Webform (all releases) - en to he translation catalogue (329 entries)

en: Forms
he: טפסים

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Images
he: תמונות

en: Pages
he: עמודים

en: Save configuration
he: שמירת תצורה

en: enabled
he: פעיל

en: Status
he: סטטוס

en: Suffix
he: סיומת

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Value
he: ערך

en: Private
he: פרטי

en: Development
he: פיתוח

en: Groups
he: קבוצות

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: Closed
he: סגור

en: List
he: רשימה

en: closed
he: נסגר

en: disabled
he: מושבת

en: Cancel
he: ביטול

en: Remove
he: הסרה

en: Manager
he: מנהל

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: Log
he: יומן פעילות

en: Enable
he: הפעלה

en: Disable
he: השבתה

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Administration
he: ניהול

en: Action
he: פעולה

en: error
he: שגיאות

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Categories
he: קטגוריות

en: Download
he: הורדה

en: updated
he: עודכן

en: all
he: הכל

en: Edit
he: עריכה

en: Date
he: תאריך

en: Reset
he: איתחול

en: None
he: ללא

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Test
he: בדיקה

en: Message
he: הודעה

en: No log messages available.
he: לא קיימות הודעות יומן.

en: - None -
he: - ללא -

en: Country
he: מדינה

en: Weight
he: משקל

en: Image
he: תמונה

en: Container
he: מיכל

en: Help text
he: טקסט עזרה

en: Types
he: סוגים

en: Multiple
he: מרובה

en: Required
he: נדרש

en: Parent
he: אב

en: none
he: ללא

en: Category
he: קטגוריה

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Import
he: יבוא

en: Export
he: יצוא

en: General settings
he: הגדרות כלליות

en: Label
he: תווית

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Save
he: שמירה

en: Help
he: עזרה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Summary
he: תקציר

en: Update
he: עדכון

en: Open
he: פתוח

en: Archive
he: ארכיון

en: Access
he: הרשאות גישה

en: Add
he: הוספה

en: View
he: צפיה

en: hidden
he: מוסתר

en: URL
he: כתובת URL

en: Dimensions
he: מימדים

en: Manage
he: ניהול

en: Visible
he: נראה

en: link
he: קישור

en: Advanced settings
he: הגדרות מתקדמות

en: Notes
he: הערות

en: Updated
he: עודכן

en: Total
he: סך הכל

en: States
he: מצבים

en: Upload
he: העלאה

en: User
he: משתמש

en: Content type
he: סוג תוכן

en: Continue
he: להמשיך

en: Email
he: דוא"ל

en: Options
he: אפשרויות

en: Contact
he: יצירת קשר

en: Created
he: נוצר

en: Node
he: פריט תוכן

en: Expanded
he: מורחב

en: All
he: הכל

en: days
he: ימים

en: Active
he: פעיל

en: Access denied
he: הגישה חסומה

en: Date format
he: תבנית תאריך

en: Page
he: דף

en: Submission information
he: מידע מהטפסים שנשלחו

en: Database
he: בסיס נתונים

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: To
he: אל

en: Preview message
he: תצוגה מקדימה

en: From
he: מאת

en: Custom
he: מותאם

en: Visibility
he: ניראות

en: Roles
he: תפקידים

en: Published
he: מפורסם

en: Filter
he: סינון

en: Location
he: מיקום

en: File name
he: שם קובץ

en: items
he: פריטים

en: N/A
he: -ללא-

en: Nodes
he: פריטי תוכן

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: Advanced
he: מתקדם

en: Plain text
he: טקסט פשוט

en: Unlimited
he: ללא הגבלה

en: Current
he: נוכחי

en: Phone
he: טלפון

en: Address
he: כתובת

en: State
he: מצב

en: email
he: דוא"ל

en: Code
he: קוד

en: Inactive
he: לא פעיל

en: Company
he: חברה

en: General
he: כללי

en: Method
he: שיטה

en: Table
he: טבלה

en: Configuration
he: הגדרות

en: Navigation
he: ניווט

en: Link URL
he: כתובת הקישור (URL)

