Webform (all releases) - en to bs translation catalogue (102 entries)

en: Forms
bs: Forme

en: Home
bs: Početna

en: Title
bs: Naslov

en: Images
bs: Slike

en: Pages
bs: Stranice

en: Save configuration
bs: Sačuvaj postavke

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Content
bs: Sadržaj

en: Groups
bs: Grupe

en: Type
bs: Tip

en: Author
bs: Autor

en: Closed
bs: Zatvoreno

en: List
bs: Izlistaj

en: closed
bs: zatvoren

en: disabled
bs: onemogućeno

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Remove
bs: Ukloni

en: Description
bs: Opis

en: Language
bs: Jezik

en: Enable
bs: Omogući

en: Disable
bs: Onemogući

en: Disabled
bs: Onemogućen

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: Administration
bs: Administracija

en: error
bs: greška

en: Yes
bs: Da

en: No
bs: Ne

en: Categories
bs: Kategorije

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Date
bs: Datum

en: None
bs: Nijedan

en: This action cannot be undone.
bs: Ova akcija je nepovratna.

en: Message
bs: Poruka

en: - None -
bs: - Nijedno -

en: Country
bs: Zemlja

en: Weight
bs: Težina

en: Image
bs: Slika

en: Help text
bs: Pomoćni tekst

en: Types
bs: Tipovi

en: Required
bs: Obavezno

en: Parent
bs: Roditelj

en: Category
bs: Kategorija

en: Settings
bs: Postavke

en: Name
bs: Ime

en: Import
bs: Uvezi

en: Export
bs: Izvezi

en: Label
bs: Oznaka

en: Preview
bs: Pregled

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Help
bs: Pomoć

en: Add
bs: Dodaj

en: View
bs: Pregled

en: User
bs: Korisnik

en: Content type
bs: Tip sadržaja

en: Continue
bs: Nastavi

en: Options
bs: Opcije

en: Contact
bs: Kontakt

en: Created
bs: Kreiran

en: Node
bs: Nod

en: All
bs: Sve

en: Active
bs: Aktivan

en: Date format
bs: Format datuma

en: Preview message
bs: Pregled poruke

en: Custom
bs: Prilagođen

en: Roles
bs: Uloge

en: Published
bs: Objavljeno

en: Location
bs: Lokacija

en: Plain text
bs: Obični tekst

en: Unlimited
bs: Neograničeno

en: Address
bs: Adresa

en: Table
bs: Tabela

en: Role
bs: Uloga

en: First name
bs: Ime

en: Users
bs: Korisnici

en: Create content
bs: Kreiraj sadržaj

en: Anonymous
bs: Anonimus

en: Order
bs: Poredak

en: Created date
bs: Datum kreiranja

en: Size of textfield
bs: Veličina polja za tekst

en: Messages
bs: Poruke

en: Source
bs: Izvor

en: Text field
bs: Tekst polje

en: Results
bs: Rezultati

en: open
bs: otvoren

en: Convert
bs: Pretvori

en: Permissions
bs: Dozvole

en: Not published
bs: Nije objavljeno

en: date
bs: datum

en: File upload error. Could not move uploaded file.
bs: Greška prilikom uploada. Nije bilo moguće premjestiti fajl.

en: Default value
bs: Defaultne postavke

en: Apply
bs: Primjeni

en: collapsed
bs: složen

en: Permission
bs: Dozvole

en: Locked
bs: Zaključano

en: Translate
bs: Prevedi

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
bs: Iz sigurnosnih razloga, Vaš upload je preimenovan u %filename.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
bs: Fajl %file nije bilo moguće snimiti. Desila se nepoznata greška.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
bs: Greška kod slanja. Nije bilo moguće premjestiti poslati fajl %file na destinaciju %destination.

en: Autocomplete matching
bs: Auto-kompletirajuće uklapanje

en: Current date
bs: Trenutni datum

en: Converted
bs: Konvertovan
