Webform (8.x-5.3-rc2) - en to eu translation catalogue (396 entries)

en: Forms
eu: Formularioak

en: Home
eu: Azala

en: Title
eu: Izenburua

en: Body
eu: Gorputza

en: Images
eu: Irudiak

en: Pages
eu: Orriak

en: enabled
eu: gaituta

en: Status
eu: Egoera

en: Register
eu: Erregistratu

en: Markup
eu: Marka

en: Suffix
eu: Atzizkia

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Submit
eu: Bidali

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Content
eu: Edukia

en: Value
eu: Balioa

en: Item
eu: Elementua

en: Private
eu: Pribatua

en: Development
eu: Garapena

en: Groups
eu: Multzoak

en: Type
eu: Mota

en: Author
eu: Egilea

en: Closed
eu: Itxita

en: List
eu: Zerrenda

en: Subject
eu: Gaia

en: Send email
eu: E-posta bidali

en: closed
eu: itxita

en: Actions
eu: Ekintzak

en: Email notification
eu: E-posta jakinarazpena

en: disabled
eu: ezgaituta

en: Cancel
eu: Bertan behera utzi

en: Remove
eu: Ezabatu

en: Subscribe
eu: Harpidetu

en: Manager
eu: Zuzendaria

en: Description
eu: Azalpena

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Log
eu: Log-a

en: Enable
eu: Gaitu

en: Disable
eu: Ezgaitu

en: Email settings
eu: E-posta ezarpenak

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Administration
eu: Kudeaketa

en: More
eu: Gehiago

en: Action
eu: Ekintza

en: error
eu: errorea

en: Tags
eu: Etiketak

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Homepage
eu: Azaleko orria

en: Download
eu: Deskargatu

en: Version
eu: Bertsioa

en: view
eu: ikusi

en: updated
eu: eguneratua

en: File
eu: Fitxategi

en: Edit
eu: Editatu

en: Date
eu: Data

en: Size
eu: Tamaina

en: Links
eu: Estekak

en: Search
eu: Bilatu

en: Reset
eu: Garbitu

en: None
eu: Bat ere ez

en: This action cannot be undone.
eu: Ekintza hau ezin da desegin.

en: Number
eu: Zenbakia

en: Message
eu: Mezua

en: No log messages available.
eu: Ez dago log mezurik.

en: Password
eu: Pasahitza

en: - None -
eu: - Bat ere ez -

en: Country
eu: Herria

en: Weight
eu: Pisua

en: Link
eu: Esteka

en: Image
eu: Irudia

en: Help text
eu: Laguntza testua

en: Types
eu: Motak

en: Required
eu: Beharrezkoa

en: Parent
eu: Gurasoa

en: none
eu: bat ere ez

en: Category
eu: Kategoria

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Name
eu: Izena

en: edit
eu: editatu

en: Go to previous page
eu: Joan aurreko orrira.

en: Go to next page
eu: Joan hurrengo orrira.

