Webform (8.x-5.0-rc19) - en to he translation catalogue (502 entries)

en: Forms
he: טפסים

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Images
he: תמונות

en: Pages
he: עמודים

en: enabled
he: פעיל

en: Status
he: מצב

en: Markup
he: מרקאפ

en: Suffix
he: סיומת

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Value
he: ערך

en: Item
he: פריט

en: Private
he: פרטי

en: Development
he: פיתוח

en: Groups
he: קבוצות

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: Closed
he: סגור

en: List
he: רשימה

en: Subject
he: נושא

en: Send email
he: שלח דואר אלקטרוני

en: closed
he: נסגר

en: Actions
he: פעולות

en: Email notification
he: הודעת דוא"ל

en: disabled
he: מושבת

en: Cancel
he: ביטול

en: Remove
he: הסרה

en: Manager
he: מנהל

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: Log
he: יומן פעילות

en: Enable
he: הפעלה

en: Disable
he: השבתה

en: Email settings
he: הגדרות דוא"ל

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Administration
he: ניהול

en: More
he: עוד

en: Action
he: פעולה

en: On
he: פעיל

en: error
he: שגיאות

en: Tags
he: תגיות

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Homepage
he: עמוד הבית

en: Resources
he: מקורות

en: Download
he: הורדה

en: view
he: צפיה

en: updated
he: עודכן

en: File
he: קובץ

en: Edit
he: עריכה

en: Date
he: תאריך

en: Size
he: גודל

en: Links
he: קישורים

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: None
he: ללא

en: Test
he: בדיקה

en: Number
he: מספר

en: Message
he: הודעה

en: No log messages available.
he: לא קיימות הודעות יומן.

en: Password
he: סיסמה

en: - None -
he: - ללא -

en: Country
he: מדינה

en: Weight
he: משקל

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: Container
he: מיכל

en: Help text
he: טקסט עזרה

en: Types
he: סוגים

en: Multiple
he: מרובה

en: Required
he: נדרש

en: Parent
he: אב

en: none
he: ללא

en: Category
he: קטגוריה

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: edit
he: עריכה

en: Go to previous page
he: לעמוד הקודם

en: Go to next page
he: לעמוד הבא

en: Export
he: יצוא

en: General settings
he: הגדרות כלליות

en: Field
he: שדה

en: Label
he: תווית

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Save
he: שמירה

en: Help
he: עזרה

en: Image settings
he: הגדרות תמונה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Summary
he: תקציר

en: Update
he: עדכון

en: Open
he: פתוח

en: Archive
he: ארכיון

en: Time
he: זמן

en: Access
he: הרשאות גישה

en: Add
he: הוספה

en: View
he: צפיה

en: hidden
he: מוסתר

en: URL
he: כתובת URL

en: Dimensions
he: מימדים

en: Manage
he: ניהול

en: Visible
he: נראה

en: link
he: קישור

en: Advanced settings
he: הגדרות מתקדמות

en: Teaser
he: תקציר

en: Notes
he: הערות

en: Updated
he: עודכן

en: Text
he: טקסט

en: Theme
he: ערכת עיצוב

en: Status:
he: סטטוס:

en: States
he: מצבים

en: Titles
he: כותרות

en: Mail
he: מייל

en: Before
he: לפני

en: After
he: אחרי

en: User
he: משתמש

en: Configure
he: הגדרות

en: Email
he: דוא"ל

en: Error
he: שגיאה

en: Options
he: אפשרויות

en: Contact
he: יצירת קשר

en: Created
he: נוצר

en: Node
he: פריט תוכן

en: Expanded
he: מורחב

en: All
he: הכל

en: days
he: ימים

en: To:
he: אל:

en: Active
he: פעיל

en: Access denied
he: הגישה חסומה

en: Year
he: שנה

en: Date format
he: תבנית תאריך

en: Page
he: דף

en: Submission information
he: מידע מהטפסים שנשלחו

en: Breadcrumb
he: שביל ניווט

en: User settings
he: הגדרות משתמש

en: Database
he: בסיס נתונים

en: Url
he: כתובת url

en: Off
he: כבוי

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Inline
he: בשורה (inline)

