Webform (8.x-5.13) - en to el translation catalogue (485 entries)

en: Forms
el: Φόρμες

en: Home
el: Αρχική

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Images
el: Εικόνες

en: Pages
el: Σελίδες

en: Save configuration
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: enabled
el: ενεργοποιημένο

en: Status
el: Κατάσταση

en: Register
el: Εγγραφή

en: Suffix
el: Επίθεμα

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Submit
el: Υποβολή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Value
el: Αξία

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Item
el: Αντικείμενο

en: Development
el: Ανάπτυξη

en: Groups
el: Ομάδες

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: Closed
el: Έχει κλείσει

en: List
el: Λίστα

en: Subject
el: Θέμα

en: Send email
el: Στείλε email

en: closed
el: έχει κλείσει

en: Actions
el: Ενέργειες

en: disabled
el: απενεργοποιημένο

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Subscribe
el: Εγγραφή

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: Log
el: Ημερολόγιο

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Email settings
el: Ρυθμίσεις email

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Administration
el: Διαχείριση

en: Currency
el: Νόμισμα

en: More
el: Περισσότερα

en: Action
el: Ενέργεια

en: On
el: Ανοικτό

en: error
el: σφάλμα

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Homepage
el: Ιστοσελίδα

en: Resources
el: Πηγές

en: Download
el: Λήψη

en: Version
el: Έκδοση

en: view
el: προβολή

en: updated
el: ενημερώθηκε

en: File
el: Αρχείο

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Size
el: Μέγεθος

en: Links
el: Σύνδεσμοι

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: None
el: Κανένα

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Test
el: Δοκιμή

en: Number
el: Αριθμός

en: Message
el: Μήνυμα

en: No log messages available.
el: Δεν υπάρχουν μηνύματα στο ημερολόγιο συστήματος.

en: Password
el: Συνθηματικό

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Country
el: Χώρα

en: Weight
el: Βάρος

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Image
el: Εικόνα

en: Help text
el: Κείμενο βοήθειας

en: Types
el: Τύποι

en: Multiple
el: Πολλαπλή

en: Required
el: Υποχρεωτικό

en: Parent
el: Γονέας

en: none
el: κανένα

en: Category
el: Κατηγορία

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: edit
el: επεξεργασία

en: Go to previous page
el: Προηγούμενη σελίδα

en: Go to next page
el: Επόμενη σελίδα

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Export
el: Εξαγωγή

en: General settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

en: Field
el: Πεδίο

en: Label
el: Ετικέτα

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Help
el: Βοήθεια

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Summary
el: Περίληψη

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Open
el: Ανοιχτά

en: Sunday
el: Κυριακή

en: Monday
el: Δευτέρα

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: Friday
el: Παρασκευή

en: Saturday
el: Σάββατο

en: Archive
el: Αρχειοθετημένο αρχείο

en: Time
el: Ώρα

en: Access
el: Πρόσβαση

en: Add
el: Προσθήκη

en: View
el: Προβολή

en: hidden
el: κρυφό

en: Dimensions
el: Διαστάσεις

en: Manage
el: Διαχείριση

en: Visible
el: Ορατό

en: link
el: σύνδεσμος

en: Display
el: Εμφάνιση

en: Advanced settings
el: Ρυθμίσεις για προχωρημένους

en: Teaser
el: Περικομμένη μορφή

en: Notes
el: Παρατηρήσεις

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Text
el: Κείμενο

en: Total
el: Συνολικό κόστος

en: Upload
el: Αποστολή

en: Titles
el: Τίτλοι

en: Mail
el: Ηλεκτρονικό μήνυμα

en: Before
el: Πριν

en: After
el: Μετά

en: User
el: Χρήστης

en: Content type
el: Τύπος περιεχομένου

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Error
el: Σφάλμα

en: Options
el: Επιλογές

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Node
el: Κόμβος

en: Link Title
el: Τίτλος συνδέσμου

en: Expanded
el: Σε ανάπτυξη

en: All
el: Όλες

en: days
el: ημέρες

en: Active
el: Ενεργό

en: Access denied
el: Δεν επιτρέπεται η πρόσβαση

en: Year
el: Έτος

en: Date format
el: Μορφή ημερομηνίας

en: Page
el: Σελίδα

en: User settings
el: Ρυθμίσεις χρήστη

en: Url
el: Διεύθυνση (URL)

