Webform CiviCRM Integration (6.3.2) - en to pt translation catalogue (81 entries)

en: Title
pt: Título

en: Private
pt: Privado

en: Groups
pt: Grupos

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Public
pt: Público

en: Disabled
pt: Desativado

en: Currency
pt: Moeda

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: None
pt: Nenhum

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Country
pt: País

en: Multiple
pt: Múltiplo

en: none
pt: nenhum

en: Name
pt: Nome

en: Group(s)
pt: Grupo(s)

en: Label
pt: Etiqueta

en: Save
pt: Guardar

en: Participant
pt: Participante

en: Configure
pt: Configurar

en: User ID
pt: ID de utilizador

en: Save Settings
pt: Guardar definições

en: All
pt: Todos

en: Always
pt: Sempre

en: Never
pt: Nunca

en: Medium
pt: Médio

en: Start Date
pt: Data de Início

en: End Date
pt: Data de Fim

en: Phone
pt: Telefone

en: Address
pt: Morada

en: Payment
pt: Pagamento

en: Case
pt: Caso

en: Filters
pt: Filtros

en: Static
pt: Estático

en: First Name
pt: Primeiro Nome

en: Last Name
pt: Último Nome

en: City
pt: Município/Concelho

en: State/Province
pt: Distrito

en: Gender
pt: Sexo

en: Hidden
pt: Oculto

en: Display Name
pt: Nome a Exibir

en: Street Address
pt: Morada

en: Change
pt: Mudar

en: Street Number
pt: Número da rua

en: Source
pt: Fonte

en: Activity
pt: Atividade

en: Select List
pt: Lista de seleção

en: Randomize
pt: Baralhar

en: Permissions
pt: Permissões

en: options
pt: opções

en: Relationship
pt: Relação

en: Automatic
pt: Automático

en: Webform
pt: Formulário

en: submission(s)
pt: apresentação (ões)

en: ever
pt: sempre

en: every hour
pt: todas as horas

en: every day
pt: todos os dias

en: every week
pt: todas as semanas

en: Default value
pt: Valor predefinido

en: Listbox
pt: Caixa de listagem

en: Billing Address
pt: Endereço de Faturação

en: Postal Code
pt: Código Postal

en: Upload Image
pt: Carregar Imagem

en: Restore
pt: Restaurar

en: first name
pt: primeiro nome

en: last name
pt: último nome

en: Receipt
pt: Recibo

en: and
pt: e

en: Campaign
pt: Campanha

en: - Select -
pt: - Selecionar -

en: Activities
pt: Atividades

en: Test Mode
pt: Modo de Teste

en: Registration
pt: Inscrição

en: Line Item
pt: Item de linha

en: Autocomplete
pt: Autocompletar

en: Additional Settings
pt: Definições adicionais

en: - Any -
pt: - Qualquer -

en: Registration Status
pt: Estado da inscrição

en: Element options
pt: Opções de elemento

en: Registration cancelled for @event
pt: Registo cancelado para o @evento
