Webform CiviCRM Integration (8.x-5.0-beta5) - en to uk translation catalogue (129 entries)

en: Private
uk: Приватне

en: Groups
uk: Групи

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Remove
uk: Вилучити

en: Description
uk: Опис

en: Public
uk: Загально-доступний

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Currency
uk: Валюта

en: Tags
uk: Теґи

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: None
uk: Немає

en: - None -
uk: - Немає -

en: Country
uk: Країна

en: Multiple
uk: Декілька значень

en: none
uk: немає

en: Group(s)
uk: Група(і)

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Total
uk: Всього

en: Participant
uk: Учасник

en: Configure
uk: Налаштувати

en: Email
uk: Електронна пошта

en: User ID
uk: ID користувача

en: Contact
uk: Контакт

en: Save Settings
uk: Зберегти налаштування

en: All
uk: Все

en: Always
uk: Завжди

en: Never
uk: Ніколи

en: Custom
uk: Власний

en: Medium
uk: Середній

en: Start Date
uk: Дата початку

en: Next Day
uk: Наступний день

en: Next Month
uk: Наступний місяць

en: End Date
uk: Кінцева дата

en: Extra
uk: Додаткове

en: Phone
uk: Телефон

en: Address
uk: Адреса

en: email
uk: електронна пошта

en: Job Title
uk: Посада

en: Payment
uk: Оплата

en: Case
uk: Регістр

en: Select None
uk: Зняти вибір

en: Filters
uk: Фільтри

en: Phone Number
uk: Номер телефону

en: Static
uk: Статичне

en: First Name
uk: Ім'я

en: Last Name
uk: Прізвище

en: City
uk: Місто

en: State/Province
uk: Область/Район

en: Nickname
uk: Псевдонім

en: Gender
uk: Стать

en: Hidden
uk: Приховано

en: Display Name
uk: Відображуване ім'я

en: Street Address
uk: Вулиця

en: Street Number
uk: Номер вулиці

en: Source
uk: Джерело

en: Activity
uk: Активність

en: Select List
uk: Список

en: Randomize
uk: Випадково

en: Website
uk: Веб-сайт

en: Permissions
uk: Повноваження

en: Membership
uk: Членство

en: options
uk: варіанти вибору

en: Relationship
uk: Зв'язок

en: Automatic
uk: Автоматично

en: date
uk: дата

en: Membership Type
uk: Тип Вашої участі

en: Webform
uk: Вебформа

en: submission(s)
uk: відправлень

en: ever
uk: завжди

en: every hour
uk: щогодини

en: every day
uk: щодня

en: every week
uk: щотижня

en: Default value
uk: Базове значення

en: Listbox
uk: Список

en: Payment Information
uk: Інформація про платіж

en: Postal Code
uk: Поштовий індекс

en: Restore
uk: Відновити

en: Grant
uk: Надати

en: country
uk: країна

en: Birth Date
uk: Дата народження

en: first name
uk: ім'я

en: last name
uk: прізвище

en: Receipt
uk: Підтвердження

en: and
uk: та

en: Campaign
uk: Кампанія

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Activities
uk: Діяльності

en: Select All
uk: Вибрати все

en: Test Mode
uk: Тестовий режим

en: Registration
uk: Реєстрація

en: - N/A -
uk: - Н/Д -

en: Line Item Amount
uk: Вартість рядка

en: Line Item
uk: Позиція обліку

en: Middle Name
uk: По-батькові

en: Autocomplete
uk: Автодоповнення

en: Organization Name
uk: Назва організації

en: Current User
uk: Поточний користувач

en: - Any -
uk: - Будь-який -

en: time
uk: час

en: Is Active
uk: Активне

en: Enable CiviCRM Processing
uk: Увімкнути обробку CiviCRM

en: Introduction Text
uk: Вступний текст

en: Additional Options
uk: Додаткові параметри

en: Name Prefix
uk: Префікс назви

en: state/province abbr
uk: регіон скор

en: state/province full
uk: регіон повністю

en: Webform CiviCRM Integration
uk: Інтеграція Webform CiviCRM

en: Number of Contacts
uk: Кількість контактів

en: @name field is required.
uk: Поле @name є обов'язковим.

en: Memberships
uk: Участі

en: "Not You?" Message
uk: Повідомлення "Це не ви?"

en: Preferred Language
uk: Уподобана мова

en: Line Items
uk: Позиції обліку

en: - First Choose a Country -
uk: - Спершу оберіть країну -

en: Next Week
uk: Наступний тиждень

en: Phone Extension
uk: Додатковий номер

en: nickname
uk: Прізвисько

en: - First Choose a State -
uk: - Спочатку оберіть регіон -

en: Contribution
uk: Внесок

en: Member Since
uk: Член з

en: Change Now
uk: Змінити зараз

en: Tag(s)
uk: Мітки

en: - Choose existing -
uk: - Оберіть наявний -

en: option
uk: варіант

en: Empty option label
uk: Мітка порожнього варіанта

en: The label to show for the initial option denoting no selection in a select element.
uk: Мітка, яка буде відображатися для початкового варіанта, що вказує на відсутність вибору в обраному елементі.

en: Element options
uk: Параметри елемента