en: Import
eu: Inportatu

en: Export
eu: Esportatu

en: General settings
eu: Ezarpen orokorrak

en: Field
eu: Eremua

en: Label
eu: Etiketa

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Save
eu: Gorde

en: Help
eu: Laguntza

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Summary
eu: Laburpena

en: Download PDF
eu: PDF-a deskargatu

en: Update
eu: Eguneratu

en: Open
eu: Ireki

en: Sunday
eu: Igandea

en: Monday
eu: Astelehena

en: Tuesday
eu: Asteartea

en: Wednesday
eu: Asteazkena

en: Thursday
eu: Osteguna

en: Friday
eu: Ostirala

en: Saturday
eu: Larunbata

en: Time
eu: Ordua

en: Access
eu: Atzipena

en: Add
eu: Gehitu

en: View
eu: Bista

en: hidden
eu: Ezkutuan

en: Manage
eu: Kudeatu

en: Visible
eu: Ikusgai

en: link
eu: esteka

en: Display
eu: Bistaratu

en: Advanced settings
eu: Ezarpen aurreratuak

en: Teaser
eu: Laburpena

en: Notes
eu: Oharrak

en: Updated
eu: Eguneratuta

en: Text
eu: Testua

en: ID
eu: IDa

en: Upload
eu: Igo

en: Titles
eu: Izenburuak

en: Mail
eu: Posta

en: Before
eu: Aurretik

en: After
eu: Ondoren

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Continue
eu: Jarraitu

en: Email
eu: Eposta

en: Error
eu: Errorea

en: Options
eu: Aukerak

en: Contact
eu: Kontaktatu

en: Created
eu: Sortua

en: Node
eu: Nodoa

en: Link Title
eu: Esteka izenburua

en: Expanded
eu: Zabalduta

en: All
eu: Guztiak

en: days
eu: egunak

en: Active
eu: Aktiboa

en: Access denied
eu: Sarrera debekatua

en: Year
eu: Urtea

en: Date format
eu: Data formatua

en: Page
eu: Orria

en: Submission information
eu: Bidalketari buruzko informazioa

en: Database
eu: Datu-base

en: Url
eu: URLa

en: Ignored
eu: Ezikusia

en: Header
eu: Goiburua

en: Footer
eu: Orri-oina

en: Inline
eu: Lerro berean

en: To
eu: Nori

en: Preview message
eu: Mezuaren aurrebista

en: From
eu: Nondik

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Visibility
eu: Ikusgarritasuna

en: Roles
eu: Zereginak

en: Published
eu: Argitaratua

en: Signature
eu: Sinadura

en: Filter
eu: Iragazkia

en: Location
eu: Kokalekua

en: Promoted to front page
eu: Atariko orria sustatua

en: File ID
eu: Fitxategiaren IDa

en: File name
eu: Fitxategiaren izena

en: Vocabulary
eu: Hiztegia

en: Contains
eu: Edukia

en: item
eu: elementu

en: items
eu: Elementuak

en: Mode
eu: Modoa

en: Normal
eu: Arrunta

en: Warning
eu: Kontuz

en: Nodes
eu: Nodoak

en: Authored by
eu: Honek egina:

en: sources
eu: iturburuak

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Width
eu: Zabalera

en: Height
eu: Altuera

en: Textfield
eu: Testu-eremua

en: Maximum
eu: Maximoa

en: Plain text
eu: Testu laua

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Unlimited
eu: Mugarik gabe

en: Address
eu: Helbidea

en: State
eu: Egoera

en: email
eu: eposta

en: Desc
eu: Beheraka

en: Code
eu: Kodea

en: General
eu: Orokorra

en: Example
eu: Adibide

en: Method
eu: Metodoa

en: Week
eu: Astea

en: Day
eu: Eguna

en: Table
eu: Taula

en: Configuration
eu: Konfigurazioa

en: Other
eu: Bestea

en: Navigation
eu: Nabigazioa

en: Color
eu: Kolore

en: Link URL
eu: Esteka URLa

en: Role
eu: Rol

en: Select all
eu: Aukeratu guztia

en: First name
eu: Izena

en: Last name
eu: Abizenak

en: Destination
eu: Helbidea

en: reset
eu: garbitu

en: Users
eu: Erabiltzaileak

en: Choices
eu: Aukerak

en: Last
eu: Azkena

en: Rows
eu: Lerroak

en: Anonymous
eu: Erabiltzaile anonimoa

en: Provider
eu: Hornitzailea

en: Override
eu: Gainidatzi

en: Empty text
eu: Testu hutsa

en: Optional
eu: Aukerazkoa

en: Order
eu: Ordena

en: Close
eu: Itxi

en: Save settings
eu: Gorde ezarpenak

en: Flag
eu: Bandera

en: Operation
eu: Eragiketa

en: Collapsed
eu: Tolestuta

en: Labels
eu: Etiketak

en: Confirmation
eu: Berrespena

en: Size of textfield
eu: Testu eremuaren neurria

en: Hidden
eu: Ezkutua

en: Attachments
eu: Eranskinak

en: Key
eu: Giltza

en: Change
eu: Aldatu

en: Messages
eu: Mezuak

en: Clear
eu: Garbitu

en: Source
eu: Iturburua

en: Message:
eu: Mezua:

