Webform (8.x-5.5-beta1) - en to ug translation catalogue (175 entries)

en: Forms
ug: جەدۋەللەر

en: Home
ug: باشبەت

en: Title
ug: تىما

en: Images
ug: رەسىملەر

en: Pages
ug: بەت

en: enabled
ug: ئېچىلدى

en: Status
ug: ھالەت

en: Register
ug: تىزىملىتىش

en: Suffix
ug: قوشۇمچە

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Submit
ug: يوللاش

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Content
ug: مەزمۇن

en: Value
ug: پارامېتىرى

en: Item
ug: تۈرلەر

en: Private
ug: شەخسىي

en: Development
ug: پروگرامما تۈزۈش

en: Groups
ug: گۇرۇپپىلار

en: Type
ug: تىپى

en: Closed
ug: يىپىش

en: List
ug: تىزىملىك

en: Subject
ug: ماۋزو

en: Actions
ug: مەشغۇلاتلار

en: disabled
ug: تاقالدى

en: Cancel
ug: بىكار قىل

en: Remove
ug: يۆتكىۋېتىش

en: Description
ug: بايانى

en: Enable
ug: ئېچىش

en: Disable
ug: تاقاش

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: More
ug: داۋامى

en: Action
ug: مەشغۇلات

en: Tags
ug: خەتكۈشلەر

en: Homepage
ug: باش بەت

en: view
ug: كۆرۇش

en: updated
ug: يېڭىلاش

en: File
ug: ھۆججەت

en: Size
ug: چوڭ- كىچىكلىكى

en: Links
ug: ئۇلانمىلار

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: None
ug: يوق

en: This action cannot be undone.
ug: .مەزكۇر مەشغۇلات قايتىلانمايدۇ

en: Test
ug: سىناق

en: Number
ug: سان

en: Message
ug: ئۇچۇر

en: Password
ug: پارول

en: - None -
ug: يوق

en: Link
ug: ئۇلىنىش

en: Image
ug: سۈرەت

en: Types
ug: تىپلار

en: Required
ug: زۆرۈر

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Go to previous page
ug: ئالدىنقى بەتكە قايتىش

