Webform (8.x-5.23-beta2) - en to az translation catalogue (386 entries)

en: Forms
az: Formalar

en: Home
az: Baş səhifə

en: Title
az: Başlıq

en: Body
az: Tərkib

en: Pages
az: Səhifələr

en: Save configuration
az: Quraşdırmanı saxla

en: delete
az: sil

en: Status
az: Vəziyyət

en: Register
az: Qeydiyyatdan keçin

en: Suffix
az: Suffiks

en: Delete
az: Sil

en: Submit
az: Təqdim

en: Operations
az: Əməliyyatlar

en: Content
az: Məzmun

en: Value
az: Qiymət

en: Username
az: İstifadəçinin adı

en: Development
az: Develop

en: Groups
az: Qruplar

en: Type
az: Növ

en: Author
az: Müəllif

en: Closed
az: Bağlıdır

en: List
az: Siyahı

en: Subject
az: Mövzu

en: Send email
az: Email göndər

en: closed
az: bağlıdır

en: Actions
az: Tədbirlər

en: disabled
az: söndürülüb

en: Cancel
az: Ləğv et

en: Remove
az: Çıxart

en: Description
az: İzahat

en: Language
az: Dil

en: Enable
az: Qoşulub

en: Disable
az: Söndürülüb

en: Email settings
az: Email quraşdırmaları

en: Disabled
az: Söndürülüb

en: Enabled
az: Qoşulub

en: Administration
az: İdarəetmə

en: More
az: Daha çox

en: Action
az: Fəaliyyət

en: On
az: Aktiv

en: error
az: səhv

en: Tags
az: Teqlər

en: Yes
az: Bəli

en: No
az: Xeyir

en: Homepage
az: Əsas səhifə

en: Download
az: Yüklə

en: Version
az: Versiya

en: view
az: görünüş

en: updated
az: yeniləndi

en: File
az: Fayl

en: Edit
az: Dəyiş

en: Date
az: Tarix

en: Size
az: Ölçü

en: Links
az: Linklər

en: Search
az: Axtarış

en: Reset
az: Sıfırlayın

en: None
az: Yoxdur

en: This action cannot be undone.
az: Bu əməliyyat geri qaytarıla bilməz.

en: Number
az: Rəqəm

en: Message
az: Mesaj

en: No log messages available.
az: Heç bir jurnal mesajı əlçatan deyil.

