Webform (8.x-5.1) - en to nn translation catalogue (172 entries)

en: Forms
nn: Skjema

en: Home
nn: Heim

en: Title
nn: Tittel

en: Body
nn: Brødtekst

en: Images
nn: Bilete

en: Pages
nn: Sider

en: enabled
nn: aktivert

en: Delete
nn: Slett

en: Submit
nn: Legg inn

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Content
nn: Innhald

en: Development
nn: Utvikling

en: Groups
nn: Grupper

en: Author
nn: Forfattar

en: Closed
nn: Stengt

en: List
nn: Liste

en: Subject
nn: Emne

en: Actions
nn: Handlingar

en: disabled
nn: gjer utilgjengeleg

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Remove
nn: Fjern

en: Manager
nn: Grunnleggjar

en: Description
nn: Beskriving

en: Language
nn: Språk

en: Disabled
nn: Ikkje aktivert

en: Enabled
nn: Aktivert

en: Administration
nn: Administrasjon

en: More
nn: Meir

en: On
nn: På

en: error
nn: feil

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: Homepage
nn: Heimeside

en: Download
nn: Last ned

en: Version
nn: Versjon

en: view
nn: vis

en: updated
nn: oppdatert

en: File
nn: Fil

en: Edit
nn: Rediger

en: Date
nn: Dato

en: Search
nn: Søk

en: Reset
nn: Sett til standard

en: None
nn: Ingen

en: This action cannot be undone.
nn: Denne handlinga kan ikkje gjerast om.

en: Message
nn: Melding

en: No log messages available.
nn: Ingen loggmeldingar er tilgjengelege.

en: Password
nn: Passord

en: - None -
nn: - Ingen -

en: Country
nn: Land

en: Weight
nn: Vekt

en: Link
nn: Lenke

en: Image
nn: Bilete

en: Help text
nn: Hjelpetekst

en: Required
nn: Påkrevd

en: Parent
nn: Opp eit nivå

en: none
nn: ingen

en: Category
nn: Kategori

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Name
nn: Namn

en: edit
nn: endre

en: Go to previous page
nn: Gå til forrige side

en: Go to next page
nn: Gå til neste side

en: Export
nn: Eksporter

en: Field
nn: Felt

en: Label
nn: Etikett

en: Preview
nn: Førehandsvis

en: Save
nn: Lagre

en: Help
nn: Hjelp

en: Default
nn: Standard

en: Summary
nn: Samandrag

en: Update
nn: Oppdater

en: Time
nn: Tid

en: View
nn: Sjå på

en: Advanced settings
nn: Avanserte innstillingar

en: Notes
nn: Notat

en: Updated
nn: Oppdatert

en: Submitted by
nn: Publisera av

en: User
nn: Brukar

en: Configure
nn: Konfigurer

en: Error
nn: Feil

en: Contact
nn: Kontakt

en: Created
nn: Laga

en: All
nn: Alle

en: days
nn: dagar

en: Active
nn: Aktiv

en: Access denied
nn: Ingen tilgong

en: Year
nn: År

en: Date format
nn: Datoformat

en: Page
nn: Nettside

en: User settings
nn: Brukarinnstillingar

en: Off
nn: Av

en: Header
nn: Topptekst

en: To
nn: Til

en: From
nn: Frå

en: Custom
nn: Tilpassa

en: Roles
nn: Roller

en: Published
nn: Publisert

en: Signature
nn: Signatur

en: Filter
nn: Filtrer

en: Location
nn: Stad

en: Promoted to front page
nn: Flytta fram til framsida

en: Contains
nn: Inneheld

en: Mode
nn: Modus

en: Authored by
nn: Skrive av

en: Plain text
nn: Rein tekst

en: Details
nn: Detaljar

en: Unlimited
nn: Uavgrensa

en: Phone
nn: Telefon

en: Address
nn: Adresse

en: Code
nn: Kode

en: Week
nn: Veke

en: Day
nn: Dag

en: Table
nn: Tabell

en: Start
nn: Byrjar

en: Configuration
nn: Oppsett

en: Other
nn: Andre

en: Navigation
nn: Navigering

en: Color
nn: Farge

en: Role
nn: Rolle

en: reset
nn: sett til standardverdi

en: Users
nn: Brukarar

en: Rows
nn: Rader

en: Anonymous
nn: Anonym

en: Optional
nn: Valfri

en: Order
nn: Sorteringsval

en: Close
nn: Lukk

en: Save settings
nn: Lagre innstillingar

en: City
nn: By

en: Sort by
nn: Sorter etter

en: Hidden
nn: Skjult

en: Attachments
nn: Vedlegg

en: Message:
nn: Melding:

en: Deleted
nn: Sletta

en: Languages
nn: Språk

en: Hour
nn: Time

en: Minute
nn: Minutt

en: Select list
nn: Listevalg

en: Text field
nn: Tekstfelt

en: Workflow
nn: Arbeidsflyt

en: Empty
nn: Tom

en: Greater than
nn: Større enn

en: Less than
nn: Mindre enn

en: Your message has been sent.
nn: Meldinga di er sent.

en: Info
nn: Informasjon

en: Permissions
nn: Rettar

en: Not published
nn: Ikkje publisert

en: File settings
nn: Filinnstillingar

en: Formats
nn: Format

en: image
nn: bilete

en: Multilingual
nn: Fleirspråkleg

en: Apply
nn: Bruk

en: 15 minutes
nn: 15 minuttar

en: Language code
nn: Språkkode

en: URL path settings
nn: Innstillingar for nettadresse

en: Machine name
nn: Datamaskinnamn

en: deleted
nn: sletta

en: Reports
nn: Rapportar

en: Translate
nn: Omset

en: notice
nn: varsel

en: Rating
nn: Karakter

en: Direction
nn: Retning

en: Starts with
nn: Startar med

en: Maximum image resolution
nn: Maksimum bileteoppløysing.

en: Trigger
nn: Utløysar

en: - All -
nn: - Alle -

en: Author information
nn: Forfattarinformasjon

en: Date and time
nn: Dato og tid

en: Signature settings
nn: Signaturinnstillingar

en: Text format
nn: Tekstformatering

en: Structure
nn: Struktur

en: Minimal
nn: Minimum

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
nn: Eit unikt datamaskinlesbart namn. Kan bare innehalde små bokstavar, tal og understrek.