en: Go to next page
ug: كىيىنكى بەت

en: Import
ug: ئىمپورت

en: Export
ug: ئېكىسپورتلاش

en: Label
ug: بەلگە

en: Preview
ug: كۆرۈپ بېقىش

en: Default
ug: سۈكۈتتىكى

en: Summary
ug: قىسقىچە مەزمۇنى

en: Update
ug: يڭىلاش

en: Open
ug: ئىچىشى

en: Add
ug: قوشۇش

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: URL
ug: ئادرېس

en: Dimensions
ug: چوڭ- كىچىكلىكى

en: Visible
ug: كۆرىنىدۇ

en: Display
ug: كۆرسىتىش

en: Updated
ug: يېڭىلاندى

en: Text
ug: تېكىست

en: Upload
ug: يۈكلەش

en: Email
ug: ئېلخەت

en: Error
ug: خاتالىق

en: Options
ug: تاللاشلار

en: Created
ug: قۇرۇلدى

en: All
ug: ھەممە

en: Year
ug: يىل

en: Date format
ug: ۋاقىت فورماتى

en: Header
ug: بەت بېشى

en: Inline
ug: ئىچىدە

en: To
ug: تاپشۇرۇپ ئالغۇچى

en: From
ug: يوللىغۇچى

en: Source URL
ug: مەنبەURL

en: Custom
ug: ئۆزى بەلگىلەش

en: Visibility
ug: كۆرسىتىش

en: Roles
ug: ئەزا ھوقۇقى

en: Published
ug: ئېلان قىلىنغان

en: Signature
ug: ئىمزا

en: Filter
ug: سۈزۈش

en: Location
ug: ئورنى

en: Promoted to front page
ug: باش بەتتە كۆرسىتىش

en: File name
ug: ھۆججەت نامى

en: Mode
ug: مودېل

en: Authored by
ug: ئاپتور

en: Advanced
ug: تەپسىلىي

en: Width
ug: كەڭلىكى

en: Height
ug: ئېگىزلىكى

en: ,
ug: ،

en: Plain text
ug: ئادەتتىكى تكىست

en: Details
ug: تەپسىلاتى

en: Introduction
ug: كىرىش سۆز

en: Unlimited
ug: چەكسىز

en: Address
ug: ئادرېس

en: Code
ug: كود

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Method
ug: ئۇسۇل

en: Day
ug: كۈن

en: Table
ug: جەدۋەل

en: Configuration
ug: لايىھە

en: Other
ug: باشقا

en: Navigation
ug: يول باشلاش

en: Color
ug: رەڭ

en: Link URL
ug: ئۇلانما ئادرېسى

en: Role
ug: ئەزا گورۇپپىسى

en: Select all
ug: ھەممىنى تاللاش

en: Users
ug: ئىشلەتكۈچىلەر

en: Choices
ug: تاللاشلار

en: Square
ug: تۆت چاسا

en: Last
ug: ئاخىرقى

en: Anonymous
ug: نامسىز

en: Optional
ug: ئىختىيارىي

en: Order
ug: تەرتىبى

en: Template
ug: ئەندىزە

en: Close
ug: يېپىش

en: Save settings
ug: ئۆزگەرتىشنى ساقلاش

en: Operation
ug: مەشغۇلات

en: Sort by
ug: تىزىش

en: Hidden
ug: يوشۇرۇن

en: Source
ug: مەنبە

en: Deleted
ug: ئۆچۈرۈلدى

en: Languages
ug: تىل

en: First
ug: بىرىنچى

en: Middle
ug: ئوتتۇرا

en: Workflow
ug: ئىش تەرتىپى

en: Greater than
ug: دىن چوڭ

en: Less than
ug: دىن كىچىك

en: Left
ug: سولغا توغرىلاش

en: Right
ug: ئوڭغا توغرىلاش

en: Your message has been sent.
ug: ئۇچۇرىڭىز يوللاندى.

en: Results
ug: نەتىجە

en: open
ug: ئوچۇق

en: Customize
ug: خاسلاشتۇرۇش

en: Permissions
ug: ھوقۇق تەڭشەش

en: options
ug: تاللاش

en: Testing
ug: سىناش

en: Not published
ug: ئېلان قىلىنمىدى

en: Formats
ug: فورماتلىرى

en: image
ug: رەسىم

en: Temporary directory
ug: ۋاقىتلىق مۇندەرىجە

en: date
ug: چىسلا

en: Apply
ug: قوللىنىش

en: Plugins
ug: قىستۇرمىلار

en: Hide
ug: يوشۇرۇش

en: Language code
ug: تىل كودى

en: Feedback
ug: قايتما

en: About
ug: ھەققىدە

en: Reports
ug: دوكلات

en: Translate
ug: تەرجىمە قىلىش

en: Web services
ug: تور مۇلازىمەتلىرى

en: Error message
ug: خاتالىق

en: Direction
ug: يۆنىلىش

en: Warning message
ug: ئەسكەرتىش

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
ug: ئېنىقسىز خاتالىق كۆرۈلۈپ، %file ھۆججەتنى ساقلىغىلى بولمىدى.

en: Link title
ug: ئۇلانما نامى

en: Draft
ug: كوپىيە

en: Save Draft
ug: كوپىيىنى ساقلاش

en: Current date
ug: ھازىرقى ۋاقىت

en: - All -
ug: ھەممىسى

en: Date and time
ug: چېسلا ۋە ۋاقىت

en: Structure
ug: بېكەت قۇرۇلمىسى

en: Not restricted
ug: چەكلەنمىگەن

en: Time zones
ug: ۋاقىت رايونى

en: Current page
ug: ھازىرقى بەت