en: Password
az: Parol

en: - None -
az: - heç nə -

en: Country
az: Ölkə

en: Weight
az: Çəki

en: Image
az: Şəkil

en: Container
az: Konteyner

en: Help text
az: Kömək mətni

en: Types
az: Tiplər

en: Multiple
az: Çoxsaylı

en: Required
az: Tələb olunur

en: Parent
az: Valideyn

en: none
az: yoxdur

en: Category
az: Kateqoriya

en: Settings
az: Quraşdırmalar

en: Name
az: Ad

en: edit
az: redaktə et

en: Go to previous page
az: Əvvəlki səhifəyə keç

en: Go to next page
az: Növbəti səhifəyə keç

en: Import
az: İmport

en: Export
az: Eksport

en: Field
az: Sahə

en: Preview
az: Önizləmə

en: Save
az: Saxla

en: Help
az: Dəstək

en: Image settings
az: Şəkil parametrləri

en: Default
az: Susmaya görə

en: Summary
az: Xülasə

en: Update
az: Yeniləmə

en: Open
az: Aç

en: Sunday
az: Bazar günü

en: Monday
az: Bazar ertəsi

en: Tuesday
az: Çərşənbə axşamı

en: Wednesday
az: Çərşənbə

en: Thursday
az: Cümə axşamı

en: Friday
az: Cümə

en: Saturday
az: Şənbə

en: Archive
az: Arxiv

en: Time
az: Vaxt

en: Access
az: İcazə

en: Add
az: Əlavə et

en: View
az: Görünüş

en: hidden
az: gizli

en: Manage
az: İdarə et

en: Display
az: Monitor

en: Advanced settings
az: Əlavə parametrlər

en: Teaser
az: Tizer

en: Updated
az: Yeniləndi

en: Text
az: Mətn

en: ID
az: İD

en: States
az: Dövlətlər

en: Upload
az: Yükləmə

en: Before
az: Sonra

en: After
az: Əvvəl

en: User
az: İstifadəçi

en: Content type
az: Kontent tipi

en: Continue
az: Davam et

en: Error
az: Səhv

en: Options
az: Seçimlər

en: Contact
az: Kontakt

en: Created
az: Yaradıldı

en: Node
az: Material

en: Expanded
az: Genişləndirilmiş

en: All
az: Hammısı

en: Active
az: Aktiv

en: Access denied
az: Giriş qadağandır

en: Year
az: İl

en: Date format
az: Vaxt formatı

en: Page
az: Səhifə

en: View arguments
az: Görünüş arqumenti

en: Breadcrumb
az: Çörək qırıntıları

en: User settings
az: İstifadəçi parametrləri

en: Database
az: Məlumatlar bazası

en: Off
az: Söndürülüb

en: Header
az: Başlıq

en: Footer
az: Aşağı hissə

en: Inline
az: Xətdə

en: To
az: Kimə

en: From
az: Kimdən

en: Custom
az: Seçilmiş

en: Visibility
az: Görünüş

en: Roles
az: Rollar

en: Published
az: Nəşr edilmişdir

en: Signature
az: İmza

en: Location
az: Məkan

en: Promoted to front page
az: Əsas səhifəyə yüksəldi

en: File ID
az: Fayl İD-si

en: File name
az: Fayl adı

en: Vocabulary
az: Lüğət

en: Contains
az: Tərkibində

en: Overridden
az: Əvəz edildi

en: Mode
az: Rejim

en: Warning
az: Xəbərdarlıq

en: N/A
az: Yox

en: Nodes
az: Materiallar

en: Authored by
az: Müəllifi

en: Advanced
az: Əlavə

en: Width
az: Eni

en: Height
az: Hündürlüyü

en: Textfield
az: Mətn sahəsi

en: Maximum
az: Maksimum

en: Scale
az: Ölçüsünü dəyişmək

en: Plain text
az: Adi mətn

en: Details
az: Detallar

en: Unlimited
az: Limitsiz

en: Current
az: Hazırkı

en: State
az: Dövlət

en: Desc
az: azaldın

en: Owner
az: Sahib

en: General
az: Əsas

en: Day
az: Gün

en: Table
az: Cədvəl

en: Configuration
az: Konfiqurasiya

en: Other
az: Digər

en: Navigation
az: Naviqasiya

en: Color
az: Rəng

en: Link URL
az: URL linki

en: Role
az: Rollar

en: Select all
az: Hamısını seç

en: Counter
az: Sayğac

en: External
az: Xarici

en: Users
az: İstifadəçilər

en: Square
az: Kvadrat

en: Last
az: Son

en: Rows
az: Sıralar

en: Anonymous
az: Anonim

en: Provider
az: Provayder

en: Option
az: Seçim

en: Optional
az: Ehtiyacsız

en: Pattern
az: Nümunə

en: Close
az: Bağlı

en: Save settings
az: Parametrləri yadda saxlayın

en: Sort by
az: Sırala

en: Size of textfield
az: Mətn sahəsinin ölçüsü

en: Hidden
az: Gizli

en: Default configuration
az: Defolt konfiqurasiya

en: Key
az: Açar

en: Change
az: Dəyişmək

en: Messages
az: Mesajlar

en: Source
az: Mənbə

en: Deleted
az: Silindi

en: Languages
az: Dillər

en: Minimum height
az: Minimum hündürlük

en: Minimum width
az: Minimum genişlik

en: Hour
az: Saat

en: Minute
az: Dəqiqə

en: Second
az: Saniyə

en: Select list
az: Siyahı seçin

en: Text field
az: Mətn sahəsi

en: Map
az: Xəritə

en: Workflow
az: İş axını

en: Empty
az: Boş

en: Greater than
az: -dən böyükdür

en: Less than
az: -dən az

en: Selector
az: Seçici

en: characters
az: personajlar

en: Left
az: Sol

en: Right
az: Sağ

en: Your message has been sent.
az: Mesajınız göndərildi.

en: Seconds
az: Saniyələr

en: Info
az: Məlumat

en: Reference
az: Istinad

en: or
az: və ya

en: Convert
az: Çevirmək

en: Customize
az: Özəl

en: Permissions
az: İcazələr

en: Duplicate
az: Dublikat

en: Changed
az: Dəyişdi

en: Date created
az: Yaradılma tarixi

en: Testing
az: Test

en: Not published
az: Dərc olunmayıb

en: File settings
az: Fayl parametrləri

en: Formats
az: Formatlar

en: Allowed file extensions
az: İcazə verilən fayl uzantıları

en: Relationship
az: Əlaqə

en: Migrate
az: Mirasiya

en: Multilingual
az: Çoxdilli

en: Sticky
az: Yapışqan

en: Temporary directory
az: Müvəqqəti kataloq

en: File upload error. Could not move uploaded file.
az: Fayl yükləmə xətası. Yüklənmiş faylı köçürmək mümkün olmadı.

