Webform (all releases) - en to fi translation catalogue (334 entries)

en: Forms
fi: Lomakkeet

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Images
fi: Kuvat

en: Pages
fi: Sivut

en: Save configuration
fi: Tallenna asetukset

en: enabled
fi: käytössä

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Development
fi: Kehitys

en: Groups
fi: Ryhmät

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: Closed
fi: Suljettu

en: List
fi: Lista

en: closed
fi: suljettu

en: disabled
fi: ei käytössä

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Manager
fi: Manageri

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: Log
fi: Loki

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: optional
fi: valinnainen

en: required
fi: pakollinen

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Administration
fi: Ylläpito

en: Action
fi: Toiminto

en: error
fi: virhe

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Download
fi: Lataa

en: updated
fi: päivitetty

en: created
fi: luotu

en: all
fi: kaikki

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Reset
fi: Palauta

en: None
fi: Ei mitään

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Test
fi: Testi

en: Message
fi: Viesti

en: No log messages available.
fi: Yhtään lokimerkintää ei ole saatavilla.

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Weight
fi: Paino

en: Image
fi: Kuva

en: Help text
fi: Ohjeteksti

en: Types
fi: Tyypit

en: Multiple
fi: Monivalinta

en: Required
fi: Pakollinen

en: Parent
fi: Isäntä

en: none
fi: ei yhtään

en: Category
fi: Kategoria

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Import
fi: Tuo

en: Export
fi: Vie

en: Label
fi: Tunnus

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Save
fi: Tallenna

en: Help
fi: Ohje

en: Default
fi: Oletus

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: Download PDF
fi: Lataa PDF

en: Open
fi: Avoin

en: Archive
fi: Arkisto

en: Unscheduled
fi: Ajastamaton

en: Access
fi: Pääsy

en: Add
fi: Lisää

en: View
fi: Näytä

en: hidden
fi: piilotettu

en: Manage
fi: Ylläpidä

en: Notes
fi: Lisätietoa

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Total
fi: Yhteensä

en: Submitted by
fi: Lähettäjä

en: States
fi: Tilat

en: Upload
fi: Siirrä

en: User
fi: Käyttäjä

en: Content type
fi: Sisältötyyppi

en: Continue
fi: Jatka

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Options
fi: Valinnat

en: Contact
fi: Ota yhteyttä

en: Created
fi: Luotu

en: Add page
fi: Lisää sivu

en: All
fi: Kaikki

en: days
fi: päivät

en: Active
fi: Voimassa

en: Access denied
fi: Pääsy kielletty

en: Date format
fi: Päivämäärän muoto

en: General information
fi: Yleistä tietoa

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Footer
fi: Alatunniste

en: To
fi: Osoitteeseen

en: Preview message
fi: Esikatsele

en: From
fi: Lähettäjä

en: Custom
fi: Oma

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Published
fi: Julkaistu

en: Filter
fi: Suodatus

en: File name
fi: Tiedostonimi

en: Message type
fi: Viestin tyyppi

en: N/A
fi: Ei saatavilla

en: Nodes
fi: Solmut

en: Advanced
fi: Edistyneet

en: Plain text
fi: Puhdas teksti

en: Unlimited
fi: Rajoittamaton

en: Current
fi: Tämänhetkinen

en: State
fi: Tila

en: Inactive
fi: Ei aktiivinen

en: General
fi: Yleiset asetukset

en: Example
fi: Esimerkki

en: Method
fi: Tapa

en: Table
fi: Taulukko

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Role
fi: Rooli

en: Email subject
fi: Sähköpostin otsikko

en: First name
fi: Etunimi

en: Last name
fi: Sukunimi

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Choices
fi: Vaihtoehdot

en: Create content
fi: Luo sisältöä

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Override
fi: Ohita

en: Handler
fi: Käsittelijä

en: Order
fi: Järjestys

en: Latest
fi: Viimeisin

en: module
fi: moduuli

en: Close
fi: Sulje

en: Flag
fi: Lippu

en: Operation
fi: Toimenpide

en: Created date
fi: Luontipäivä

en: Share
fi: Jaa

en: Size of textfield
fi: Tekstikentän koko

en: Attachments
fi: Liitteet

en: Key
fi: Avain

en: Change
fi: Muuta

en: Messages
fi: Viestit

en: Delimiter
fi: Rajoitin

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Source
fi: Lähde

en: Limit
fi: Rajoitus

en: Text field
fi: Tekstikenttä

en: any
fi: mikä tahansa

en: Buttons
fi: Painikkeet

en: Days
fi: Päivät

en: Purge
fi: Tyhjennä

en: Maxlength
fi: Enimmäispituus

en: Results
fi: Tulokset

en: open
fi: avoin

en: Convert
fi: Käännä

en: Requirements
fi: Vaatimukset

en: Permissions
fi: Käyttöoikeudet

en: Promotions
fi: Promootiot

en: Duplicate
fi: Monista

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Date created
fi: Luontipäivämäärä

en: Completed
fi: Valmis

en: Testing
fi: Testaus

en: Templates
fi: Mallinteet

en: Not published
fi: Ei julkaistu

en: image
fi: kuva

en: images
fi: kuvat

en: Translations
fi: Käännökset

en: Loading...
fi: Ladataan...

