Webform Content Creator (4.0.6) - en to de translation catalogue (27 entries)

en: Title
de: Titel

en: Delete
de: Löschen

en: Default
de: Standard

en: Content type
de: Inhaltstyp

en: Email
de: E-Mail

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Field type
de: Feldtyp

en: Address
de: Adresse

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Webform
de: Webformular

en: Manage fields
de: Felder verwalten

en: Machine name
de: Systemname

en: Field mapping
de: Feld-Zuordnungen

en: About
de: Über

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: Bundle
de: Subtyp

en: Uses
de: Verwendungszwecke

en: Custom text
de: Benutzerdefinierter Text

en: Numeric
de: Numerisch

en: Entity Type
de: Entitätstyp

en: Elements
de: Elemente

en: Datetime
de: Datum-Zeitangabe

en: Entity reference
de: Entitätsreferenzierung

en: Browse available tokens
de: Verfügbare Tokens durchsuchen

en: Target entity type
de: Ziel-Entitätstyp

en: Webform elements
de: Webformularelemente

en: Entity %label has been deleted.
de: Die Entität %label wurde gelöscht.