en: Off
el: Κλειστό

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Inline
el: Ενσωματωμένο

en: To
el: Προς

en: Preview message
el: Προεπισκόπιση μηνύματος

en: From
el: Από

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Visibility
el: Ορατότητα

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Signature
el: Υπογραφή

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Promoted to front page
el: Προβιβασμένο στην πρώτη σελίδα

en: File ID
el: ID αρχείου

en: File name
el: Όνομα αρχείου

en: Vocabulary
el: Λεξιλόγιο

en: Message type
el: Τύπος μηνύματος

en: Contains
el: Περιέχει

en: Overridden
el: Έχει παρακαμφθεί

en: Conditions
el: Συνθήκες

en: Mode
el: Τρόπος

en: Normal
el: Κανονικό

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: N/A
el: Μ/Δ

en: Nodes
el: Κόμβοι

en: Authored by
el: Συντάχθηκε από

en: Advanced
el: Προχωρημένο

en: Width
el: Πλάτος

en: Height
el: Ύψος

en: Textfield
el: Πεδίο κειμένου

en: Maximum
el: Μέγιστο

en: Line
el: Γραμμή

en: Scale
el: Κλιμάκωση

en: Plain text
el: Απλό κείμενο

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Introduction
el: Εισαγωγή

en: Unlimited
el: Απεριόριστο

en: Phone
el: Τηλέφωνο

en: Address
el: Διεύθυνση

en: State
el: Κατάσταση

en: Desc
el: Φθί

en: Code
el: Κωδικός

en: Owner
el: Ιδιοκτήτης

en: Company
el: Εταιρία

en: General
el: Γενικά

en: Example
el: Παράδειγμα

en: Method
el: Μέθοδος

en: Week
el: Εβδομάδα

en: Day
el: Ημέρα

en: Table
el: Πίνακας

en: Start
el: Αρχή

en: Configuration
el: Παραμετροποίηση

en: Other
el: Άλλο

en: Navigation
el: Πλοήγηση

en: Color
el: Χρώμα

en: Link URL
el: URL συνδέσμου

en: Role
el: Ρόλος

en: Select all
el: Επιλογή όλων

en: First name
el: Όνομα

en: Last name
el: Επώνυμο

en: Destination
el: Προορισμός

en: reset
el: επαναφορά

en: External
el: Εξωτερικό

en: Users
el: Χρήστες

en: Choices
el: Επιλογές

en: Last
el: Τελευταίο

en: Rows
el: Γραμμές

en: Create content
el: Υποβολή ύλης

en: Anonymous
el: Ανώνυμος

en: Provider
el: Πάροχος

en: Option
el: Επιλογή

en: Operator
el: Τελεστής

en: Optional
el: Προαιρετικό

en: Order
el: Σειρά

en: Pattern
el: Πρότυπο

en: module
el: μονάδα

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Save settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Operation
el: Λειτουργία

en: City
el: Πόλη

en: Postal code
el: Ταχυδρομικός κώδικας

en: Latitude
el: Γεωγραφικό Πλάτος

en: Longitude
el: Γεωγραφικό Μήκος

en: State/Province
el: Νομός/Περιοχή

en: Labels
el: Ετικέτες

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Full name
el: Πλήρες όνομα

en: Gender
el: Γένος

en: Birthday
el: Γενέθλια

en: Size of textfield
el: Μέγεθος του πεδίου κειμένου

en: Hidden
el: Κρυφό

en: Attachments
el: Συνημμένα

en: Default configuration
el: Προκαθορισμένη παραμετροποίηση

en: Key
el: Κλειδί

en: Change
el: Αλλαγή

en: Messages
el: Μηνύματα

en: Token
el: Σύμβολο (token) αντικατάστασης

en: Time format
el: Μορφή ώρας

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: Source
el: Πηγή

en: Message:
el: Μήνυμα:

en: Deleted
el: Διαγραμμένο

en: Languages
el: Γλώσσες

en: Available tokens
el: Διαθέσιμα σύμβολα αντικατάστασης

en: First
el: Πρώτο

en: Limit
el: Όριο

en: Minimum height
el: Ελάχιστο ύψος

en: Minimum width
el: Ελάχιστο πλάτος

en: Hour
el: Ώρα

en: Minute
el: Λεπτό

en: Second
el: Δευτερόλεπτο

en: Select list
el: Λίστα επιλογής

en: Text field
el: Πεδίο κειμένου

en: Map
el: Χάρτης

en: Workflow
el: Ροή εργασίας

en: Empty
el: Κενό

en: Greater than
el: Μεγαλύτερο του

en: Less than
el: Μικρότερο του

en: Buttons
el: Κουμπιά

en: Days
el: Ημέρες

en: Maxlength
el: Μέγιστο μήκος

en: characters
el: χαρακτήρες

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Your message has been sent.
el: Το μήνυμά σας στάλθηκε.