en: Role
he: תפקיד

en: First name
he: שם פרטי

en: Last name
he: שם משפחה

en: Destination
he: יעד

en: Users
he: חברי האתר

en: Choices
he: אפשרויות בחירה

en: Last
he: אחרון

en: Create content
he: יצירת תוכן

en: Anonymous
he: אנונימי

en: Override
he: דריסה

en: Operator
he: אופרטור

en: Optional
he: אופציונאלי

en: Order
he: סידור

en: Remaining
he: נשארו

en: Pattern
he: פורמט

en: Latest
he: הכי חדש

en: Close
he: סגירה

en: Operation
he: פעולה

en: State/Province
he: מדינה / מחוז

en: Collapsed
he: מכווץ

en: Labels
he: תוויות

en: Created date
he: תאריך יצירה

en: Confirmation
he: אישור

en: Share
he: שיתוף

en: Size of textfield
he: גודל שדה הטקסט

en: Hidden
he: מוסתר

en: Attachments
he: קבצים מצורפים

en: Default configuration
he: ברירת מחדל

en: Key
he: מפתח

en: Change
he: חשב

en: Messages
he: מסרים

en: Token
he: אסימון

en: Delimiter
he: מפריד

en: Clear
he: ניקוי

en: Source
he: מקור

en: First
he: ראשון

en: Middle
he: אמצע

en: Limit
he: גבול

en: Text field
he: שדה טקסט

en: Empty
he: ריק

en: Greater than
he: גדול מ

en: Less than
he: פחות מ-

en: any
he: הכל

en: Buttons
he: כפתורים

en: Days
he: ימים

en: Selector
he: סלקטור

en: Results
he: תוצאות

en: open
he: פתוח

en: Convert
he: המר

en: Requirements
he: דרישות

en: Customize
he: התאם אישית

en: Permissions
he: הרשאות

en: Duplicate
he: שכפול

en: Changed
he: השתנה

en: Date created
he: נוצר בתאריך

en: Completed
he: נשלם

en: Testing
he: מתבצעת בדיקה

en: Not published
he: לא מפורסם

en: File settings
he: הגדרות קובץ

en: Formats
he: תבניות

en: image
he: תמונה

en: images
he: תמונות

en: Translations
he: תרגומים

en: Loading...
he: טוען...

en: Sticky
he: דביק

en: Complete
he: השלמה

en: date
he: תאריך

en: File upload error. Could not move uploaded file.
he: העלאת הקובץ נכשלה. לא ניתן להזיז את הקובץ שהגיע.

en: Submissions
he: טפסי webform שנשלחו

en: Webform
he: טופס - Webform

en: Check this option if the user must enter a value.
he: סמנו אפשרות זו באם המשתמש חייב להזין ערך.

en: Default value
he: ערך ברירת מחדל

en: Questions
he: שאלות

en: Apply
he: החל

en: Select
he: בחר

en: Administrators
he: מנהלים

en: Plugins
he: פלאגינים

en: Text area
he: איזור טקסט

en: collapsed
he: מכווץ

en: Form
he: טופס

en: Debug
he: אתר באגים

en: Permission
he: הרשאה

en: URL path settings
he: הגדרת מיקום חלופי

en: Space
he: רווח

en: Provided by
he: סופק ע"י

en: Export format
he: פורמט ייצוא

en: ignored
he: התעלם ממנו

en: Values
he: ערכים

en: Identifier
he: מזהה

en: Keyword
he: מילת מפתח

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Locked
he: נעול

en: Data
he: נתונים

en: Any
he: הכל

en: Validation
he: וידוא

en: Emails
he: אימיילים

en: About
he: אודות

en: Reports
he: דוחות

en: Cardinality
he: כמות

en: - Select -
he: - בחירה -

en: Translate
he: תרגום

en: Element
he: אלמנט

en: Route
he: נתיב

en: Prepopulate
he: אכלס מראש

en: Embed
he: הטמעה

en: Error message
he: הודעת שגיאה

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
he: מסיבות אבטחה שונה שם ההעלאה שלך ל-%filename.

en: Entity type
he: סוג ישות

en: notice
he: הודעה

en: pixels
he: פיקסלים

en: Webform submissions
he: הגשות של טופסי Webform

en: Warning message
he: הודעת אזהרה

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
he: ארעה שגיאה לא מוכרת. לא ניתן לשמור את הקובץ %file.

