Webform as Node (1.0.1) - en to pl translation catalogue (12 entries)

en: title
pl: tytuł

en: Label
pl: Etykieta

en: View arguments
pl: Argumenty widoku

en: Webform
pl: Formularz

en: Provide a comma separated list of arguments to pass to the view.
pl: Wprowadź oddzieloną przecinkami listę argumentów jaka zostanie przekazana do widoku.

en: The label of the entity.
pl: Etykieta encji.

en: View used to select the entities
pl: Widok używany do wyboru encji

en: Choose the view and display that select the entities that can be referenced.<br />Only views with a display of type "Entity Reference" are eligible.
pl: Wybierz widok i format wyświetlania, używających encji, które mogą mieć referencje. <br />Nadają się tylko widoki z formatem wyświetlania typu "Referencja do encji".

en: The views entity selection mode requires a view.
pl: Tryb wyboru encji widoków wymaga widoku.

en: The reference view %view_name cannot be found.
pl: Wskazany widok %view_name nie został znaleziony.

en: No eligible views were found.
pl: Nie znaleziono odpowiednich widoków.

en: No eligible views were found. <a href=":create">Create a view</a> with an <em>Entity Reference</em> display, or add such a display to an <a href=":existing">existing view</a>.
pl: Nie znaleziono odpowiednich widoków. <a href=":create">Stwórz widok</a> z formatem wyświetlania <em>Referencja do encji</em> lub dodaj taki format wyświetlania do <a href=":existing">istniejącego widoku</a>.