en: Hours
el: Ώρες

en: Seconds
el: Δευτερόλεπτα

en: Info
el: Πληροφορίες

en: Fade
el: Εξασθένιση

en: Slide
el: Κύλιση

en: Reference
el: Αναφορά

en: or
el: ή

en: Results
el: Αποτελέσματα

en: open
el: ανοιχτή

en: Permissions
el: Άδειες

en: Duplicate
el: Αντίγραφο

en: options
el: επιλογές

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Date created
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Completed
el: Ολοκληρώθηκε

en: Testing
el: Δοκιμές

en: 404 Not Found
el: 404 Δε βρέθηκε

en: Not published
el: Μη δημοσιευμένο

en: File settings
el: Ρυθμίσεις αρχείου

en: Formats
el: Μορφοποιήσεις

en: Allowed file extensions
el: Επιτρεπόμενες επεκτάσεις αρχείων

en: Percentage
el: Ποσοστό

en: Relationship
el: Συσχέτιση

en: image
el: εικόνα

en: Translations
el: Μεταφράσεις

en: Multilingual
el: Πολύγλωσσο

en: Loading...
el: Φορτώνει...

en: Automatic
el: Αυτόματο

en: Excluded
el: Εξαιρείται

en: Sticky
el: Καρφιτσωμένο

en: Complete
el: Ολοκληρωμένη

en: Temporary directory
el: Προσωρινός κατάλογος αρχείων

en: date
el: ημερομηνία

en: File upload error. Could not move uploaded file.
el: Σφάλμα στην αποστολή του αρχείου. Δεν ήταν δυνατή η μετακίνηση του απεσταλμένου αρχείου.

en: Submissions
el: Υποβολές

en: Webforms
el: Webform

en: ever
el: για πάντα

en: every hour
el: κάθε ώρα

en: every day
el: κάθε ημέρα

en: every week
el: κάθε εβδομάδα

en: Check this option if the user must enter a value.
el: Επιλέξτε την επιλογή αν ο χρήστης πρέπει να εισάγει τιμή.

en: Previous submission
el: Προηγούμενη υποβολή

en: Next submission
el: Επόμενη υποβολή

en: Next Page >
el: Επόμενη σελίδα >

en: < Previous Page
el: < Προηγούμενη σελίδα

en: Default value
el: Προεπιλεγμένη τιμή

en: Questions
el: Ερωτήσεις

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Select
el: Επιλογή

en: Plugins
el: Πρόσθετα

en: 5 minutes
el: 5 λεπτά

en: 10 minutes
el: 10 λεπτά

en: 15 minutes
el: 15 λεπτά

en: 20 minutes
el: 20 λεπτά

en: 30 minutes
el: 30 λεπτά

en: Above
el: Από πάνω

en: Decimal
el: Δεκαδικός αριθμός

en: Minimum
el: Ελάχιστο

en: Form
el: Φόρμα

en: Debug
el: Αποσφαλμάτωση

en: 1 minute
el: 1 λεπτό

en: Permission
el: Άδεια

en: Hide
el: Απόκρυψη

en: Three
el: Τρία

en: Language code
el: Κωδικός γλώσσας

en: Display message
el: Εμφάνιση μηνύματος

en: URL path settings
el: Ρυθμίσεις διαδρομής URL

en: Mapping
el: Αντιστοίχιση

en: From name
el: Όνομα αποστολέα

en: Description:
el: Περιγραφή:

en: Space
el: Διάστημα

en: Drafts
el: Προσχέδια

en: Administrator
el: Διαχειριστής

en: Provided by
el: Παρέχεται από

en: Export format
el: Μορφοποίηση εξαγωγής

en: Execute
el: Εκτέλεση

en: Country code
el: Κωδικός χώρας

en: Keyword
el: Λέξη κλειδί

en: Page settings
el: Ρυθμίσεις σελίδας

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Locked
el: Κλειδωμένο

en: Data
el: Δεδομένα

en: Any
el: Οποιαδήποτε

en: ZIP Code
el: Ταχ. Κώδικας

en: deleted
el: διαγράφηκε

en: About
el: Περί

en: Reports
el: Αναφορές

en: and
el: και

en: - Select -
el: - Επιλέξτε -

en: Notification
el: Ενημέρωση

en: Translate
el: Μετάφραση

en: Image file
el: Αρχείο εικόνας

en: Web services
el: Υπηρεσίες ιστού

en: Route
el: Διαδρομή

en: Error message
el: Μήνυμα σφάλματος

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
el: Για λόγους ασφαλείας το απεσταλμένο αρχείο σας έχει μετονομαστεί σε %filename.

