Webform (6.2.9) - en to am translation catalogue (147 entries)

en: Forms
am: ቅፆች

en: Home
am: ቤት

en: Title
am: ዓርእስት

en: Body
am: አካል

en: Images
am: ምስሎች

en: Pages
am: ገፆች

en: Save configuration
am: ውቅረት አስቅምጥ

en: delete
am: ሰርዝ

en: Status
am: ሁኔታ

en: Register
am: ይመዝገቡ

en: Suffix
am: ቅጥያ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Submit
am: አስገባ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Content
am: ይዞታ

en: Value
am: እሴት

en: Username
am: የተጠቃሚ ስም

en: Development
am: ልማት

en: Groups
am: ቡድኖች

en: Type
am: ዓይነት

en: Author
am: ደራሲ

en: Closed
am: የተዘጋ

en: List
am: ዝርዝር

en: Subject
am: ዓርእስት

en: Send email
am: ኢሜል ላክ

en: closed
am: የተዘጋ

en: Actions
am: ድርጊቶች

en: disabled
am: የቦዘነ

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Remove
am: አስወግድ

en: Subscribe
am: ለደምበኝነት ይመዝገብ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: Email settings
am: የኢሜል ቅንብሮች

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Administration
am: አስተዳደር

en: Action
am: እርምጃ

en: error
am: ስህተት

en: Tags
am: መለያዎች

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: Version
am: ሥሪት

en: view
am: ትይታ

en: Edit
am: አርትእ

en: Date
am: ቀን

en: Search
am: ፈልግ

en: Message
am: መልእክት

en: Password
am: የይለፍ ቃል

en: Weight
am: ክብደት

en: Help text
am: የእርዳታ ጽሑፍ

en: Required
am: አስፈላጊ

en: Parent
am: ወላጅ

en: none
am: ምንም

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: edit
am: አስተካክል

en: Go to previous page
am: ወደ ቀድሞ ገጽ ሂድ

en: Go to next page
am: ወደ ሚቀጥለው ገጽ ሂድ

en: Import
am: አስመጣ

en: Export
am: ላክ

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Preview
am: ቅድመ እይታ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Help
am: እርዳታ

en: Default
am: ነባሪ

en: Update
am: አዘምን

en: Tuesday
am: ማክሰኞ

en: Wednesday
am: እሮብ

en: Thursday
am: ሃሙስ

en: Friday
am: ዓርብ

en: Time
am: ሰዓት

en: View
am: ትይታ

en: URL
am: ዩአርኤል

en: Text
am: ጽሁፍ

en: ID
am: አይዲ

en: Mail
am: ደብዳቤ

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Email
am: ኢሜይል

en: Error
am: ስህተት

en: Expanded
am: የተለጠጠ

en: Active
am: ገባሪ

en: Access denied
am: መድረስ ክልክል ነው

en: Date format
am: የቀን አጻጻፍ

en: Page
am: ገጽ

en: User settings
am: የተጠቃሚ ማቀናበሪያዎች

en: PHP
am: ፒኤችፒ

en: Header
am: ራስጌ

en: Footer
am: ግርጌ

en: Custom
am: ብጁ

en: Roles
am: ሚናዎች

en: Published
am: የታተመ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Location
am: ቦታ

en: Promoted to front page
am: ወደ ፊተኛው ገጽ የተሸጋገረ

en: Mode
am: ሁኔታ

en: Authored by
am: የተደረሰው በ

en: Maximum
am: ከፍተኛው

en: Scale
am: ልኬት ለውጥ

en: Unlimited
am: ያልተወሰነ

en: Code
am: ኮድ

en: Table
am: ሰንጠረዥ

en: Navigation
am: መጓጓዛ

en: Color
am: ቀለም

en: Users
am: ተጠቃሚዎች

en: Rows
am: ረድፎች

en: Create content
am: ይዞታ ፍጠር

en: Anonymous
am: ስም አልባ

en: Provider
am: አቅራቢ

en: Close
am: ዝጋ

en: Save settings
am: ቅንብሮቹን አስቀምጥ

en: Sort by
am: ደርድር

en: Size of textfield
am: የፅሁፍ መስኩ መጠን

en: Hidden
am: ድብቅ

en: Clear
am: አጥራ

en: Source
am: ምንጭ

en: Languages
am: ቋንቋዎች

en: Greater than
am: ይበልጣል

en: Permissions
am: ፈቃዶች

en: Default value
am: ነባሪ እሴት

en: Minimum
am: አነስተኛው

en: Permission
am: ፈቃድ

en: Language code
am: የቋንቋ ኮድ

en: Mapping
am: ማዛመድ

en: Locked
am: የተቆለፈ

en: Reports
am: ሪፖርቶች

en: Translate
am: ተርጉም

en: Element
am: አባል

en: Route
am: ፈለግ

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
am: ለመረጃ ደህንነት ሲባል ያስቀመጡት ፋይል ስም ወደ %filename ተቀይራል::

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት

en: notice
am: ማስታወቂያ

en: Direction
am: አቅጣጫ

en: Autocomplete matching
am: የራሥ-ሙላ ማዛመድ

en: Access type
am: የመድረሻ አይነት

en: Placeholder
am: ቦታ ያዥ

en: Table header
am: የሰንጠረዥ ራስጌ

en: Date and time
am: ቀን እና ሰዓት

en: Text format
am: ፅሁፍ ቅርፀት

en: Dependencies
am: ጥገኛዎች

en: UUID
am: ዩዩአይዲ

en: View mode
am: የእይታ ሁኔታ

en: Third party settings
am: የሦስተኛ ወገን ቅንብሮች

en: Type of item to reference
am: ማጣቀስ የተፈለገው ዓይነት

en: Reference method
am: የማጣቀሻ ስልት

en: Entity reference field settings
am: የአካል ማጣቀሻ መስክ ቅንብሮች

en: Entity reference selection plugin settings
am: የአካል ማጣቀሻ መምረጫ ተሰኪ ቅንብሮች
