Webform (8.x-5.10) - en to bs translation catalogue (182 entries)

en: Forms
bs: Forme

en: Home
bs: Početna

en: Title
bs: Naslov

en: Body
bs: Tijelo

en: Images
bs: Slike

en: Pages
bs: Stranice

en: Save configuration
bs: Sačuvaj postavke

en: Suffix
bs: Sufiks

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Content
bs: Sadržaj

en: Value
bs: Vrijednost

en: Username
bs: Korisničko ime

en: Groups
bs: Grupe

en: Type
bs: Tip

en: Author
bs: Autor

en: Closed
bs: Zatvoreno

en: List
bs: Izlistaj

en: Subject
bs: Naslov

en: closed
bs: zatvoren

en: Actions
bs: Akcije

en: disabled
bs: onemogućeno

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Remove
bs: Ukloni

en: Subscribe
bs: Pretplati se

en: Description
bs: Opis

en: Language
bs: Jezik

en: Enable
bs: Omogući

en: Disable
bs: Onemogući

en: Disabled
bs: Onemogućen

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: Administration
bs: Administracija

en: error
bs: greška

en: Tags
bs: Tagovi

en: Yes
bs: Da

en: No
bs: Ne

en: Version
bs: Verzija

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Date
bs: Datum

en: Size
bs: Veličina

en: Search
bs: Pretraga

en: None
bs: Nijedan

en: This action cannot be undone.
bs: Ova akcija je nepovratna.

en: Number
bs: Broj

en: Message
bs: Poruka

en: Password
bs: Lozinka

en: - None -
bs: - Nijedno -

en: Country
bs: Zemlja

en: Weight
bs: Težina

en: Image
bs: Slika

en: Help text
bs: Pomoćni tekst

en: Types
bs: Tipovi

en: Required
bs: Obavezno

en: Parent
bs: Roditelj

en: none
bs: ništa

en: Category
bs: Kategorija

en: Settings
bs: Postavke

en: Name
bs: Ime

en: edit
bs: izmijeni

en: Go to previous page
bs: Idi na prethodnu stranu

en: Go to next page
bs: Idi na iduću stranu

en: Import
bs: Uvezi

en: Export
bs: Izvezi

en: Field
bs: Polje

en: Label
bs: Oznaka

en: Preview
bs: Pregled

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Help
bs: Pomoć

en: Update
bs: Ažuriranje

en: Sunday
bs: Nedelja

en: Monday
bs: Ponedeljak

en: Tuesday
bs: Utorak

en: Wednesday
bs: Srijeda

en: Thursday
bs: Četvrtak

en: Friday
bs: Petak

en: Saturday
bs: Subota

en: Time
bs: Vrijeme

en: Add
bs: Dodaj

en: View
bs: Pregled

en: Display
bs: Prikaz

en: Teaser
bs: Sažetak

en: Text
bs: Tekst

en: User
bs: Korisnik

en: Content type
bs: Tip sadržaja

en: Continue
bs: Nastavi

en: Error
bs: Greška

en: Options
bs: Opcije

en: Contact
bs: Kontakt

en: Created
bs: Kreiran

en: Node
bs: Nod

en: All
bs: Sve

en: Active
bs: Aktivan

en: Access denied
bs: Pristup odbijen

en: Year
bs: Godina

en: Date format
bs: Format datuma

en: Page
bs: Strana

en: View arguments
bs: View argumenti

en: User settings
bs: Korisničke postavke

en: Inline
bs: U liniji

en: Preview message
bs: Pregled poruke

en: Custom
bs: Prilagođen

en: Visibility
bs: Vidljivost

en: Roles
bs: Uloge

en: Published
bs: Objavljeno

en: Signature
bs: Potpis

en: Location
bs: Lokacija

en: Promoted to front page
bs: Promoviran na početnu stranicu

en: Vocabulary
bs: Riječnik

en: Contains
bs: Sadrži

en: Overridden
bs: Prepisan

en: Conditions
bs: Uslovi

en: Normal
bs: Normalno

en: Authored by
bs: Napisao

en: Width
bs: Širina

en: Height
bs: Visina

en: Maximum
bs: Maksimum

en: Scale
bs: Skaliraj

en: Plain text
bs: Obični tekst

en: Details
bs: Detalji

en: Unlimited
bs: Neograničeno

en: Address
bs: Adresa

en: Code
bs: Kod

en: Day
bs: Dan

en: Table
bs: Tabela

en: Navigation
bs: Navigacija

en: Color
bs: Boja

en: Role
bs: Uloga

en: First name
bs: Ime

en: Users
bs: Korisnici

en: Rows
bs: Redova

en: Create content
bs: Kreiraj sadržaj

en: Anonymous
bs: Anonimus

en: Optional
bs: Opcionalno

en: Order
bs: Poredak

en: Save settings
bs: Sačuvaj postavke

en: Labels
bs: Oznake (Labels)

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: Size of textfield
bs: Veličina polja za tekst

en: Hidden
bs: Sakriven

en: Messages
bs: Poruke

en: Source
bs: Izvor

en: Languages
bs: Jezici

en: Hour
bs: Sat

en: Minute
bs: Minuta

en: Second
bs: Sekunda

en: Select list
bs: Select lista

en: Text field
bs: Tekst polje

en: Results
bs: Rezultati

en: open
bs: otvoren

en: Permissions
bs: Dozvole

en: Not published
bs: Nije objavljeno

en: Relationship
bs: Relacija

en: date
bs: datum

en: File upload error. Could not move uploaded file.
bs: Greška prilikom uploada. Nije bilo moguće premjestiti fajl.

en: Default value
bs: Defaultne postavke

en: Apply
bs: Primjeni

en: Above
bs: Iznad

en: Permission
bs: Dozvole

en: Hide
bs: Sakrij

en: URL path settings
bs: Postavke za URL putanje

en: Locked
bs: Zaključano

en: Ordered list
bs: Uređena lista

en: Unordered list
bs: Neuređena lista

en: and
bs: i

en: View settings
bs: Postavke views-a

en: Translate
bs: Prevedi

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
bs: Iz sigurnosnih razloga, Vaš upload je preimenovan u %filename.

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
bs: Fajl %file nije bilo moguće snimiti. Desila se nepoznata greška.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
bs: Greška kod slanja. Nije bilo moguće premjestiti poslati fajl %file na destinaciju %destination.

en: Autocomplete matching
bs: Auto-kompletirajuće uklapanje

en: Starts with
bs: Počinje sa

en: Autocomplete
bs: Autokompletiranje

en: Comma
bs: Zarez

en: Trigger
bs: Okidač

en: Yes/No
bs: Da/Ne

en: Current date
bs: Trenutni datum

en: And
bs: I

en: Broken
bs: Slomljen

en: View name
bs: Ime view-a

en: Converted
bs: Konvertovan

en: Date and time
bs: Datum i vrijeme

en: Basic HTML
bs: Osnovni HTML
