Webform Content Creator (4.0.6) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Eliminar

en: Link
pt: Ligação

en: Default
pt: Por defeito

en: Text
pt: Texto

en: Content type
pt: Tipo de conteúdo

en: Custom
pt: Personalizado

en: Field type
pt: Tipo do campo

en: Address
pt: Morada

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: Webform
pt: Formulário

en: Manage fields
pt: Gerir campos

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Field mapping
pt: Mapear campo

en: About
pt: Sobre

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Bundle
pt: Pacote

en: Uses
pt: Usos

en: Custom text
pt: Texto personalizado

en: Numeric
pt: Numérico

en: Elements
pt: Elementos

en: Datetime
pt: Data hora

en: Entity reference
pt: Referência de entidade

en: Target entity type
pt: Tipo de entidade de destino