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: notice
el: ειδοποίηση

en: Direction
el: Κατεύθυνση

en: Card type
el: Τύπος κάρτας

en: Card number
el: Αριθμός κάρτας

en: button
el: κουμπί

en: Format settings
el: Ρυθμίσεις μορφοποίησης

en: Warning message
el: Μήνυμα προειδοποίησης

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
el: Δεν ήταν δυνατή η αποθήκευση του αρχείου %file. Παρουσιάστηκε άγνωστο σφάλμα.

en: The specified file %name could not be uploaded.
el: Η αποστολή του επιλεγμένου αρχείου %name δεν ήταν δυνατή.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
el: Σφάλμα στην αποστολή του αρχείου. Δεν ήταν δυνατή η αποστολή του αρχείου %file στον προορισμό %destination.

en: IP address
el: διεύθυνση IP

en: Maximum height
el: Μέγιστο ύψος

en: Maximum width
el: Μέγιστο πλάτος

en: Autocomplete matching
el: Ταύτιση αυτόματης συμπλήρωσης

en: Starts with
el: Αρχίζει με

en: Autocomplete
el: Αυτόματη συμπλήρωση

en: Maximum image resolution
el: Μέγιστη ανάλυση εικόνας

en: Delimited text
el: Οριοθετημένο κείμενο

en: Comma (,)
el: Κόμμα (,)

en: Tab (\t)
el: Στηλοθέτης (\t)

en: Semicolon (;)
el: Ελληνικό ερωτηματικό (;)

en: Colon (:)
el: Άνω-κάτω τελεία (:)

en: Pipe (|)
el: Αγωγός (|)

en: Period (.)
el: Τελεία (.)

en: Space ( )
el: Κενό ( )

en: Comma
el: Κόμμα

en: ‹
el: <

en: ›
el: >

en: Current user
el: Τρέχων χρήστης

en: Access type
el: Τύπος πρόσβασης

en: Link title
el: Τίτλος συνδέσμου

en: Per user
el: Ανά χρήστη

en: The file could not be uploaded.
el: Η αποστολή του αρχείου δεν ήταν δυνατή.

en: Date year range
el: Εύρος ημερολογιακού έτους

en: Trigger
el: Εκκίνηση ενεργειών

en: Yes/No
el: Ναι/Όχι

en: The default sender name which is used along with the default from address.
el: Το προεπιλεγμένο όνομα αποστολέα που θα χρησιμοποιείται μαζί με την προεπιλεγμένη διεύθυνση αποστολέα.

en: Webform submission
el: Υποβολές Webform

en: Leaving blank will use the default size.
el: Αν μείνει κενό, θα χρησιμοποιηθεί το προεπιλεγμένο μέγεθος.

en: Horizontal rule
el: Οριζόντια γραμμή

en: Current date
el: Τρέχουσα ημερομηνία

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: Attachment settings
el: Ρυθμίσεις επισύναψης

en: Placeholder
el: Σύμβολο υποκατάστασης

en: - All -
el: - Όλα -

en: Table header
el: Κεφαλίδα πίνακα

en: Notes:
el: Σημειώσεις:

en: Author information
el: Πληροφορίες για το συντάκτη

en: Date and time
el: Ημερομηνία και ώρα

en: Signature settings
el: Ρυθμίσεις υπογραφής

en: File extension
el: Κατάληξη αρχείου

en: Throbber
el: Δείκτης προόδου Throbber

en: Text format
el: Μορφότυπος κειμένου

en: Lock
el: Κλείδωμα

en: Limited
el: Περιορισμένο

en: Structure
el: Δομή

en: Node status
el: Κατάσταση κόμβου

en: Maximum file size
el: Μέγιστο μέγεθος αρχείου

en: Libraries
el: Βιβλιοθήκες

en: Language select
el: Επιλογή γλώσσας

en: Rename files
el: Μετονομασία αρχείων

en: Dependencies
el: Εξαρτήσεις

en: Not restricted
el: Χωρίς περιορισμό

en: Date changed
el: Ημερομηνία τροποποίησης

en: Sender name
el: Όνομα αποστολέα

en: Sender email
el: ￼￼Email αποστολέα

en: The file %source could not be uploaded because a file by that name already exists in the destination %directory.
el: Το αρχείο %source δεν μπόρεσε να αποσταλεί επειδή στον φάκελο προορισμού %directory υπάρχει ήδη ένα αρχείο με το ίδιο όνομα.

