
mr: शुक्रवार

en: Saturday
mr: शनीवार

en: Time
mr: वेळ

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: View
mr: बघा

en: Manage
mr: व्यवस्थापन

en: link
mr: शृंखला

en: Display
mr: दाखवा

en: Notes
mr: टिप्पणी

en: Updated
mr: सुधारित

en: Text
mr: अक्षर

en: Total
mr: एकूण

en: ID
mr: आय डी

en: Issue
mr: मुद्दा

en: Upload
mr: अपलोड

en: Mail
mr: ईमेल

en: User
mr: सदस्य

en: Email
mr: ईमेल

en: Error
mr: तृटी

en: Options
mr: विकल्प

en: Contact
mr: संपर्क

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Node
mr: शाखा

en: All
mr: सर्व

en: Active
mr: सक्रिय

en: Access denied
mr: प्रवेश प्रतिबंधीत

en: Year
mr: वर्ष

en: Date format
mr: तारीख आराखडा

en: Page
mr: पान

en: PHP
mr: पी एच  पी

en: Off
mr: बंद

en: Inline
mr: आतील

en: Sender
mr: पाठवणारा

en: To
mr: प्रति:

en: Preview message
mr: खाजगी संदेश

en: From
mr: कडून

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Signature
mr: हस्ताक्षर

en: Filter
mr: गाळणी

en: Location
mr: स्थळ

en: Message type
mr: संदेशाचा प्रकार

en: Conditions
mr: अटी

en: Normal
mr: साधारण

en: Authored by
mr: लेखक

en: sources
mr: स्त्रोत

en: Width
mr: लांबी

en: Height
mr: उंची

en: Maximum
mr: जास्तीतजास्त

en: Line
mr: रेषा

en: Scale
mr: मोजपट्टी

en: Unlimited
mr: अमर्यादित

en: Phone
mr: दूरध्वनी

en: Address
mr: पत्ता

en: State
mr: राज्य

en: email
mr: ईमेल

en: General
mr: साधारण

en: Example
mr: उदाहरण

en: Method
mr: पद्धत(Method)

en: Day
mr: दिवस

en: Configuration
mr: संरूपण

en: (Disabled)
mr: (असमर्थ केले)

en: Navigation
mr: आवागमन

en: Color
mr: रंग

en: Email subject
mr: ईमेलचा विषय(Subject)

en: Create content
mr: आशय बनवा

en: Anonymous
mr: अज्ञात

en: Provider
mr: प्रदाता

en: Optional
mr: पर्यायी

en: Close
mr: बंद

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Message:
mr: संदेश:

en: Deleted
mr: मिटवले गेले

en: Languages
mr: भाषा

en: Days
mr: दिवस

en: Your message has been sent.
mr: तुमचा संदेश पाठवला गेला

en: Hours
mr: तास

en: Results
mr: निकाल

en: open
mr: सुरु

en: Not published
mr: अप्रकाशित

en: Minutes
mr: मिनीटे

en: date
mr: दिनांक

en: Default value
mr: मुलभूत मूल्य

en: Minimum
mr: किमान

en: Language code
mr: भाषेची संकेताक्षरं

en: Mapping
mr: प्रतिचित्रण

en: Locked
mr: कुपुपबंद

en: Reports
mr: अहवाल

en: Route
mr: मार्ग

en: Entity type
mr: एंटिटीचा प्रकार

en: notice
mr: सूचना

en: Rating
mr: श्रेणी

en: Direction
mr: दिशा

en: Current date
mr: आजची तारीख

en: And
mr: आणि

en: Text format
mr: टेक्सटचा फॉरमॅट

en: Structure
mr: आराखडा

en: Dependencies
mr: आवश्यकता

en: View mode
mr: दृश्य प्रस्थिती

en: Changed date
mr: बदल केल्याची तारीख

en: Third party settings
mr: थर्ड पार्टी सेटिंग्ज

en: Type of item to reference
mr: संदर्भास द्यावयाच्या आयटमचा प्रकार

en: Reference method
mr: संदर्भाची पद्धत

en: Select2
mr: सिलेक्ट टू