en: To
he: אל

en: Preview message
he: תצוגה מקדימה

en: From
he: מאת

en: Source URL
he: URL מאובטח

en: Custom
he: מותאם

en: Visibility
he: ניראות

en: Roles
he: תפקידים

en: Published
he: מפורסם

en: Signature
he: חתימה

en: Filter
he: סינון

en: Location
he: מיקום

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: File ID
he: מזהה קובץ

en: File name
he: שם קובץ

en: Vocabulary
he: מילון

en: Contains
he: מכיל

en: Count
he: כמות

en: Conditions
he: תנאים

en: items
he: פריטים

en: Mode
he: אופן ביצוע

en: Normal
he: נורמלי

en: Warning
he: אזהרה

en: N/A
he: -ללא-

en: Nodes
he: פריטי תוכן

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: Advanced
he: מתקדם

en: Width
he: רוחב

en: Height
he: גובה

en: Textfield
he: שדה טקסט

en: Line
he: שורה

en: Plain text
he: טקסט פשוט

en: Details
he: פרטים

en: Unlimited
he: ללא הגבלה

en: Phone
he: טלפון

en: Address
he: כתובת

en: State
he: מצב

en: Desc
he: יורד

en: Code
he: קוד

en: Inactive
he: לא פעיל

en: Company
he: חברה

en: General
he: כללי

en: Method
he: שיטה

en: Week
he: שבוע

en: Day
he: יום

en: Table
he: טבלה

en: Start
he: התחלה

en: Configuration
he: הגדרות

en: Other
he: אחר

en: Navigation
he: ניווט

en: Color
he: צבע

en: Link URL
he: כתובת הקישור (URL)

en: Role
he: תפקיד

en: Select all
he: בחר הכל

en: First name
he: שם פרטי

en: Last name
he: שם משפחה

en: Destination
he: יעד

en: reset
he: אתחול

en: External
he: חיצוני

en: Users
he: חברי האתר

en: Square
he: רבוע

en: Last
he: אחרון

en: Rows
he: שורות

en: Anonymous
he: אנונימי

en: Provider
he: ספק

en: Override
he: דריסה

en: Empty text
he: טקסט כאשר אין תוצאות

en: Option
he: אפשרות

en: Operator
he: אופרטור

en: Optional
he: אופציונאלי

en: Order
he: סידור

en: Pattern
he: פורמט

en: Latest
he: הכי חדש

en: Close
he: סגירה

en: Save settings
he: שמירת הגדרות

en: Operation
he: פעולה

en: City
he: עיר

en: Postal code
he: מיקוד

en: Latitude
he: קו רוחב

en: Longitude
he: קו אורך

en: State/Province
he: מדינה / מחוז

en: Collapsed
he: מכווץ

en: Labels
he: תוויות

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Confirmation
he: אישור

en: Size of textfield
he: גודל שדה הטקסט

en: Hidden
he: מוסתר

en: Attachments
he: קבצים מצורפים

en: Key
he: מפתח

en: Change
he: חשב

en: Messages
he: מסרים

en: Token
he: אסימון

en: Delimiter
he: מפריד

en: Clear
he: ניקוי

en: Source
he: מקור

en: Message:
he: הודעה:

en: Replacement patterns
he: דפוסי החלפה

en: Deleted
he: נמחק

en: Languages
he: שפות

en: Available tokens
he: אסימונים זמינים

en: First
he: ראשון

en: Middle
he: אמצע

en: Limit
he: גבול

en: Minimum height
he: גובה מינימלי

en: Minimum width
he: רוחב מינימלי

en: Hour
he: שעה

en: Minute
he: דקות

en: Select list
he: רשימת בחירה

en: Text field
he: שדה טקסט

en: Map
he: מפה

en: Workflow
he: תהליך עבודה

en: Empty
he: ריק

en: Greater than
he: גדול מ

en: Less than
he: פחות מ-

en: Buttons
he: כפתורים

en: Unit
he: יחידה

en: Days
he: ימים

en: Selector
he: סלקטור

en: characters
he: תוים

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: Your message has been sent.
he: ההודעה שלך נשלחה.

en: Hours
he: שעות

en: Seconds
he: שניות

en: Info
he: מידע

en: From email address
he: מכתובת דוא"ל

en: Reference
he: רפרנס

en: Results
he: תוצאות

en: open
he: פתוח

en: Requirements
he: דרישות

en: Customize
he: התאם אישית

en: Permissions
he: הרשאות

en: Max
he: מקסימום

en: Duplicate
he: שכפול

en: From:
he: מאת:

en: Subject:
he: נושא:

en: Changed
he: השתנה

en: Date created
he: נוצר בתאריך

en: Completed
he: נשלם

en: Testing
he: מתבצעת בדיקה

en: 404 Not Found
he: 404 לא נמצא

en: Not published
he: לא מפורסם

en: File settings
he: הגדרות קובץ

en: Formats
he: תבניות

en: Allowed file extensions
he: סיומות קובץ מותרות

en: Relationship
he: יחס

en: Migrate
he: מיגרציה

en: image
he: תמונה

en: images
he: תמונות

en: Translations
he: תרגומים

en: Multilingual
he: ריבוי שפות

en: Minutes
he: דקות

en: Automatic
he: אוטומטי

en: Sticky
he: דביק

en: Complete
he: השלמה

en: Temporary directory
he: תיקיה זמנית

en: Submissions
he: טפסי webform שנשלחו

en: Webform
he: טופס - Webform

en: ever
he: אי פעם

en: every hour
he: בשעה

en: every day
he: ביום

en: every week
he: בשבוע

en: Check this option if the user must enter a value.
he: סמנו אפשרות זו באם המשתמש חייב להזין ערך.