en: Complete
fi: Valmis

en: date
fi: päiväys

en: File upload error. Could not move uploaded file.
fi: Tiedoston siirto-ongelma. Tiedostoa ei voitu siirtää oikeaan hakemistoon.

en: Submissions
fi: Lomakkeen vastaukset

en: Webforms
fi: Verkkolomakkeet

en: Webform
fi: Verkkolomake

en: Default value
fi: Oletusarvo

en: Apply
fi: Käytä

en: Select
fi: Valitse

en: Plugins
fi: Liitännäiset

en: Text area
fi: Tekstialue

en: Form
fi: Kaavake

en: Debug
fi: Debuggaa

en: Title tag
fi: Otsikkotagi

en: Permission
fi: Käyttöoikeus

en: Filter by category
fi: Suodata kategorialla

en: Installation
fi: Asennus

en: Description:
fi: Kuvaus:

en: Space
fi: Välilyönti

en: Drafts
fi: Luonnokset

en: Export format
fi: Viennin tiedostomuoto

en: All users
fi: Kaikki käyttäjät

en: Values
fi: Arvot

en: Build
fi: Rakenna

en: Identifier
fi: Tunnistin

en: Keyword
fi: Avainsana

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Locked
fi: Lukittu

en: Emails
fi: Sähköpostit

en: About
fi: Tietoja

en: Reports
fi: Raportit

en: - Select -
fi: - Valitse -

en: Translate
fi: Käännä

en: Step
fi: Askel

en: Element
fi: Elementti

en: Route
fi: Reitti

en: Embed
fi: Upota

en: Test settings
fi: Testausasetukset

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
fi: Lähettämäsi tiedoston nimeksi on turvallisuussyistä vaihdettu %filename.

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: notice
fi: huomautus

en: Webform submissions
fi: Verkkolomakelähetykset

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
fi: Tiedostoa %file ei voitu tallentaa. Tapahtui tuntematon virhe.

en: The specified file %name could not be uploaded.
fi: Tiedoston %name siirtäminen palvelimelle epäonnistui.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
fi: Virhe siirrettäessä tiedostoa palvelimelle. Tiedostoa %file ei voitu siirtää hakemistoon %destination.

en: IP address
fi: IP osoite

en: Autocomplete matching
fi: Automaattinen täydennys

en: Variants
fi: Muunnokset

en: Expand all
fi: Laajenna kaikki

en: Collapse all
fi: Pienennä kaikki

en: Comma (,)
fi: Pilkku (,)

en: Semicolon (;)
fi: Puolipiste (;)

en: Pipe (|)
fi: Putki (|)

en: Period (.)
fi: Piste (.)

en: Access type
fi: Pääsytyyppi

en: Config
fi: Asetukset

en: Handlers
fi: Käsittelijät

en: File upload
fi: Tiedoston lataus

en: Link title
fi: Linkin otsikko

en: Finished with an error.
fi: Valmistui virheen kanssa.

en: Per user
fi: Käyttäjää kohti

en: The file could not be uploaded.
fi: Tiedoston lataaminen epäonnistui.

en: Scheduled
fi: Ajastettu

en: Allowed tags
fi: Sallitut avainsanat

en: User interface settings
fi: Käyttöliittymän asetukset

en: Card
fi: Kortti

en: Webform submission
fi: Verkkolomakkeen lähetys

en: Current date
fi: Tämänhetkinen päivämäärä

en: Attachment settings
fi: Liiteasetukset

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: Sort descending
fi: Lajittele laskevasti

en: Sort ascending
fi: Lajittele nousevasti

en: Add variant
fi: Lisää muunnos

en: Administrative description
fi: Ylläpidollinen kuvaus

en: is empty
fi: on tyhjä

en: References
fi: Viittaukset

en: Elements
fi: Elementit

en: Add element
fi: Lisää elementti

en: Structure
fi: Rakenne

en: Progress bar
fi: Etenemispalkki

en: [none]
fi: [ei mitään]

en: Libraries
fi: Kirjastot

en: Not restricted
fi: Ei rajoitettu

en: Date changed
fi: Muutospäivämäärä

en: Sender name
fi: Lähettäjän nimi

en: Sender email
fi: Lähettäjän sähköposti

en: Archived
fi: Arkistoitu

en: The file %source could not be uploaded because a file by that name already exists in the destination %directory.
fi: Tiedostoa %source ei voitu siirtää palvelimelle koska samanniminen tiedosto on jo olemassa kohteessa %directory.

