Webform Content Creator (4.0.1) - en to hu translation catalogue (26 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Delete
hu: Törlés

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Text
hu: Szöveg

en: ID
hu: Azonosító

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: Email
hu: E-mail

en: Custom
hu: Egyéni

en: Field type
hu: Mező típusa

en: Address
hu: Cím

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Webform
hu: Űrlap

en: Manage fields
hu: Mezők kezelése

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Field mapping
hu: Mező leképzés

en: About
hu: Leírás

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Uses
hu: Használat

en: Custom text
hu: Egyéni szöveg

en: Numeric
hu: Szám

en: Entity Type
hu: Entitástípus

en: Elements
hu: Elemek

en: Datetime
hu: Időbélyeg

en: Entity reference
hu: Entitáshivatkozás