en: Status message
el: Μήνυμα κατάστασης

en: Minimum image resolution
el: Ελάχιστη ανάλυση εικόνας

en: no preview
el: χωρίς προεπισκόπηση

en: Date type
el: Τύπος ημερομηνίας

en: Time zones
el: Ζώνες ώρας

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
el: Ο κατάλογος %directory δεν υπάρχει και δεν μπορούσε να δημιουργηθεί.

en: The directory %directory exists but is not writable and could not be made writable.
el: Ο κατάλογος %directory υπάρχει αλλά δεν είναι εγγράψιμος ούτε μπορούσε να γίνει εγγράψιμος.

en: Minimal
el: Ελάχιστη

en: Entity ID
el: ID οντότητας

en: Unlock
el: Ξεκλείδωμα

en: Current password
el: Τρέχοντας κωδικός

en: Submitter
el: Υποβάλλων

en: Altered
el: Τροποποιήθηκε

en: Provides a user interface for the Token API and some missing core tokens.
el: Παρέχει μια διεπαφή χρήστη για το Token API και κάποια core tokens που λείπουν. (token = σύμβολο αντικατάστασης).

en: Four
el: Τέσσερα

en: Current page
el: Τρέχουσα σελίδα

en: The email address %mail is not valid.
el: Η διεύθυνση email %mail δεν είναι έγκυρη.

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
el: Χωρίστε τις επεκτάσεις με κενό ή κόμμα και χωρίς να συμπεριλάβετε την τελεία.

en: View mode
el: Τρόπος προβολής

en: Available countries
el: Διαθέσιμες χώρες

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
el: Ένα μοναδικό μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα. Μπορεί να περιέχει μόνο μικρά γράμματα, αριθμούς και κάτω παύλες.

en: Weight for @title
el: Βάρος για τον @title

en: Theme name
el: Όνομα θεματικής παραλλαγής

en: Asc
el: Αύξ

en: An autocomplete text field.
el: Ένα αυτοσυμπληρούμενο πεδίο κειμένου.

en: Entity reference
el: Αναφορά οντότητας

en: @name field is required.
el: Το πεδίο @name είναι απαραίτητο.

en: Wide
el: Πλατύ

en: Checked
el: Ελέγχθηκε

en: Third party settings
el: Ρυθμίσεις τρίτων

en: The URL %url is not valid.
el: Το URL %url δεν είναι έγκυρο.

en: %name field is not in the right format.
el: Το πεδίο %name δεν έχει τη σωστή μορφοποίηση.

en: Signature format
el: Μορφή υπογραφής

en: AM/PM
el: ΠΜ/ΜΜ

en: Type of item to reference
el: Πληκτρολογήστε το στοιχείο αναφοράς

en: Reference method
el: Μέθοδος αναφοράς

en: Allowed number of values
el: Επιτρεπόμενος αριθμός τιμών

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTH×HEIGHT (e.g. 640×480). Leave blank for no restriction. If a smaller image is uploaded, it will be rejected.
el: Το μέγιστο επιτρεπτό μέγεθος εικόνας εκφρασμένο ως ΥΨΟΣ×ΠΛΑΤΟΣ (π.χ. 640×480). Αφήστε κενό για κανέναν περιορισμό. Αν μεταφορτωθεί μικρότερη εικόνα, θα απορριφθεί.

en: Broken/Missing
el: Χαλασμένο/Λείπει

en: Filename: %name
el: Όνομα αρχείου: %name

en: Select a @context value:
el: Επιλέξτε μια τιμή @context:

en: Entity reference field settings
el: Ρυθμίσεις πεδίου αναφοράς οντότητας

en: Entity reference selection plugin settings
el: Ρυθμίσεις πρόσθετου επιλογής αναφοράς οντότητας

en: Basic HTML
el: Βασική HTML

en: @name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
el: Το @name δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερο από %max χαρακτήρες, αλλά αυτή τη στιγμή έχει %length χαρακτήρες.

en: Single item
el: Μεμονωμένο αντικείμενο

en: Narrow
el: Στενό
