Webform (8.x-5.31) - en to sq translation catalogue (173 entries)

en: Home
sq: Shtëpia

en: Title
sq: Titulli

en: Body
sq: Trupi

en: Pages
sq: Faqet

en: Save configuration
sq: Ruaj konfigurimin

en: delete
sq: fshij

en: Status
sq: Gjendja

en: Delete
sq: Fshij

en: Submit
sq: Dërgo

en: Operations
sq: Operacionet

en: Content
sq: Përmbajtja

en: Value
sq: Vlera

en: Username
sq: Emri i përdoruesit

en: Type
sq: Lloji

en: Author
sq: Autori

en: Closed
sq: I mbyllur

en: List
sq: Lista

en: Subject
sq: Subjekti

en: closed
sq: mbyllur

en: Actions
sq: Veprimet

en: disabled
sq: jo aktiv

en: Cancel
sq: Anulo

en: Remove
sq: Hiq

en: Description
sq: Përshkrimi

en: Language
sq: Gjuha

en: Enable
sq: Aktivizo

en: Disable
sq: Çaktivizo

en: required
sq: kërkohet

en: Disabled
sq: Çaktivizuar

en: Enabled
sq: Aktivizuar

en: Administration
sq: Administrimi

en: More
sq: Akoma

en: Action
sq: Veprimi

en: error
sq: gabim

en: Tags
sq: Etiketat

en: Yes
sq: Po

en: No
sq: Jo

en: Download
sq: Metoda e shkarkimeve

en: Version
sq: Versioni

en: view
sq: shfaq

en: updated
sq: u përditësua

en: Edit
sq: Ndrysho

en: Date
sq: Data

en: Size
sq: Madhësia

en: Search
sq: Kërko

en: Reset
sq: Rifillo

en: This action cannot be undone.
sq: Ky veprim nuk mund të anullohet.

en: Message
sq: Mesazhi

en: No log messages available.
sq: Asnjë log mesazhesh në dispozicion.

en: Password
sq: Fjalëkalimi

en: - None -
sq: - Asgjë -

en: Weight
sq: Pesha

en: Link
sq: Lidhje

en: Help text
sq: Tekst ndihmues

en: Types
sq: Llojet

en: Multiple
sq: Shumëfishe

en: Required
sq: Kërkohet

en: Parent
sq: Prindi

en: none
sq: asnjë

en: Category
sq: Kategoria

en: Settings
sq: Rregullimet

en: Name
sq: Emri

en: edit
sq: ndrysho

en: Go to previous page
sq: Shko tek faqja paraardhëse

en: Go to next page
sq: Shko tek faqja në vazhdim

en: Import
sq: Importo

en: Export
sq: Eksporto

en: General settings
sq: Rregullimet e përgjithshme

en: Preview
sq: Shikoje

en: Save
sq: Ruaj

en: Help
sq: Ndihmë

en: Default
sq: E Paracaktuar

en: Update
sq: Rifresko

en: Sunday
sq: E djelë

en: Monday
sq: E hënë

en: Tuesday
sq: E martë

en: Wednesday
sq: E mërkurë

en: Thursday
sq: E enjte

en: Friday
sq: E premte

en: Saturday
sq: E shtunë

en: Time
sq: Ora

en: View
sq: Shfaq

en: URL
sq: Adresa URL

en: Upload
sq: Ngarkimi

en: User
sq: Përdoruesi

en: Continue
sq: Vazhdo

en: Error
sq: Gabim

en: Contact
sq: Kontakti

en: Created
sq: Krijuar

en: Node
sq: Nyjë

en: Expanded
sq: Shpalosur

en: All
sq: Të gjitha

en: Active
sq: Aktiv

en: Access denied
sq: Ndalohet hyrja

en: Page
sq: Faqe

en: User settings
sq: Rregullimet e përdoruesit

en: Url
sq: Adresa Url

en: Header
sq: Titulli

en: Footer
sq: Fund'faqe

en: To
sq: Për

en: From
sq: Nga

en: Custom
sq: E personalizuar

en: Visibility
sq: Dukshmëria

en: Roles
sq: Rolet

en: Published
sq: Publikuar

en: Signature
sq: Firma

en: Filter
sq: Filtri

en: Location
sq: Vendodhja

en: Promoted to front page
sq: Vendosur tek faqja qendrore

en: Vocabulary
sq: Fjalori

en: Mode
sq: Mënyrë

en: Authored by
sq: Krijuar nga

en: sources
sq: burimet

en: Details
sq: Hollësi

en: Unlimited
sq: Pa limit

en: Code
sq: Kodi

en: Table
sq: Tabela

en: Configuration
sq: Konfigurimi

en: Other
sq: Tjetër

en: Navigation
sq: Lundrimi

en: Color
sq: Ngjyra

en: reset
sq: rivendos

en: Users
sq: Përdorues

en: Choices
sq: Mundësitë e zgjedhjes

en: Create content
sq: Krijo përmbajtje

en: Anonymous
sq: Anonim

en: Optional
sq: Me dëshirë

en: module
sq: moduli

en: Save settings
sq: Ruaj parametrat

en: Operation
sq: Veprimi

en: Attachments
sq: Të bashkangjitur

en: No items selected.
sq: Nuk është zgjedhur asnjë element.

en: update
sq: u përditësua

en: Message:
sq: Mesazhi:

en: Deleted
sq: Eleminuar

en: Languages
sq: Gjuhët

en: Greater than
sq: Më e madhe

en: Less than
sq: Më e vogël

en: any
sq: çfarëdo

en: Your message has been sent.
sq: Mesazhi juaj u dërgua.

en: Results
sq: Rezultatet

en: open
sq: hapur

en: Permissions
sq: Të drejta

en: Not published
sq: I pa publikuar

en: File settings
sq: Rregullimet e file

en: Temporary directory
sq: Directory e përkohshme

en: date
sq: data

en: File upload error. Could not move uploaded file.
sq: Gabim në ngarkimin e skedarit. Nuk mundi të lëviz skedarin e ngarkuar.

en: Above
sq: Sipër

en: Permission
sq: Të drejta

en: Language code
sq: Kodi i gjuhës

en: URL path settings
sq: Rregullimet e pozicionit të URL

en: modules
sq: modulët

en: About
sq: Informacione

en: Reports
sq: Raportet

en: and
sq: dhe

en: Translate
sq: Përkthe

en: Web services
sq: Shërbimet web

en: For security reasons, your upload has been renamed to %filename.
sq: Për arsye sigurie, skedari që keni ngarkuar është riemërtuar në %filename.

en: notice
sq: njoftim

en: Direction
sq: Orientimi

en: Warning message
sq: Mesazh paralajmërues

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
sq: Skedari %file nuk mundi të ruhet, ka ndodhur një gabim i panjohur.

en: Upload error. Could not move uploaded file %file to destination %destination.
sq: Gabim në ngarkim. E pamundur lëvizja e skedarit  të ngarkuar %file në destinimin %destination.

en: Date settings
sq: Rregullimet e datës

en: Access type
sq: Lloji i hyrjes

en: Vertical Tabs
sq: Skedat vertikale

en: Table header
sq: Kreu i tabelës

en: Notes:
sq: Shënime:

en: Author information
sq: Informacione mbi autorin

en: Date and time
sq: Data dhe ora

en: Current password
sq: Fjalëkalimi aktual

en: Weight for @title
sq: Pesha për @title
