Webform Booking (1.1.9) - en to ca translation catalogue (149 entries)

en: Title
ca: Títol

en: Currency
ca: Moneda

en: Advanced options
ca: Opcions avançades

en: Start Date
ca: Data d'inici

en: Price
ca: Preu

en: End Date
ca: Data de finalització

en: Egypt
ca: Egipte

en: Namibia
ca: Namíbia

en: New Zealand
ca: Nova Zelanda

en: Brazil
ca: Brasil

en: Chile
ca: Xile

en: Paraguay
ca: Paraguai

en: Japan
ca: Japó

en: Poland
ca: Polònia

en: Singapore
ca: Singapur

en: Mon
ca: dl.

en: Tue
ca: dt.

en: Wed
ca: dc.

en: Thu
ca: dj.

en: Fri
ca: dv.

en: Sat
ca: ds.

en: Sun
ca: dg.

en: Germany
ca: Alemanya

en: Albania
ca: Albània

en: Algeria
ca: Algèria

en: Armenia
ca: Armènia

en: Australia
ca: Austràlia

en: Austria
ca: Àustria

en: Azerbaijan
ca: Azerbaidjan

en: Bahamas
ca: Bahames

en: Belarus
ca: Bielorússia

en: Belgium
ca: Bèlgica

en: Benin
ca: Benín

en: Bermuda
ca: Bermudes

en: Bolivia
ca: Bolívia

en: Bulgaria
ca: Bulgària

en: Cambodia
ca: Cambodja

en: Cameroon
ca: Camerun

en: Canada
ca: Canadà

en: Cape Verde
ca: Cap Verd

en: Cayman Islands
ca: Illes Caiman

en: Chad
ca: Txad

en: China
ca: Xina

en: Colombia
ca: Colòmbia

en: Comoros
ca: Comores

en: Cook Islands
ca: Illes Cook

en: Cyprus
ca: Xipre

en: Czech Republic
ca: República Txeca

en: Denmark
ca: Dinamarca

en: Dominican Republic
ca: República Dominicana

en: Ecuador
ca: Equador

en: Estonia
ca: Estònia

en: Ethiopia
ca: Etiòpia

en: Faroe Islands
ca: Illes Fèroe

en: Finland
ca: Finlàndia

en: France
ca: França

en: French Guiana
ca: Guaiana Francesa

en: French Polynesia
ca: Polinèsia Francesa

en: Gambia
ca: Gàmbia

en: Georgia
ca: Geòrgia

en: Greece
ca: Grècia

en: Greenland
ca: Groenlàndia

en: Guadeloupe
ca: Guadalupe

en: Guinea-Bissau
ca: Guinea Bissau

en: Honduras
ca: Hondures

en: Hungary
ca: Hongria

en: Iceland
ca: Islàndia

en: India
ca: Índia

en: Indonesia
ca: Indonèsia

en: Ireland
ca: Irlanda

en: Italy
ca: Itàlia

en: Jordan
ca: Jordània

en: Kyrgyzstan
ca: Kirguizistan

en: Latvia
ca: Letònia

en: Lithuania
ca: Lituània

en: Luxembourg
ca: Luxemburg

en: Malaysia
ca: Malàisia

en: Marshall Islands
ca: Illes Marshall

en: Martinique
ca: Martinica

en: Mauritania
ca: Mauritània

en: Mauritius
ca: Maurici

en: Mexico
ca: Mèxic

en: Micronesia
ca: Micronèsia

en: Moldova
ca: Moldàvia

en: Monaco
ca: Mònaco

en: Mongolia
ca: Mongòlia

en: Morocco
ca: Marroc

en: Mozambique
ca: Moçambic

en: Netherlands
ca: Països Baixos

en: New Caledonia
ca: Nova Caledònia

en: Niger
ca: Nigèria

en: Nigeria
ca: Nigèria

en: Norfolk Island
ca: Illa Norfolk

en: Norway
ca: Noruega

en: Panama
ca: Panamà

en: Papua New Guinea
ca: Papua Nova Guinea

en: Peru
ca: Perú

en: Philippines
ca: Filipines

en: Pitcairn Islands
ca: Illes Pitcairn

en: Russia
ca: Rússia

en: Saudi Arabia
ca: Aràbia Saudita

en: Slovakia
ca: Eslovàquia

en: Slovenia
ca: Eslovènia

en: Solomon Islands
ca: Illes Salomó

en: Somalia
ca: Somàlia

en: South Africa
ca: Sud-àfrica

en: Spain
ca: Espanya

en: St. Helena
ca: Santa Helena

en: St. Lucia
ca: Santa Lucia

en: Suriname
ca: Surinam

en: Swaziland
ca: Swazilàndia

en: Sweden
ca: Suècia

en: Switzerland
ca: Suïssa

en: Tajikistan
ca: Tadjikistan

en: Tanzania
ca: Tanzània

en: Thailand
ca: Tailàndia

en: Tunisia
ca: Tunísia

en: Ukraine
ca: Ucraïna

en: United Arab Emirates
ca: Emirats Àrabs Units

en: United Kingdom
ca: Regne Unit

en: United States
ca: Estats Units

en: Uruguay
ca: Uruguai

en: Vatican City
ca: Ciutat del Vaticà

en: Venezuela
ca: Veneçuela

en: Yemen
ca: Iemen

en: Zambia
ca: Zàmbia

en: Zimbabwe
ca: Zimbàbue

en: Falkland Islands
ca: Illes Falkland

en: South Korea
ca: Corea del Sud

en: British Virgin Islands
ca: Illes Verges Britàniques

en: Webform
ca: Formulari web

en: Croatia
ca: Croàcia

en: Macedonia
ca: Macedònia

en: Cancelled
ca: S'ha cancel·lat

en: About
ca: Detalls

en: Serbia
ca: Sèrbia

en: Réunion
ca: Illa de la Reunió

en: Côte d’Ivoire
ca: Costa d'Ivori

en: Hong Kong SAR China
ca: Hong Kong RAS de la Xina

en: Antigua & Barbuda
ca: Antigua i Barbuda

en: Bosnia & Herzegovina
ca: Bòsnia i Herzegovina

en: St. Kitts & Nevis
ca: Sant Christopher i Nevis

en: St. Pierre & Miquelon
ca: Saint-Pierre-et-Miquelon

en: Svalbard & Jan Mayen
ca: Svalbard i Jan Mayen

en: São Tomé & Príncipe
ca: São Tomé i Príncipe

en: Turks & Caicos Islands
ca: Illes Turks i Caicos

en: Trinidad & Tobago
ca: Trinitat i Tobago

en: St. Vincent & Grenadines
ca: Saint Vincent i les Grenadines

en: Wallis & Futuna
ca: Wallis i Futuna