en: Date type
fi: Tietotyyppi

en: Webform settings
fi: Web-lomakkeen asetukset

en: Confirmation message
fi: Vahvistusviesti

en: Submission ID
fi: Lähetyksen ID

en: draft
fi: keskeneräinen

en: View mode
fi: Näyttötila

en: Changed date
fi: Muutospäivämäärä

en: Watch video
fi: Katso video

en: Weight for @title
fi: Paino kentälle @title

en: Slides
fi: Diat

en: Theme name
fi: Teeman nimi

en: Add webform
fi: Lisää verkkolomake

en: There are no templates available.
fi: Templateja ei ole käytettävissä.

en: Entity id
fi: Entiteetin ID

en: Submission
fi: Lähetys

en: Add email
fi: Lisää sähköposti

en: Link attributes
fi: Linkin ominaisuudet

en: Element type
fi: Elementin tyyppi

en: Entity reference
fi: Entiteettiviittaus

en: Webform Node
fi: Webform-solmu

en: Add images
fi: Lisää kuvia

en: Response status code
fi: Vastauksen tilakoodi

en: Hidden element (less secure, changeable via JavaScript)
fi: Hidden-elementti (vähemmän turvallinen, vaihdettavissa Javascriptillä)

en: The file %file could not be saved because the upload did not complete.
fi: Tiedoston %file tallentaminen ei onnistunut koska latausta ei suoritettu loppuun.

en: Third party settings
fi: Kolmannen osapuolen asetukset

en: Next page button label
fi: Seuraavalle sivulle ohjaavan napin etiketti

en: Add layout
fi: Lisää layout

en: The URL %url is not valid.
fi: URL %url ei ole kelvollinen.

en: The file %file could not be saved because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
fi: Tiedoston %file tallentaminen ei onnistunut koska sen koko ylittää suurimman sallitun koon %maxsize.

en: The file could not be uploaded because the destination %destination is invalid.
fi: Tiedoston lataaminen ei onnistunut koska kohde %destination ei ole kelvollinen.

en: Add handler
fi: Lisää käsittelijä

en: Signature format
fi: Allekirjoituksen muoto

en: Wrapper CSS classes
fi: CSS-kehysluokat

en: Column header format
fi: Sarakkeen ylätunnisteen muoto

en: Type of item to reference
fi: Viitattavan kohteen tyyppi

en: Reference method
fi: Viittaustapa

en: Add card
fi: Lisää kortti

en: Add reference
fi: Lisää viittaus

en: Filename: %name
fi: Tiedoston nimi: %name

en: Entity reference field settings
fi: Entiteettiviittauskentän asetukset

en: Entity reference selection plugin settings
fi: Entiteettiviittauksen valintaliitännäisen asetukset

en: Add @title
fi: Lisää @title

en: Add options
fi: Lisää valinnat

en: New submission added to %form.
fi: Uusi lähetys lisätty lomakkeelle %form.

en: Default submission data
fi: Lomakevastauksen oletustiedot

en: Filter by title, description, or elements
fi: Suodata otsikolla, kuvauksella tai elementeillä

en: Filter by element name
fi: Suodata elementin nimellä

en: Enter a part of the element name to filter by.
fi: Syötä osa elementin nimestä suodatusehdoksi.

en: All [@total]
fi: Kaikki [@total]

en: Open [@total]
fi: Avoimet [@total]

en: Closed [@total]
fi: Suljetut [@total]

en: Exporters
fi: Viejät

en: Administer webforms
fi: Ylläpidä verkkolomakkeita

en: Create webforms
fi: Luo verkkolomakkeita

en: Webforms: Options
fi: Verkkolomakkeet: Valinnat

en: Add webform options
fi: Lisää verkkolomakkeen valinnat

en: Add webform handler
fi: Lisää verkkolomakkeen käsittelijä

en: Scheduled [@total]
fi: Ajastetut [@total]

en: Show all webforms
fi: Näytä kaikki verkkolomakkeet

en: Completed [@total]
fi: Valmiita [@total]

en: Draft [@total]
fi: Luonnoksia [@total]

en: Webforms: Submissions
fi: Verkkolomakkeet: Lomakkeen vastaukset

en: Webforms: Forms configuration
fi: Verkkolomakkeet: Asetukset

en: Webforms: Templates
fi: Verkkolomakkeet: Mallinteet

en: Attaching webforms to nodes
fi: Verkkolomakkeiden liittäminen solmuihin

en: Locked [@total]
fi: Lukittuja [@total]

en: Unlocked [@total]
fi: Lukitsemattomia [@total]

en: Archived [@total]
fi: Arkistoitu [@total]

en: This webform is <a href=":href">archived</a>. Only submission administrators are allowed to access this webform and create new submissions.
fi: Tämä verkkolomake on <a href=":href">arkistoitu</a>. Vain lähetyksen hallinnoijat saavat pääsyn verkkolomakkeelle ja uusien lähetysten luontiin.

en: @label is archived
fi: @label on arkistoitu

en: Webforms must first be <a href=":href">created</a> before referencing them.
fi: Verkkolomakkeet tulee <a href=":href">luoda</a> ennen niihin viittaamista.

en: Webforms: Help
fi: Verkkolomakkeet: Ohje

en: Add webform variant
fi: Lisää verkkolomakkeen variantti