en: The specified file %name could not be uploaded.
he: לא ניתן להעלות את הקובץ %name.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
he: שגיאת העלאה. לא ניתן להזיז את הקובץ %file שהועלה ליעד %destination.

en: IP address
he: כתובת IP

en: Maximum height
he: גובה מקסימלי

en: Maximum width
he: רוחב מקסימלי

en: Autocomplete matching
he: השלמה אוטומטית

en: Variants
he: וריאנטים

en: Properties
he: מאפיינים

en: Collapse all
he: כיווץ הכל

en: Access type
he: סוג גישה

en: Config
he: קונפיג

en: File upload
he: העלאת קבצים

en: Link title
he: כותרת הקישור

en: Finished with an error.
he: סיים עם שגיאה.

en: Per user
he: למשתמש

en: The file could not be uploaded.
he: לא ניתן להעלות את הקובץ.

en: Draft
he: טיוטה

en: Scheduled
he: מתוזמן

en: Trigger
he: גורם מפעיל

en: Card
he: קלף

en: Current date
he: תאריך נוכחי

en: Attachment settings
he: הגדרות קבצים מצורפים

en: Placeholder
he: שומר מקום

en: Author information
he: מידע על המחבר

en: Address 2
he: שורה שניה של כתובת

en: Sort descending
he: מיון בסדר יורד

en: Sort ascending
he: מיון בסדר עולה

en: Alternatives
he: חלופות

en: Add variant
he: הוספת וריאנט

en: Administrative description
he: תאור בממשק הניהול

en: References
he: רפרנס

en: Limited
he: מוגבל

en: Structure
he: מבנה

en: Libraries
he: ספריות

en: Dependencies
he: תלויות

en: Serial number
he: מספר סידורי

en: Not restricted
he: לא מוגבל

en: Date changed
he: התאריך השתנה

en: The file %source could not be uploaded because a file by that name already exists in the destination %directory.
he: שליחת הקובץ %source נכשלה, משום שקובץ בשם זה כבר קיים ביעד %directory.

en: Status message
he: הודעת סטטוס

en: Webform settings
he: הגדרות Webform

en: Confirmation message
he: הודעת אישור

en: Submission ID
he: מזהה הגשה

en: Current page
he: דף נוכחי

en: View mode
he: מצב תצוגה

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
he: שם יחודי הקריא ע"י מחשב. יכול להכיל רק אותיות לועזיות קטנות, מספרים וקו תחתי.

en: Weight for @title
he: משקל ל@title

en: Slides
he: שקפים

en: Entity reference
he: רפרנס ליישות

en: @name field is required.
he: השדה @name הוא שדה חובה.

en: Total submissions limit
he: מגבלת סך ההגשות

en: Per user submission limit
he: הגבלת הגשות לפי משתמש

en: Third party settings
he: הגדרות צד שלישי

en: Column header format
he: פורמט כותרת עמודה

en: Type of item to reference
he: סוג הפריט לשיוך

en: Reference method
he: שיטת הפניה

en: Allowed number of values
he: מספר הערכים המותרים

en: Entity reference field settings
he: הגדרות לשדה רפרנס ליישות

en: Entity reference selection plugin settings
he: הגדרות לפלאגין בחירה של רפרנס ליישות

en: Use CDN
he: שימוש בCDN

en: @label value
he: ערך ה@label

en: @label text
he: טקסט ה@label

en: Submission values
he: הערכים שנשלחו

en: Item value
he: ערך הפריט

en: In draft
he: בטיוטה

en: The following variables are available:
he: המשתנים הבאים זמינים:

en: Help using Twig
he: עזרה בשימוש בTwig

en: Total submissions
he: סך ההגשות

en: Set default value
he: ערך ברירת מחדל

en: Total submissions limit interval
he: פרק הזמן למגבלת סך ההגשות

en: Enter value…
he: הזנת ערך...

en: Enter text…
he: הזנת טקסט...

en: @label text / description
he: טקסט/תיאור ה@label

en: A unique value stored in the database.
he: ערך ייחודי לשמירה בבסיס הנתונים

en: Text to be displayed on the form.
he: טקסט שיהיה מוצג בטופס.