en: Previous submission
he: הגשה קודמת

en: Next submission
he: ההגשה הבאה

en: Next Page >
he: דף הבא >

en: < Previous Page
he: < דף קודם

en: Default value
he: ערך ברירת מחדל

en: Questions
he: שאלות

en: Apply
he: החל

en: Select
he: בחר

en: Plugins
he: פלאגינים

en: 5 minutes
he: 5 דקות

en: 10 minutes
he: 10 דקות

en: 15 minutes
he: 15 דקות

en: 20 minutes
he: 20 דקות

en: 30 minutes
he: 30 דקות

en: Form
he: טופס

en: Debug
he: אתר באגים

en: 1 minute
he: דקה אחת

en: Permission
he: הרשאה

en: Hide
he: הסתרה

en: Submission settings
he: הגדרות הגשה

en: Audio file
he: קובץ אודיו

en: Language code
he: קוד השפה

en: URL path settings
he: הגדרת מיקום חלופי

en: Postal Code
he: מיקוד

en: Mapping
he: מיפוי

en: From name
he: שם השולח

en: Type:
he: סוג:

en: Space
he: רווח

en: Provided by
he: סופק ע"י

en: Export format
he: פורמט ייצוא

en: Execute
he: ביצוע

en: Organization
he: ארגון

en: Telephone
he: טלפון

en: Values
he: ערכים

en: Email addresses
he: כתובות דוא"ל

en: Keyword
he: מילת מפתח

en: Page settings
he: הגדרות דף

en: Offset
he: היסט

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Locked
he: נעול

en: Data
he: נתונים

en: Any
he: הכל

en: Validation
he: וידוא

en: Ordered list
he: רשימה מסודרת

en: Unordered list
he: רשימה לא מסודרת

en: About
he: אודות

en: Reports
he: דוחות

en: Cardinality
he: כמות

en: and
he: וגם

en: - Select -
he: - בחירה -

en: Translate
he: תרגום

en: Steps
he: צעדים

en: Element
he: אלמנט

en: Radios
he: תיבות סימון, רדיו

en: Route
he: נתיב

en: Prepopulate
he: אכלס מראש

en: Error message
he: הודעת שגיאה

en: Entity type
he: סוג ישות

en: notice
he: הודעה

en: Rating
he: דירוג

en: pixels
he: פיקסלים

en: Direction
he: כיוון

en: Webform submissions
he: הגשות של טופסי Webform

en: Warning message
he: הודעת אזהרה

en: Date settings
he: הגדרות תאריך

en: IP address
he: כתובת IP

en: Maximum height
he: גובה מקסימלי

en: Maximum width
he: רוחב מקסימלי

en: Autocomplete matching
he: השלמה אוטומטית

en: Starts with
he: מתחיל ב

en: Properties
he: מאפיינים

en: Autocomplete
he: השלמה אוטומטית

en: Maximum image resolution
he: רזולוציה מירבית לתמונה

en: Collapse all
he: כיווץ הכל

en: Link to form
he: קישור לטופס

en: Comma
he: פסיק

en: ‹
he: ›

en: ›
he: ‹

en: Current user
he: משתמש נוכחי

en: Access type
he: סוג גישה

en: Video file
he: קובץ וידאו

en: Finished with an error.
he: סיים עם שגיאה.

en: Per user
he: למשתמש

en: Draft
he: טיוטה

en: Scheduled
he: מתוזמן

en: Checkbox
he: תיבת סימון

en: Date year range
he: טווח השנים של התאריך

en: Trigger
he: גורם מפעיל

en: Yes/No
he: כן/לא

en: Current date
he: תאריך נוכחי

en: Min
he: מינימלי

en: And
he: וגם

en: Broken
he: שבור

en: Converted
he: מומרים

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
he: הזן כותרות טבלה 'דביקות' בסגנון דרופל (Javascript)

en: Placeholder
he: שומר מקום

en: - All -
he: - הכל -

en: Checkboxes
he: תיבות סימון

en: Textarea
he: אזור לטקסט חופשי

en: Notes:
he: הערות:

en: Author information
he: מידע על המחבר

en: Date and time
he: תאריך ושעה

en: Signature settings
he: הגדרות חתימה

en: Address 2
he: שורה שניה של כתובת

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Text format
he: מבנה טקסט

en: Sort descending
he: מיון בסדר יורד

en: Sort ascending
he: מיון בסדר עולה

en: Administrative description
he: תאור בממשק הניהול

en: Return path
he: הנתיב חזרה

en: Form settings
he: הגדרות טופס

en: References
he: רפרנס

en: Limited
he: מוגבל

en: Structure
he: מבנה

en: Maximum file size
he: גודל קובץ מקסימלי

en: Libraries
he: ספריות

en: Language select
he: בחירת שפה

en: Dependencies
he: תלויות

en: Serial number
he: מספר סידורי

en: Not restricted
he: לא מוגבל

en: Date changed
he: התאריך השתנה

en: Status message
he: הודעת סטטוס

en: Upload destination
he: יעד לטעינה

en: Minimum image resolution
he: רזולוציה מינימלית לתמונה

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
he: הספריה  %directory אינה קיימת ולא ניתן ליצור אותה.