en: Default value
az: Standart qiymət

en: Apply
az: Yerinə yetir

en: Select
az: Seçin

en: Plugins
az: Pluqinlər

en: Above
az: Yuxarıda

en: Text area
az: Mətn sahəsi

en: Decimal
az: Onluq

en: Form
az: Forma

en: Debug
az: Debaq

en: 1 minute
az: 1 dəqiqə

en: Permission
az: İcazə

en: Hide
az: Gizlət

en: Language code
az: Dil kodu

en: URL path settings
az: URL yolu parametrləri

en: Mapping
az: Xəritəçəkmə

en: Space
az: Boşluq

en: Provided by
az: Tərəfindən təmin

en: Telephone
az: Telefon

en: Values
az: Qiymətlər

en: Keyword
az: Açar söz

en: Page settings
az: Səhifə parametrləri

en: Offset
az: Ofset

en: Machine name
az: Maşın adı

en: Locked
az: Bağlanıb

en: Emails
az: E-poçtlar

en: Ordered list
az: Sifarişli siyahısı

en: Unordered list
az: Sıralanmamış siyahı

en: About
az: Haqqında

en: Reports
az: Hesabatlar

en: Cardinality
az: Kardinallıq

en: and
az: və

en: - Select -
az: - Seçin -

en: View settings
az: Parametrlərə baxın

en: Translate
az: Tərcümə etmək

en: Steps
az: Addımlar

en: Radios
az: Radiolar

en: Web services
az: Veb xidmətləri

en: Route
az: Marşrut

en: Embed
az: Yerləşdirin

en: Error message
az: Xəta mesajı

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
az: Təhlükəsizlik səbəbi ilə yükləmənizin adı %filename olaraq dəyişdirildi.

en: Entity type
az: Varlıq növü

en: pixels
az: piksellər

en: Direction
az: İstiqamət

en: Warning message
az: Xəbərdarlıq mesajı

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
az: %fayl faylını saxlamaq mümkün olmadı. Naməlum xəta baş verib.

en: The specified file %name could not be uploaded.
az: Göstərilən %name faylı yükləmək mümkün olmadı.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
az: Yükləmə xətası. Yüklənmiş fayl %fayl təyinat %destination yerinə köçürmək mümkün olmadı.

en: Date settings
az: Tarix parametrləri

en: IP address
az: IP ünvanı

en: Maximum height
az: Maksimum hündürlük

en: Maximum width
az: Maksimum genişlik

en: Autocomplete matching
az: Avtomatik tamamlama uyğunluğu

en: Starts with
az: ilə başlayır

en: Properties
az: Xüsusiyyətlər

en: Autocomplete
az: Avtomatik tamamlama

en: Comma
az: Vergül

en: Current user
az: Cari istifadəçi

en: Access type
az: Giriş növü

en: Video file
az: Video fayl

en: The file could not be uploaded.
az: Faylı yükləmək mümkün olmadı.

en: Vertical Tabs
az: Şaquli Tablar

en: Card
az: Kart

en: Current date
az: Hal-hazırki Tarix

en: And
az: və

en: Broken
az: Qırıq

en: View name
az: Görünüş adı

en: Items per page
az: Səhifə başına maddələr

en: Attachment settings
az: Qoşma parametrləri

en: Placeholder
az: Köməkçi söz

en: - All -
az: - Hamısı -

en: Table header
az: Cədvəl başlığı

en: Date and time
az: Tarix və saat

en: File extension
az: Fayl uzantısı

en: Throbber
az: Trobber

en: Preferred language
az: Üstün tutulan dil

en: « First
az: « Birinci

en: Last »
az: Son »

en: Text format
az: Mətn formatı

en: Sort descending
az: Azalan üzrə çeşidləyin

en: Sort ascending
az: Artan sıralama

en: Administrative description
az: İnzibati təsvir

en: Remove selected
az: Seçilmişləri silin

en: Limited
az: Məhduddur

en: Structure
az: Struktur

en: Node status
az: Nod statusu

en: Maximum file size
az: Maksimum fayl ölçüsü

en: Language select
az: Dil seçimi

en: Dependencies
az: Asılılıqlar

en: Not restricted
az: Məhdudlaşdırılmayıb

en: Date changed
az: Tarix dəyişdirildi

en: Sender name
az: Göndərən adı

en: Sender email
az: Göndərən e-poçt

en: Status message
az: Status mesajı

en: no preview
az: önizləmə yoxdur

en: Date type
az: Tarix növü

en: Time zones
az: Saat qurşaqları

en: The directory %directory does not exist and could not be created.
az: %directory mövcud deyil və yaradıla bilməz.

