Webform Analysis (8.x-1.0-beta10) - en to de translation catalogue (15 entries)

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Component
de: Komponente

en: Table
de: Tabelle

en: Chart type
de: Diagrammtyp

en: Analysis
de: Analyse

en: Webform
de: Webformular

en: Pie Chart
de: Tortendiagramm

en: Column Chart
de: Säulendiagramm

en: Add analysis components
de: Analysekomponenten hinzufügen

en: Update analysis display
de: Analyses aktualieren

en: Charts type
de: Diagrammtyp

en: All Webform were updated.
de: Alle Webformulare wurden aktualisiert.

en: Enables to obtain statistics on the results of form submissions.
de: Ermöglicht es, Statistiken über die Ergebnisse von Formulareingaben zu erhalten.

en: Webform Node Analysis
de: Webformular-Inhaltsanalyse