en: Logging and errors
he: רישומי יומן ושגיאות

en: Minimal
he: מינימלי

en: Unlock
he: בטל נעילה

en: Webform settings
he: הגדרות Webform

en: Confirmation message
he: הודעת אישור

en: Submission ID
he: מזהה הגשה

en: Compact options are more suitable for importing data into other systems.
he: אפשרויות קומפקטיות מתאימות יותר לייבוא נתונים לתוך מערכות אחרות

en: Submitter
he: השולח/ת

en: Current page
he: דף נוכחי

en: Time settings
he: הגדרות זמן (שעה, דקות, שניות)

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
he: שם יחודי הקריא ע"י מחשב. יכול להכיל רק אותיות לועזיות קטנות, מספרים וקו תחתי.

en: Weight for @title
he: משקל ל@title

en: Slides
he: שקפים

en: Password confirm
he: אישור ססמה

en: Asc
he: סדר עולה

en: One column
he: טור אחד

en: Master
he: מאסטר

en: - Default -
he: - ברירת המחדל -

en: An autocomplete text field.
he: שדה טקסט עם השלמה אוטומטית.

en: @name field is required.
he: השדה @name הוא שדה חובה.

en: every minute
he: כל דקה

en: 403 Forbidden
he: 403 הגישה אסורה

en: Wide
he: רחב

en: Checked
he: נבדק

en: Total submissions limit
he: מגבלת סך ההגשות

en: Per user submission limit
he: הגבלת הגשות לפי משתמש

en: Third party settings
he: הגדרות צד שלישי

en: Current page title
he: כותרת הדף הנוכחי

en: Langcode
he: קוד שפה

en: Column header format
he: פורמט כותרת עמודה

en: AM/PM
he: לפנה"צ/אחה"צ

en: Type of item to reference
he: סוג הפריט לשיוך

en: Reference method
he: שיטת הפניה

en: Allowed number of values
he: מספר הערכים המותרים

en: Update URL
he: עדכון URL

en: 500 Internal Server Error
he: 500 שגיאה פנימית בשרת

en: Webform ID
he: מזהה Webform

en: Method:
he: שיטה:

en: Broken/Missing
he: לא תקין/חסר

en: Single item
he: פריט יחיד

en: Narrow
he: צר

en: Use CDN
he: שימוש בCDN

en: Settings:
he: הגדרות:

en: @label value
he: ערך ה@label

en: @label text
he: טקסט ה@label

en: Posted data
he: נתונים שנשלחו

en: The language code of the webform submission.
he: קוד השפה של הגשת טופס ה Webform

en: Submission serial number
he: המספר הסידורי של ההגשה

en: Submission values
he: הערכים שנשלחו

en: Item value
he: ערך הפריט

en: The language name of the webform submission.
he: שם השפה של הגשת טופס  ה Webform

en: In draft
he: בטיוטה

en: Is the webform submission in draft.
he: האם הגשת טופס ה Webform נמצאת במצב טיוטה.

en: The following variables are available:
he: המשתנים הבאים זמינים:

en: Help using Twig
he: עזרה בשימוש בTwig

en: The total number of submissions allowed for the webform.
he: מספר ההגשות המותרות עבור טופס ה Webform.

en: Total submissions
he: סך ההגשות

en: The current number of submissions for the webform.
he: מספר ההגשות עד כה עבור טופס ה Webform.

en: The serial number of the webform submission.
he: המספר הסידורי של הגשת טופס ה Webform.

en: The ID of the webform submission.
he: מזהה הגשת טופס ה Webform.

en: This is a @label value.
he: זהו ערך ה @label

en: Set default value
he: ערך ברירת מחדל

en: The label of the webform submission.
he: תווית הגשת טופס ה Webform.

en: Total submissions limit interval
he: פרק הזמן למגבלת סך ההגשות

en: The total submissions interval for the webform.
he: פרק הזמן למגבלה על סך ההגשות עבור טופס ה Webform.

en: every year
he: כל שנה

en: Lock:
he: נעילה:

en: Enter value…
he: הזנת ערך...

en: Enter text…
he: הזנת טקסט...
