Webform CiviCRM Integration (6.2.0) - en to ru translation catalogue (105 entries)

en: Private
ru: Приватный

en: Groups
ru: Группы

en: Cancel
ru: Отмена

en: Remove
ru: Удалить

en: Description
ru: Описание

en: Public
ru: Общедоступный

en: Disabled
ru: Отключено

en: Currency
ru: Валюта

en: Tags
ru: Теги

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: None
ru: Нет

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Country
ru: Страна

en: Multiple
ru: Множественная

en: none
ru: нет

en: Name
ru: Название

en: Group(s)
ru: Группа(ы)

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Total
ru: Итого

en: Participant
ru: Участник

en: Configure
ru: Настроить

en: User ID
ru: ID Пользователя

en: Contact
ru: Контакт

en: Save Settings
ru: Сохранить настройки

en: All
ru: Все

en: Always
ru: Всегда

en: Never
ru: Никогда

en: Medium
ru: Средний

en: Start Date
ru: Дата начала

en: Next Month
ru: Следующий месяц

en: End Date
ru: Дата окончания

en: Extra
ru: Дополнительно

en: Phone
ru: Телефон

en: Address
ru: Адрес

en: Payment
ru: Оплата

en: Case
ru: Регистр

en: Select None
ru: Снять выбор

en: Filters
ru: Фильтры

en: Phone Number
ru: Номер телефона

en: Static
ru: Статическая

en: First Name
ru: Имя

en: Last Name
ru: Фамилия

en: City
ru: Город

en: State/Province
ru: Область/Район

en: Gender
ru: Пол

en: Hidden
ru: Скрытый

en: CiviCRM Contact
ru: CiviCRM Контакт

en: Display Name
ru: Отображаемое имя

en: Street Address
ru: Адрес улицы

en: Source
ru: Источник

en: Activity
ru: Активность

en: Select List
ru: Выбор списка

en: Randomize
ru: Случайно

en: Website
ru: Вебсайт

en: Permissions
ru: Права доступа

en: options
ru: параметры

en: Relationship
ru: Связь

en: Automatic
ru: Автоматически

en: Webform
ru: Веб-форма

en: submission(s)
ru: отправление(й)

en: ever
ru: всегда

en: every hour
ru: каждый час

en: every day
ru: каждый день

en: every week
ru: еженедельно

en: Default value
ru: Значение по умолчанию

en: Listbox
ru: Выпадающий список

en: Postal Code
ru: Почтовый индекс

en: Upload Image
ru: Загрузить изображение

en: Restore
ru: Восстановить

en: Grant
ru: Предоставить

en: first name
ru: имя

en: last name
ru: фамилия

en: and
ru: и

en: - Select -
ru: - Выберите -

en: Activities
ru: Мероприятия

en: Select All
ru: Выбрать все

en: Test Mode
ru: Тестовый режим

en: Registration
ru: Регистрация

en: - N/A -
ru: - Н/Д -

en: Line Item Amount
ru: Сумма строки

en: Line Item
ru: Позиция

en: Middle Name
ru: Отчество

en: Autocomplete
ru: Автодополнение

en: Additional Settings
ru: Расширенные настройки

en: Contact Information
ru: Контактная информация

en: Current User
ru: Текущий пользователь

en: - Any -
ru: - Любой -

en: Contact Type
ru: Тип контакта

en: Enable CiviCRM Processing
ru: Разрешить обработку CiviCRM

en: Introduction Text
ru: Вводный текст

en: state/province abbr
ru: регион сокр

en: state/province full
ru: регион полностью

en: Number of Contacts
ru: Число контактов

en: Contact !num
ru: Контакт !num

en: @name field is required.
ru: Поле "@name" обязательно для заполнения.

en: Memberships
ru: Членство

en: "Not You?" Message
ru: Сообщение "Это не вы?"

en: Line Items
ru: Позиции заказа

en: - First Choose a Country -
ru: - Сначала выберите страну -

en: Next Week
ru: Следующая неделя

en: Phone Extension
ru: Добавочный

en: - First Choose a State -
ru: - Сначала выберите регион -

en: Contribution
ru: Взнос
