Webform Content Creator (4.0.11) - en to ja translation catalogue (26 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Delete
ja: 削除

en: Link
ja: リンク

en: Default
ja: デフォルト

en: Text
ja: テキスト

en: Content type
ja: コンテンツタイプ

en: Email
ja: メール

en: Custom
ja: カスタム

en: Field type
ja: フィールドタイプ

en: Address
ja: 住所

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Webform
ja: ウェブフォーム

en: Manage fields
ja: フィールドの管理

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Field mapping
ja: フィールドマッピング

en: About
ja: アバウト

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Bundle
ja: バンドル

en: Uses
ja: 機能

en: Custom text
ja: 独自のテキスト

en: Numeric
ja: 数値

en: Elements
ja: 要素

en: Datetime
ja: 日時

en: Entity reference
ja: エンティティ参照

en: Browse available tokens
ja: 利用可能なトークンを閲覧

en: Target entity type
ja: 対象エンティティタイプ
