Webform (8.x-5.0-rc17) - en to fi translation catalogue (590 entries)

en: Forms
fi: Lomakkeet

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Images
fi: Kuvat

en: Pages
fi: Sivut

en: enabled
fi: käytössä

en: Status
fi: Tila

en: Suffix
fi: Jälkiliite

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Value
fi: Arvo

en: Item
fi: Nimike

en: Private
fi: Yksityinen

en: Development
fi: Kehitys

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: Closed
fi: Suljettu

en: List
fi: Lista

en: Subject
fi: Aihe

en: Send email
fi: Lähetä sähköposti

en: closed
fi: suljettu

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: Email notification
fi: Sähköposti-ilmoitus

en: disabled
fi: ei käytössä

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: Log
fi: Loki

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Email settings
fi: Sähköpostiasetukset

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Administration
fi: Ylläpito

en: More
fi: Lisää

en: Action
fi: Toiminto

en: On
fi: Käytössä

en: error
fi: virhe

en: Tags
fi: Tagit

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Homepage
fi: Kotisivu

en: Resources
fi: Resurssit

en: Download
fi: Lataa

en: updated
fi: päivitetty

en: created
fi: luotu

en: File
fi: Tiedosto

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Size
fi: Koko

en: Links
fi: Linkit

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: None
fi: Ei mitään

en: Test
fi: Testi

en: Number
fi: Numero

en: Message
fi: Viesti

en: No log messages available.
fi: Yhtään lokimerkintää ei ole saatavilla.

en: Password
fi: Salasana

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Country
fi: Maa

en: Weight
fi: Paino

en: Link
fi: Linkki

en: Image
fi: Kuva

en: Container
fi: Säiliö

en: Help text
fi: Ohjeteksti

en: Admin title
fi: Ylläpitäjän otsikko

en: Multiple
fi: Monivalinta

en: Required
fi: Pakollinen

en: Parent
fi: Isäntä

en: none
fi: ei yhtään

en: Category
fi: Kategoria

en: Containers
fi: Säiliöt

en: Settings
fi: Asetukset

en: One
fi: Yksi

en: Name
fi: Nimi

en: Go to previous page
fi: Siirry edelliselle sivulle

en: Go to next page
fi: Siirry seuraavalle sivulle

en: Export
fi: Vie

en: General settings
fi: Yleiset asetukset

en: Field
fi: Kenttä

en: Label
fi: Tunnus

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Save
fi: Tallenna

en: Help
fi: Ohje

en: Image settings
fi: Kuva-asetukset

en: Default
fi: Oletus

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: Update
fi: Päivitys

en: Open
fi: Avoin

en: Archive
fi: Arkisto

en: Time
fi: Aika

en: Access
fi: Pääsy

en: Add
fi: Lisää

en: View
fi: Näytä

en: hidden
fi: piilotettu

en: Dimensions
fi: Mittasuhteet

en: Section
fi: Osio

en: Manage
fi: Ylläpidä

en: Visible
fi: Näkyvissä

en: link
fi: linkki

en: Advanced settings
fi: Edistyneet asetukset

en: Teaser
fi: Lyhennelmä

en: Notes
fi: Lisätietoa

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Text
fi: Teksti

en: Status:
fi: Tila:

en: Submitted by
fi: Lähettäjä

en: States
fi: Tilat

en: Titles
fi: Otsikot

en: Mail
fi: Sähköposti

en: Before
fi: Ennen

en: After
fi: Jälkeen

en: User
fi: Käyttäjä

en: Configure
fi: Määrittele

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Error
fi: Virhe

en: Options
fi: Valinnat

en: Contact
fi: Ota yhteyttä

en: Created
fi: Luotu

en: Add page
fi: Lisää sivu

en: Link Title
fi: Linkin otsikko

en: Expanded
fi: Laajennettu

en: All
fi: Kaikki

en: days
fi: päivät

en: Active
fi: Voimassa

en: Access denied
fi: Pääsy kielletty

en: Year
fi: Vuosi

en: Date format
fi: Päivämäärän muoto

en: Page
fi: Sivu

en: Submission information
fi: Lähetyksen tiedot

en: Breadcrumb
fi: Murupolku

en: User settings
fi: Käyttäjäasetukset

en: Database
fi: Tietokanta

en: Url
fi: Osoite

en: Off
fi: Pois päältä

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Inline
fi: Avoin

en: To
fi: Osoitteeseen

en: Preview message
fi: Esikatsele

en: From
fi: Lähettäjä

en: Source URL
fi: Lähde verkko-osoite

en: Custom
fi: Oma

en: Visibility
fi: Näkyvyys

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Published
fi: Julkaistu

en: Signature
fi: Allekirjoitus

en: Filter
fi: Suodatus

en: Location
fi: Sijainti

en: Promoted to front page
fi: Näytetään etusivulla

en: File ID
fi: Tiedoston ID

en: File name
fi: Tiedostonimi

en: Vocabulary
fi: Luokittelu

en: Message type
fi: Viestin tyyppi

en: Contains
fi: Sisältää

en: Count
fi: Laskuri

en: Conditions
fi: Ehdot

en: Mode
fi: Tila

en: Normal
fi: Normaali

en: Warning
fi: Varoitus

en: N/A
fi: Ei saatavilla

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Advanced
fi: Edistyneet

en: Width
fi: Leveys

en: Height
fi: Korkeus

en: Textfield
fi: Tekstikenttä

en: Range
fi: Alue

en: Line
fi: Rivi

en: Plain text
fi: Puhdas teksti

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Unlimited
fi: Rajoittamaton

en: Phone
fi: Puhelin

en: Address
fi: Osoite

en: State
fi: Tila

en: Code
fi: Koodi

en: Inactive
fi: Ei aktiivinen

en: Company
fi: Yritys

en: General
fi: Yleiset asetukset

en: Example
fi: Esimerkki

en: Method
fi: Tapa

en: Week
fi: Viikko

en: Day
fi: Päivä

en: Table
fi: Taulukko

en: Start
fi: Alkaa

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Other
fi: Muu

en: Navigation
fi: Navigaatio

en: Color
fi: Väri

en: Link URL
fi: Linkin osoite

en: Role
fi: Rooli

en: Select all
fi: Valitse kaikki

en: Email subject
fi: Sähköpostin otsikko

en: First name
fi: Etunimi

en: Last name
fi: Sukunimi

en: Destination
fi: Kohde

en: reset
fi: nollaa

en: External
fi: Ulkoinen

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Square
fi: Neliö

en: Last
fi: Viimeinen

en: Rows
fi: Rivejä

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Override
fi: Ohita

en: Empty text
fi: Tyhjä teksti

en: Handler
fi: Käsittelijä

en: Option
fi: Vaihtoehto

en: Operator
fi: Operaattori

en: Optional
fi: Valinnainen

en: Order
fi: Järjestys

en: Pattern
fi: Kuvio

en: Latest
fi: Viimeisin

en: module
fi: moduuli

en: Close
fi: Sulje

en: Save settings
fi: Tallenna asetukset

en: Flag
fi: Lippu

en: Operation
fi: Toimenpide

en: City
fi: Kaupunki

en: Postal code
fi: Postinumero

en: Latitude
fi: Leveyspiiri

en: Longitude
fi: Pituuspiiri

en: State/Province
fi: Osavaltio/Provinssi

en: Collapsed
fi: Pienennetty

en: Labels
fi: Osoitelaput

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Gender
fi: Sukupuoli

en: Size of textfield
fi: Tekstikentän koko

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Attachments
fi: Liitteet

en: Key
fi: Avain

en: Change
fi: Muuta

en: Messages
fi: Viestit

en: Token
fi: Muuttuja

en: Time format
fi: Kellonajan muoto

en: Delimiter
fi: Rajoitin

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Source
fi: Lähde

en: Message:
fi: Viesti:

en: Replacement patterns
fi: Korvauskuviot

en: Deleted
fi: Poistettu

en: Languages
fi: Kielet

en: Available tokens
fi: Käytössä olevat merkinnät

en: First
fi: Ensimmäinen

en: Middle
fi: Keskellä

en: Limit
fi: Rajoitus

en: Minimum height
fi: Vähimmäiskorkeus

en: Minimum width
fi: Vähimmäisleveys

en: Hour
fi: Tunti

en: Minute
fi: Minuutti

en: Select list
fi: Valintalista

en: Text field
fi: Tekstikenttä

en: Map
fi: Kartta

en: Workflow
fi: Työnkulku

en: Empty
fi: Tyhjä

en: Greater than
fi: Suurempi kuin

en: Less than
fi: Pienempi kuin

en: Buttons
fi: Painikkeet

en: Unit
fi: Yksikkö

en: Days
fi: Päivät

en: Months
fi: Kuukaudet

en: Selector
fi: Valitsin

en: Purge
fi: Tyhjennä

en: Maxlength
fi: Enimmäispituus

en: characters
fi: merkit

en: All roles
fi: Kaikki roolit

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Right
fi: Oikealla

en: Your message has been sent.
fi: Viestisi on lähetetty.

en: Hours
fi: Tunnit

en: Seconds
fi: Sekunnit

en: Info
fi: Tieto

en: Fade
fi: Himmennä

en: Slide
fi: Liu'uta

en: From email address
fi: Lähettäjän sähköpostiosoite

en: Reference
fi: Viittaus

en: Results
fi: Tulokset

en: open
fi: avoin

en: Requirements
fi: Vaatimukset

en: Permissions
fi: Käyttöoikeudet

en: Promotions
fi: Promootiot

en: Duplicate
fi: Monista

en: options
fi: asetukset

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Date created
fi: Luontipäivämäärä

en: Completed
fi: Valmis

en: Testing
fi: Testaus

en: completed
fi: päätetty

en: Templates
fi: Mallinteet

en: Not published
fi: Ei julkaistu

en: File settings
fi: Tiedostoasetukset

en: Formats
fi: Muodot

en: Allowed file extensions
fi: Sallitut tiedostopäätteet

en: Relationship
fi: Suhde

en: Migrate
fi: Muuta

en: image
fi: kuva

en: images
fi: kuvat

en: Translations
fi: Käännökset

en: Multilingual
fi: Monikielinen

en: Minutes
fi: Minuutit

en: Automatic
fi: Automaattinen

en: Excluded
fi: Ei sisällytetty

en: Sticky
fi: Kiinnitetty

en: Complete
fi: Valmis

en: Temporary directory
fi: Väliaikainen hakemisto

en: Submissions
fi: Lomakkeen vastaukset

en: webform
fi: verkkolomake

en: Webforms
fi: Verkkolomakkeet

en: Webform
fi: Verkkolomake

en: ever
fi: ei koskaan

en: every hour
fi: tunnissa

en: every day
fi: päivässä

en: every week
fi: joka viikko

en: Check this option if the user must enter a value.
fi: Valitse tämä jos käyttäjän on pakko antaa jokin arvo.