en: Deleted
eu: Ezabatua

en: Languages
eu: Hizkuntzak

en: Available tokens
eu: Gaituriko aldagaiak (tokens)

en: First
eu: Lehena

en: Middle
eu: Erdian

en: Limit
eu: Muga

en: Minimum height
eu: Altuera minimoa

en: Minimum width
eu: Zabalera minimoa

en: Hour
eu: Ordu

en: Minute
eu: Minutu

en: Second
eu: Segundu

en: Select list
eu: Aukeratu zerrenda

en: Text field
eu: Testu eremua

en: Map
eu: Mapa

en: Empty
eu: Hutsik

en: Buttons
eu: Botoiak

en: Days
eu: Egunak

en: Left
eu: Ezkerra

en: Right
eu: Eskuina

en: Your message has been sent.
eu: Zure mezua bidali da.

en: Hours
eu: Orduak

en: Seconds
eu: Segunduak

en: Info
eu: Informazioa

en: or
eu: edo

en: Results
eu: Emaitzak

en: open
eu: irekita

en: Permissions
eu: Baimenak

en: options
eu: aukerak

en: Changed
eu: Aldatuta

en: Date created
eu: Sorrera data

en: Completed
eu: Osatuta

en: Testing
eu: Proba

en: completed
eu: osatuta

en: Not published
eu: Argitaratu gabea

en: File settings
eu: Fitxategi ezarpenak

en: Formats
eu: Formatuak

en: Allowed file extensions
eu: Onartutako fitxategien luzapena

en: Relationship
eu: Erlazioa

en: Migrate
eu: Migratu

en: image
eu: irudia

en: Translations
eu: Itzulpenak

en: Multilingual
eu: Eleaniztasuna

en: Minutes
eu: Minutuak

en: Loading...
eu: Kargatzen...

en: Automatic
eu: Automatikoa

en: Excluded
eu: Baztertua

en: Sticky
eu: Itsaskor

en: Read/write
eu: Irakurri/idatzi

en: Complete
eu: Eginda

en: Temporary directory
eu: Behin-behineko direktorioa

en: date
eu: data

en: File upload error. Could not move uploaded file.
eu: Fitxategi igoera errorea. Ezin izan da igotako fitxategia mugitu.

en: Submissions
eu: Bidalketak

en: every hour
eu: orduero

en: Previous submission
eu: Aurreko bidalketa

en: Next submission
eu: Hurrengo bidalketa

en: Default value
eu: Balio lehenetsia

en: Questions
eu: Galderak

en: Apply
eu: Ezarri

en: Select
eu: Aukeratu

en: 5 minutes
eu: 5 minutu

en: 10 minutes
eu: 10 minutu

en: 30 minutes
eu: 30 minutu

en: Decimal
eu: Hamartarra

en: Minimum
eu: Minimoa

en: Form
eu: Formularioa

en: Debug
eu: Araztu

en: 1 minute
eu: minutu 1

en: Permission
eu: Baimena

en: Hide
eu: Ezkutatu

en: Language code
eu: Hizkuntza kodea

en: URL path settings
eu: URL bide-izenaren ezarpenak

en: Filter options
eu: Iragazki aukerak

en: From name
eu: Bidaltzailearen izena

en: Export format
eu: Esportaziorako formatua

en: Organization
eu: Erakundea

en: Telephone
eu: Telefonoa

en: All users
eu: Erabiltzaile guztiak

en: Values
eu: Balioak

en: Keyword
eu: Gako-hitza

en: Page settings
eu: Orriaren ezarpenak

en: Offset
eu: Desplazamendua

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: Locked
eu: Blokeatuta

en: Data
eu: Datu

en: Any
eu: Edozein

en: modules
eu: moduluak

en: Ordered list
eu: Zerrenda ordenatua

en: Unordered list
eu: Zerrenda ez ordenatua

en: About
eu: (r)i buruz

en: Reports
eu: Txostenak

en: and
eu: eta

en: - Select -
eu: - Aukeratu -

en: Translate
eu: Itzuli

en: Image file
eu: Irudi fitxategia

en: Route
eu: Bidea

en: Error message
eu: Errore mezua

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
eu: Segurtasun arrazoiengatik, igo duzun fitxategia %filename bezala berrizendatu da.

