Webform CiviCRM Integration (6.3.2) - en to sv translation catalogue (81 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Private
sv: Privat

en: Groups
sv: Grupper

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Description
sv: Beskrivning

en: Public
sv: Offentlig

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Currency
sv: Valuta

en: Tags
sv: Etiketter

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: None
sv: Ingen

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Country
sv: Land

en: Multiple
sv: Flerval

en: none
sv: ingen

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: Save
sv: Spara

en: Total
sv: Totalt

en: Configure
sv: Konfigurera

en: Email
sv: E-post

en: User ID
sv: Användar-ID

en: Contact
sv: Kontakt

en: Save Settings
sv: Spara inställningar

en: All
sv: Alla

en: Always
sv: Alltid

en: Never
sv: Aldrig

en: Medium
sv: Mellan

en: Start Date
sv: Startdatum

en: End Date
sv: Slutdatum

en: Phone
sv: Telefon

en: Address
sv: Adress

en: email
sv: e-post

en: Payment
sv: Betalning

en: Case
sv: Skiftläge

en: Select None
sv: Välj ingen

en: Filters
sv: Filter

en: Static
sv: Statisk

en: City
sv: Stad

en: State/Province
sv: Län/landskap

en: Gender
sv: Kön

en: Hidden
sv: Dold

en: Display Name
sv: Visningsnamn

en: Street Address
sv: Gatuadress

en: Change
sv: Ändra

en: Street Number
sv: Gatunummer

en: Source
sv: Källa

en: Activity
sv: Aktivitet

en: Select List
sv: Rullgardinsmeny

en: Randomize
sv: Slumpa

en: Website
sv: Webbplats

en: Permissions
sv: Behörigheter

en: options
sv: alternativ

en: Relationship
sv: Relation

en: Automatic
sv: Automatisk

en: Webform
sv: Webbformulär

en: ever
sv: någonsin

en: every hour
sv: per timme

en: every day
sv: per dag

en: every week
sv: per vecka

en: Default value
sv: Förvalt värde

en: Listbox
sv: Listruta

en: Postal Code
sv: Postnummer

en: Restore
sv: Återställ

en: Birth Date
sv: Födelsedatum

en: and
sv: och

en: - Select -
sv: - Välj -

en: Activities
sv: Aktiviteter

en: Select All
sv: Välj alla

en: Test Mode
sv: Testläge

en: Registration
sv: Registrering

en: - N/A -
sv: - Ej tillgänglig -

en: Line Item Amount
sv: Värde på varuartikel

en: Line Item
sv: Varuartikel

en: Autocomplete
sv: Automatiskt kompletterande

en: Organization Name
sv: Organisationsnamn

en: Additional Settings
sv: Ytterligare inställningar

en: - Any -
sv: - Alla -

en: %name field is required.
sv: %name fältet är obligatoriskt.

en: Registration Status
sv: Status för registrering