en: The directory %directory exists but is not writable and could not be made writable.
az: Kataloq %directory mövcuddur, lakin yazmaq mümkün deyil və onu yazmaq mümkün deyil.

en: Entity ID
az: Entiti ID

en: Current password
az: Hazırkı şifrə

en: Read-only
az: Yalnız oxumaq üçün

en: visible
az: görünən

en: Current page
az: Cari səhifə

en: View mode
az: Baxış rejimi

en: Changed date
az: Tarix dəyişdirildi

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
az: Maşın tərəfindən oxuna bilən unikal ad. Yalnız kiçik hərflər, rəqəmlər və alt xəttlərdən ibarət ola bilər.

en: Weight for @title
az: @title üçün çəki

en: Theme name
az: Mövzunun adı

en: Link attributes
az: Link atributları

en: An autocomplete text field.
az: Avtomatik tamamlama mətn sahəsi.

en: Entity reference
az: Entity istinadı

en: @name field is required.
az: @name sahəsi tələb olunur.

en: Wide
az: Geniş

en: Response status code
az: Cavab status kodu

en: Other…
az: Digər…

en: The file %file could not be saved because the upload did not complete.
az: %file faylını saxlamaq mümkün olmadı, çünki yükləmə tamamlanmadı.

en: Third party settings
az: 3-cü tərəf tənzimləmələri

en: Displaying @start - @end of @total
az: @total -ın @start - @end göstərilir

en: The URL %url is not valid.
az: URL %url etibarlı deyil

en: The file %file could not be saved because it exceeds %maxsize, the maximum allowed size for uploads.
az: %file faylı saxlanıla bilmədi, çünki o, yükləmələr üçün icazə verilən maksimum ölçü olan %maxsize -i keçib.

en: %name field is not in the right format.
az: %name sahəsi düzgün formatda deyil.

en: Additional resources
az: Əlavə resurslar

en: Hide empty
az: Boş gizlət

en: Signature format
az: İmza formatı

en: Type of item to reference
az: İstinad ediləcək elementin növü

en: Reference method
az: İstinad üsulu

en: Allowed number of values
az: Dəyərlərin icazə verilən sayı

en: Caption for the table
az: Cədvəl üçün başlıq

en: Editorial
az: Redaksiya

en: (Empty)
az: (Boş)

en: The "@name" option must contain a valid value. You may either leave the text field empty or enter a string like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes).
az: "@name" seçimində etibarlı dəyər olmalıdır. Siz mətn sahəsini boş buraxa və ya "512" (bayt), "80 KB" (kilobayt) və ya "50 MB" (meqabayt) kimi sətir daxil edə bilərsiniz.

en: The minimum allowed image size expressed as WIDTH×HEIGHT (e.g. 640×480). Leave blank for no restriction. If a smaller image is uploaded, it will be rejected.
az: Minimum icazə verilən şəkil ölçüsü WIDTH×HEIGHT (məsələn, 640×480) kimi ifadə edilir. Heç bir məhdudiyyət üçün boş buraxın. Daha kiçik bir şəkil yüklənərsə, rədd ediləcək.

en: Broken/Missing
az: Sınıq / İtkin

en: Filename: %name
az: Fayl adı: %name

en: Select a @context value:
az: @context dəyəri seçin:

en: Entity reference field settings
az: Varlıq istinad sahəsinin parametrləri

en: Entity reference selection plugin settings
az: Varlıq istinad seçimi plagin parametrləri

en: File link
az: Fayl keçidi

en: A title semantically associated with your table for increased accessibility.
az: Artırılmış əlçatanlıq üçün semantik olaraq cədvəlinizlə əlaqəli başlıq.

en: Basic HTML
az: Əsas HTML

en: @name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
az: @name %max simvoldan uzun ola bilməz, lakin hazırda %length simvol uzunluğundadır.

en: Single item
az: Tək maddə

en: Both a height and width value must be specified in the @name field.
az: @name sahəsində həm hündürlük, həm də genişlik dəyəri göstərilməlidir.

en: Narrow
az: Dar

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTH×HEIGHT (e.g. 640×480). Leave blank for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height. Resizing images on upload will cause the loss of <a href="http://wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF data</a> in the image.
az: İcazə verilən maksimum şəkil ölçüsü WIDTH×HEIGHT (məsələn, 640×480) kimi ifadə edilir. Heç bir məhdudiyyət üçün boş buraxın. Daha böyük şəkil yüklənərsə, verilən eni və hündürlüyü əks etdirmək üçün ölçüsü dəyişdiriləcək. Yüklənərkən şəkillərin ölçüsünün dəyişdirilməsi şəkildəki <a href="http://wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format">EXIF məlumatlarının</a> itirilməsinə səbəb olacaq.