en: Entity type
eu: Entitate mota

en: notice
eu: oharra

en: pixels
eu: pixel-ak

en: Direction
eu: Helbidea

en: button
eu: botoia

en: Webform submissions
eu: Webform bidalketak

en: Warning message
eu: Ohartarazpen mezua

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
eu: Ezin izan da %file fitxategia gorde. Errore ezezagun bat gertatu da.

en: The specified file %name could not be uploaded.
eu: Ezin izan da %name fitxategia gora kargatu.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
eu: Igoera errorea. Ezin izan da igotako %file fitxategia %destination helburura mugitu.

en: Date settings
eu: Dataren ezarpenak

en: IP address
eu: IP helbideak

en: Maximum height
eu: Altuera maximoa

en: Maximum width
eu: Zabalera maximoa

en: Autocomplete matching
eu: Patekatu osatze automatikoa

en: Starts with
eu: Hasten da zerekin

en: Maximum image resolution
eu: Irudiaren resoluzio maximoa

en: Comma (,)
eu: Kakotxa (,)

en: Tab (\t)
eu: Tabulazioa (\t)

en: Colon (:)
eu: Bi puntu (:)

en: Comma
eu: Koma

en: Current user
eu: Uneko erabiltzailea

en: Access type
eu: Atzipen mota

en: Link title
eu: Estekaren izenburua

en: Per user
eu: Erabiltzaileko

en: The file could not be uploaded.
eu: Ezin izan da igo fitxategia.

en: Date year range
eu: Urtearen data epea

en: Trigger
eu: Abiarazlea

en: Yes/No
eu: Bai/Ez

en: Webform submission
eu: Webform bidalketak

en: Current date
eu: Oraingo data

en: And
eu: Eta

en: Broken
eu: Apurtuta

en: Items per page
eu: Elementuak orriak

en: Attachment settings
eu: Eranskinaren ezarpenak

en: Tooltip
eu: Argibidea

en: - All -
eu: - Dena -

en: Notes:
eu: Oharrak:

en: Author information
eu: Egilearen informazioa

en: Date and time
eu: Data eta ordua

en: Signature settings
eu: Sinadura ezarpenak

en: « First
eu: « Lehenengoa

en: Last »
eu: Azkena »

en: Text format
eu: Testuaren formatua

en: Related
eu: Erlazionatuak

en: Lock
eu: Blokeatu

en: Structure
eu: Egitura

en: Language select
eu: Hizkuntza hautatu

en: Dependencies
eu: Menpekotasunak

en: destinations
eu: helbideak

en: destination
eu: helbide

en: Not restricted
eu: Murrizketarik gabe

en: Sender name
eu: Bidaltzailearen izena

en: Sender email
eu: Bidaltzailearen posta elektronikoa

en: The file %source could not be uploaded because a file by that name already exists in the destination %directory.
eu: %source fitxategia ezin izan da gora kargatu izen berdineko fitxategi bat existitzen dalako %directory helburan.

en: Status message
eu: Mezu egoera

en: Minimum image resolution
eu: Irudiaren resoluzio minimoa

en: no preview
eu: Ez dago aurreikuspenik

en: Date type
eu: Data mota

en: Unlock
eu: Desblokeatu

en: Webform settings
eu: Webform ezarpenak

en: draft
eu: zirriborroa

en: Current page
eu: Uneko orrialdea

en: A unique machine-readable name. Can only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
eu: Makinarentzako irakurgarria den izen bereizia. Letra xehe, zenbaki eta azpimarraz bakarrik osatua.

en: Slides
eu: Diapositibak

en: Theme name
eu: Gaiaren izena

en: Asc
eu: Goraka

en: An autocomplete text field.
eu: Automatikoki osatzen den testu eremua.

en: Wide
eu: Zabal

en: Filename: %name
eu: Fitxategi izena: %name

en: Basic HTML
eu: HTML Basikoa

en: Narrow
eu: Estu