en: Previous submission
fi: Edellinen lähetys

en: Next submission
fi: Seuraava lähetys

en: Next Page >
fi: Seuraava sivu >

en: < Previous Page
fi: < Edellinen sivu

en: Default value
fi: Oletusarvo

en: Questions
fi: Kysymykset

en: Select
fi: Valitse

en: Challenge type
fi: Tarkistustyyppi

en: Color settings
fi: Väriasetukset

en: Plugins
fi: Liitännäiset

en: Toggle
fi: Valinta

en: Form
fi: Kaavake

en: Debug
fi: Debuggaa

en: Title tag
fi: Otsikkotagi

en: 1 minute
fi: 1 minuutti

en: Permission
fi: Käyttöoikeus

en: Hide
fi: Piilossa

en: Submission settings
fi: Lähetysasetukset

en: Two
fi: Kaksi

en: Three
fi: Kolme

en: Language code
fi: Kielikoodi

en: Display message
fi: Näytä viesti

en: Filter by category
fi: Suodata kategorialla

en: URL path settings
fi: Polkujen asetukset

en: Postal Code
fi: Postinumero

en: Mapping
fi: Kartoitus

en: Installation
fi: Asennus

en: From name
fi: Lähettäjältä

en: Space
fi: Välilyönti

en: Drafts
fi: Luonnokset

en: Provided by
fi: Tarjoaa

en: Export format
fi: Viennin tiedostomuoto

en: Address settings
fi: Osoiteasetukset

en: Execute
fi: Suorita

en: Organization
fi: Organisaatio

en: Telephone
fi: Puhelin

en: Values
fi: Arvot

en: Country code
fi: Maakoodi

en: Build
fi: Rakenna

en: Years
fi: Vuodet

en: Email addresses
fi: Sähköpostiosoitteet

en: Keyword
fi: Avainsana

en: Page settings
fi: Sivuasetukset

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Locked
fi: Lukittu

en: Any
fi: Mikä tahansa

en: Validation
fi: Validointi

en: deleted
fi: poistettu

en: Ordered list
fi: Järjestetty lista

en: Unordered list
fi: Järjestämätön lista

en: About
fi: Tietoja

en: Reports
fi: Raportit

en: Cardinality
fi: Mahtavuus

en: and
fi: ja

en: - Select -
fi: - Valitse -

en: Translate
fi: Käännä

en: Step
fi: Askel

en: Steps
fi: Vaiheet

en: Element
fi: Elementti

en: Radios
fi: Radionapit

en: Output
fi: Tuloste

en: Error message
fi: Virheviesti

en: Test settings
fi: Testausasetukset

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: notice
fi: huomautus

en: Rating
fi: Arvio

en: pixels
fi: pikseliä

en: Direction
fi: Suunta

en: button
fi: painike

en: Webform submissions
fi: Verkkolomakelähetykset

en: Warning message
fi: Varoitusviesti

en: Flagged
fi: Liputettu

en: Add-ons
fi: Lisäosat

en: Date settings
fi: Päivämääräasetukset

en: IP address
fi: IP osoite

en: Maximum height
fi: Maksimikorkeus

en: Maximum width
fi: Maksimileveys

en: Autocomplete matching
fi: Automaattinen täydennys

en: Starts with
fi: Alkaa

en: Properties
fi: Ominaisuudet

en: Autocomplete
fi: Automaattinen täydennys

en: Light
fi: Vaalea

en: Maximum image resolution
fi: Suurin kuvaresoluutio

en: Query string
fi: Kysely

en: Expand all
fi: Laajenna kaikki

en: Collapse all
fi: Pienennä kaikki

en: Delimited text
fi: Merkkieroteltu teksti

en: Comma (,)
fi: Pilkku (,)

en: Tab (\t)
fi: Sarkain (\t)

en: Semicolon (;)
fi: Puolipiste (;)

en: Colon (:)
fi: Kaksoispiste (:)

en: Pipe (|)
fi: Putki (|)

en: Period (.)
fi: Piste (.)

en: Space ( )
fi: Välilyönti ( )

en: close
fi: sulje

en: Link to form
fi: Linkki lomakkeeseen

en: Comma
fi: Pilkku

en: Semicolon
fi: Puolipiste

en: Current user
fi: Tämänhetkinen käyttäjä

en: Handlers
fi: Käsittelijät

en: Videos
fi: Videot

en: Finished with an error.
fi: Valmistui virheen kanssa.

en: Per user
fi: Käyttäjää kohti

en: Draft
fi: Keskeneräinen

en: Save Draft
fi: Tallenna keskeneräinen

en: Scheduled
fi: Ajastettu

en: Allowed tags
fi: Sallitut avainsanat

en: Date year range
fi: Päivämäärän vuosivaihtelualue

en: Trigger
fi: Tilanne

en: Yes/No
fi: Kyllä/Ei

en: User interface settings
fi: Käyttöliittymän asetukset

en: The default sender name which is used along with the default from address.
fi: Oletusarvoinen lähettäjän nimi, jota käytetään oletusarvoisen lähettävän osoitteen yhteydessä.

