Webform Content Creator (4.0.10) - en to nl translation catalogue (28 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Default
nl: Standaard

en: Text
nl: Tekst

en: Content type
nl: Inhoudstype

en: Email
nl: E-mail

en: Custom
nl: Aangepast

en: Field type
nl: Veldtype

en: Address
nl: Adres

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Webform
nl: Formulier

en: Manage fields
nl: Velden beheren

en: Office Hours
nl: Kantoortijden

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Field mapping
nl: Veldtoewijzing

en: About
nl: Over

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Bundle
nl: Bundel

en: Uses
nl: Gebruikt

en: Custom text
nl: Aangepaste tekst

en: Numeric
nl: Numeriek

en: Entity Type
nl: Entiteitstype

en: Elements
nl: Elementen

en: Datetime
nl: Datumtijd

en: Entity reference
nl: Entiteitsreferentie

en: Browse available tokens
nl: Door beschikbare tokens bladeren

en: Target entity type
nl: Doelentiteitstype

en: Webform elements
nl: Formulierelementen
