Webform (all releases) - en to ps translation catalogue (162 entries)

en: Home
ps: کور

en: Title
ps: سرلیک

en: Body
ps: تنه

en: Pages
ps: پاڼې

en: Status
ps: حالت

en: Delete
ps: ړنګول

en: Submit
ps: ولیګه

en: Content
ps: منځپانګه

en: Value
ps: بيه

en: Username
ps: کارن نوم

en: Type
ps: بڼه

en: Author
ps: ليكوال

en: List
ps: لړ

en: Subject
ps: موضوع

en: Actions
ps: چارې

en: Cancel
ps: ړنګونه

en: Remove
ps: لركول

en: Description
ps: سپړنه

en: Language
ps: ژبه

en: Enable
ps: سالول

en: Disable
ps: ناتوانه

en: Disabled
ps: ناتوانه

en: Administration
ps: پازوالنه

en: More
ps: نور

en: Action
ps: چار

en: Tags
ps: بچوي

en: Yes
ps: هو

en: No
ps: نه

en: Download
ps: ښکته کړئ

en: updated
ps: اوسمهالیز شو

en: File
ps: دوتنه

en: Edit
ps: سمون

en: Date
ps: نيټه

en: Size
ps: كچه

en: Search
ps: لټون

en: None
ps: هېڅ يو

en: Message
ps: پيغام

en: Password
ps: پټ توری

en: - None -
ps: - هېڅ يو -

en: Weight
ps: وزن

en: Link
ps: تړونی

en: Image
ps: انځور

en: Types
ps: ډولونه

en: Required
ps: غوښتى

en: Parent
ps: پلرين

en: Category
ps: ټولی

en: Settings
ps: امستنې

en: Name
ps: نوم

en: Import
ps: واردول

en: Export
ps: بهرول

en: Preview
ps: مخليد

en: Help
ps: مرسته

en: Default
ps: تلواله

en: Summary
ps: لنډیز

en: Update
ps: اوسمهالیز

en: Time
ps: وخت

en: Access
ps: لاس رسی

en: Add
ps: زیاتول

en: View
ps: ليد

en: hidden
ps: پټ

en: URL
ps: پته (URL)

en: Manage
ps: سمبالونه

en: Visible
ps: لیدوړ

en: Advanced settings
ps: پرمخ تللی امستنې

en: Updated
ps: اوسمهالیز شو

en: Text
ps: متن

en: ID
ps: پېژند

en: Upload
ps: پورته کول

en: Before
ps: مخکې

en: After
ps: وروسته

en: User
ps: غړی

en: Continue
ps: دوام

en: Email
ps: بریښنالیک

en: Error
ps: تیروتنه

en: All
ps: ټول

en: Active
ps: فعال

en: Access denied
ps: لاسرسی رد شو

en: Page
ps: پاڼه

en: User settings
ps: غړي امستنې

en: Header
ps: سرۍ

en: Footer
ps: پښۍ

en: Inline
ps: ننليكى

en: To
ps: ته

en: Custom
ps: خپلېخوښه

en: Visibility
ps: لیدوړتیا

en: Published
ps: خپاره شوي

en: Signature
ps: لاسليک

en: Filter
ps: چاڼ

en: Vocabulary
ps: قاموس

en: Warning
ps: خبرتيا

en: Advanced
ps: پرمخ تللی

en: Width
ps: پلنوالى

en: Height
ps: لوړوالی

en: Scale
ps: درجه

en: Details
ps: سپړنې

en: General
ps: ټوليز

en: Table
ps: لښتيال

en: Configuration
ps: سازول

en: Other
ps: نور

en: Navigation
ps: چليدنه

en: Color
ps: رنګ

en: Link URL
ps: پيوند پته

en: Role
ps: ونډه

en: Select all
ps: ټول ټاكل

en: Users
ps: غړي

en: Rows
ps: کتارونه

en: Anonymous
ps: ناپیژنده

en: Optional
ps: اختياري

en: Order
ps: اوډون

en: Close
ps: تړل

en: Save settings
ps: امستنې خوندي کول

en: Sort by
ps: چاڼ پر

en: Birthday
ps: کليزه

en: Hidden
ps: پټ

en: Key
ps: کيلی

en: Change
ps: بدلون

en: Source
ps: سرچينه

en: Deleted
ps: ړنګ شو

en: Text field
ps: متن ډګر

en: Empty
ps: تش

en: Buttons
ps: تڼیګانې

en: Left
ps: کيڼ

en: Right
ps: ښی

en: Seconds
ps: سانیې

en: Info
ps: مالومات

en: or
ps: او

en: Results
ps: پایلې

en: Permissions
ps: اجازې

en: Formats
ps: بڼې

en: Sticky
ps: سريښناک

en: Temporary directory
ps: لنډمهاله نوملړ

en: Apply
ps: تطبيقول

en: Select
ps: غوره

en: Plugins
ps: لګونونه

en: Above
ps: پورته

en: Text area
ps: متن ځای

en: 1 minute
ps: ۱دقيقه

en: Permission
ps: اجازه

en: Hide
ps: پټول

en: Three
ps: درې

en: Space
ps: تشه

en: Keyword
ps: آرويىونه

en: Any
ps: هر

en: About
ps: په اړه

en: Reports
ps: راپورونه

en: and
ps: او

en: - Select -
ps: - غوره -

en: Embed
ps: نصبول

en: button
ps: تڼۍ

en: Warning message
ps: خبرتيا پیغام

en: Maximum height
ps: ټولو زيات لوړوالی

en: Properties
ps: ځانتياوې

en: And
ps: او

en: Broken
ps: مات

en: Signature settings
ps: لاسليک امستنې

en: Text format
ps: متن بڼه

en: Structure
ps: جوړښت

en: Libraries
ps: کتابتونونه

en: Current page
ps: اوسنی پاڼه

en: Theme name
ps: ویینه نوم

en: Signature format
ps: لاسليک بڼه

en: Selected actions
ps: غوره شوې چارې