en: Webform submission
fi: Verkkolomakkeen lähetys

en: Leaving blank will use the default size.
fi: Jos kenttä on tyhjä, käytetään oletusarvoista kokoa.

en: Horizontal rule
fi: Vaakaviiva

en: Current date
fi: Tämänhetkinen päivämäärä

en: And
fi: Ja

en: Broken
fi: Rikkinäinen

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
fi: Aktivoi Drupal-tyyliset "kiinteät" taulunotsikot (JavaScript)

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: Fieldset
fi: Kenttäryhmä

en: Checkboxes
fi: Valintaruudut

en: Textarea
fi: Tekstialue

en: Notes:
fi: Huom!

en: Author information
fi: Kirjoittajan tiedot

en: Date and time
fi: Aika ja päiväys

en: Signature settings
fi: Allekirjoituksen asetukset

en: Default challenge type
fi: Oletus tarkistustyyppi

en: Address 2
fi: Osoitekenttä 2

en: Text format
fi: Tekstimuoto

en: Sort descending
fi: Lajittele laskevasti

en: Sort ascending
fi: Lajittele nousevasti

en: Administrative description
fi: Ylläpidollinen kuvaus

en: Form settings
fi: Lomakkeen asetukset

en: References
fi: Viittaukset

en: Elements
fi: Elementit

en: Add element
fi: Lisää elementti

en: Lock
fi: Lukitse

en: Limited
fi: Rajoitettu

en: Structure
fi: Rakenne

en: Unique
fi: Yksilöllinen

en: Node status
fi: Solmun tilanne

en: Progress bar
fi: Etenemispalkki

en: Maximum file size
fi: Suurin sallittu tiedostokoko

en: Libraries
fi: Kirjastot

en: Language select
fi: Kielivalinta

en: Form validation
fi: Lomakkeen tarkistus

en: Dependencies
fi: Riippuvuudet

en: destinations
fi: kohteet

en: destination
fi: kohde

en: Not restricted
fi: Ei rajoitettu

en: Date changed
fi: Muutospäivämäärä

en: Sender name
fi: Lähettäjän nimi

en: Sender email
fi: Lähettäjän sähköposti

en: Archived
fi: Arkistoitu

en: Status message
fi: Tilanneviesti

en: Upload destination
fi: Tallennuskohde

en: Minimum image resolution
fi: Kuvan pienin resoluutio

en: Time zones
fi: Aikavyöhykkeet

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
fi: Hakemistoa %directory ei löytynyt ja sen luominen epäonnistui.

en: The directory %directory exists but is not writable and could not be made writable.
fi: Hakemisto %directory löytyi mutta ei ole kirjoituskelpoinen ja sen kirjoituskelpoiseksi tekeminen epäonnistui.

en: Logging and errors
fi: Loggaus ja virheet

en: Minimal
fi: Minimaalinen

en: Entity ID
fi: Entiteetin ID

en: Unlock
fi: Avaa lukitus

en: Webform settings
fi: Web-lomakkeen asetukset

en: Randomize options
fi: Sekoita vaihtoehdot

en: Confirmation message
fi: Vahvistusviesti

en: URL to redirect the user to upon successful submission.
fi: Osoite johon käyttäjä uudelleenohjataan onnistuneen lähetyksen jälkeen.

en: Show the previous submissions notification that appears when users have previously submitted this form.
fi: Näytä huomautus aiemmasta vastauksesta käyttäjille jotka ovat jo lähettäneet kaavakkeen.

en: Submission Number
fi: Lähetyksen numero

en: Submission ID
fi: Lähetyksen ID

en: Compact options are more suitable for importing data into other systems.
fi: Kompaktit vaihtoehdot ovat sopivampia tiedon siirtämisessä muihin järjestelmiin.

en: draft
fi: keskeneräinen

en: Submitter
fi: Lähettäjä

en: Provides a user interface for the Token API and some missing core tokens.
fi: Tarjoaa käyttöliittymän Merkit APIin sekä joitakin puuttuvia ytimen merkkejä.

en: Four
fi: Neljä

en: Current page
fi: Tämänhetkinen sivu

en: Confirm email
fi: Vahvista sähköpostiosoite

en: The email address %mail is not valid.
fi: Sähköpostiosoite %mail ei kelpaa.

en: Available countries
fi: Valittavissa olevat maat

en: If no countries are selected, all countries will be available.
fi: Mikäli maata ei ole valittuna, kaikki maat ovat valittavissa.

en: Dark
fi: Tumma

en: Include files as attachments
fi: Sisällytä tiedostot liitteinä

en: Watch video
fi: Katso video

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
fi: Uniikki koneellisesti luettava nimi. Saa sisältää vain pieniä kirjaimia, numeroita ja alaviivoja.

en: Weight for @title
fi: Paino kentälle @title

en: Slides
fi: Diat

en: Submission saved. You may return to this form later and it will restore the current values.
fi: Tiedot tallennettu. Voit palata tähän lomakkeeseen myöhemmin ja palauttaa nykyiset tiedot.

en: Add webform
fi: Lisää verkkolomake

en: There are no templates available.
fi: Templateja ei ole käytettävissä.

en: Entity id
fi: Entiteetin ID

en: Submission
fi: Lähetys

en: - Default -
fi: - Oletus -

en: Add email
fi: Lisää sähköposti

en: Link attributes
fi: Linkin ominaisuudet

en: An autocomplete text field.
fi: Autocomplete tekstikenttä.

en: @name field is required.
fi: @name kenttä on pakollinen.

en: Wide
fi: Leveä

en: Checked
fi: Tarkistettu

en: Total submissions limit
fi: Vastausten enimmäismäärä

en: Per user submission limit
fi: Käyttäjäkohtainen vastausten enimmäismäärä

en: Webform Node
fi: Webform-solmu

en: Add images
fi: Lisää kuvia

en: Response status code
fi: Vastauksen tilakoodi

en: Other…
fi: Muu...

en: Hidden element (less secure, changeable via JavaScript)
fi: Hidden-elementti (vähemmän turvallinen, vaihdettavissa Javascriptillä)

en: Third party settings
fi: Kolmannen osapuolen asetukset

en: @title settings
fi: @title asetukset

en: Next page button label
fi: Seuraavalle sivulle ohjaavan napin etiketti

en: Webform results
fi: Verkkolomakkeen tulokset

en: Add layout
fi: Lisää layout

en: Langcode
fi: Kielikoodi

en: Add handler
fi: Lisää käsittelijä

en: Hide empty
fi: Piiloita tyhjät

en: Signature format
fi: Allekirjoituksen muoto

en: Wrapper CSS classes
fi: CSS-kehysluokat

en: Column header format
fi: Sarakkeen ylätunnisteen muoto

en: The %field date is required. Please enter a date in the format %format.
fi: Päivämääräkenttä %field on pakollinen. Ole hyvä ja syötä päivämäärä muodossa %format.

en: Type of item to reference
fi: Viitattavan kohteen tyyppi

en: Reference method
fi: Viittaustapa

en: Allowed number of values
fi: Sallittujen arvojen lukumäärä

en: Show progress bar
fi: Näytä etenemispalkki

en: Page @start of @end
fi: Sivu @start/@end

en: Configuration management
fi: Asetuksien hallinta

en: Entity reference settings
fi: Entiteettien viittausten asetukset

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTH×HEIGHT (e.g. 640×480). Leave blank for no restriction. If a smaller image is uploaded, it will be rejected.
fi: Kuvan minimikoko muodossa LEVEYSxKORKEUS (esim. 640x480). Jätä kenttä tyhjäksi, jos et halua rajoitusta. Pienempien kuvien lataukset hylätään.

en: Broken/Missing
fi: Rikkinäinen/Puuttuva

en: Filename: %name
fi: Tiedoston nimi: %name

en: Select a @context value:
fi: Valitse @context arvo:

en: Basic HTML
fi: Perus-HTML

en: @name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
fi: @name ei voi olla pidempi kuin %max merkkiä pitkä, mutta se on tällä hetkellä %length merkkiä pitkä.

en: Narrow
fi: Kapea

en: Add @title
fi: Lisää @title

en: Add options
fi: Lisää valinnat

en: New submission added to %form.
fi: Uusi lähetys lisätty lomakkeelle %form.

en: Default submission data
fi: Lomakevastauksen oletustiedot

en: This form is confidential. You must <a href="[site:login-url]/logout?destination=[current-page:url:relative]">Log out</a> to submit it.
fi: Tämä lomake on luottamuksellinen. Sinun täytyy <a href="[site:login-url]/logout?destination=[current-page:url:relative]">kirjautua ulos</a> lähettääksesi se.

en: Filter by title, description, or elements
fi: Suodata otsikolla, kuvauksella tai elementeillä

en: Filter by element name
fi: Suodata elementin nimellä

en: Enter a part of the element name to filter by.
fi: Syötä osa elementin nimestä suodatusehdoksi.

en: All [@total]
fi: Kaikki [@total]

en: Open [@total]
fi: Avoimet [@total]

en: Closed [@total]
fi: Suljetut [@total]

en: Filter by submitted data and/or notes
fi: Suodata lähetetyllä datalla ja/tai muistiinpanoilla

en: Filter by handler name
fi: Suodata käsittelijän nimellä

en: Enter a part of the handler name to filter by.
fi: Syötä osa käsittelijän nimestä suodatusehdoksi.

en: Sign above
fi: Allekirjoita yläpuolelle

en: Exporters
fi: Viejät

en: Enter a part of the element type to filter by.
fi: Syötä osa elementin tyypistä suodatusehdoksi.

en: Administer webforms
fi: Ylläpidä verkkolomakkeita

en: Create webforms
fi: Luo verkkolomakkeita

en: Webforms: Options
fi: Verkkolomakkeet: Valinnat

en: Add webform options
fi: Lisää verkkolomakkeen valinnat

en: Add webform handler
fi: Lisää verkkolomakkeen käsittelijä

en: Filter webforms
fi: Suodata verkkolomakkeita

en: New submission added to [webform:title].
fi: Lisätty uusi lähetys lomakkeelle [webform:title].

en: Scheduled [@total]
fi: Ajastetut [@total]

en: This form has not yet been opened to submissions.
fi: Tätä lomaketta ei ole vielä avattu lähetyksille.

en: Show all webforms
fi: Näytä kaikki verkkolomakkeet

en: Completed [@total]
fi: Valmiita [@total]

en: Draft [@total]
fi: Luonnoksia [@total]

en: Webforms: Submissions
fi: Verkkolomakkeet: Lomakkeen vastaukset

en: Webforms: Forms configuration
fi: Verkkolomakkeet: Asetukset

en: Webforms: Add-ons
fi: Verkkolomakkeet: Lisäosat

en: Webforms: Templates
fi: Verkkolomakkeet: Mallinteet

en: Attaching webforms to nodes
fi: Verkkolomakkeiden liittäminen solmuihin

en: Locked [@total]
fi: Lukittuja [@total]

en: Unlocked [@total]
fi: Lukitsemattomia [@total]

en: Filter by title, description, elements, user name, or role
fi: Suodata otsikolla, kuvauksella, elementeillä, käyttäjän nimellä tai roolilla

en: Archived [@total]
fi: Arkistoitu [@total]

en: This webform is <a href=":href">archived</a>. Only submission administrators are allowed to access this webform and create new submissions.
fi: Tämä verkkolomake on <a href=":href">arkistoitu</a>. Vain lähetyksen hallinnoijat saavat pääsyn verkkolomakkeelle ja uusien lähetysten luontiin.

en: @label is archived
fi: @label on arkistoitu

en: Filter by keyword
fi: Suodata avainsanalla
