Webform Counter (2.0.0) - en to ru translation catalogue (7 entries)

en: Webform
ru: Веб-форма

en: Singular form
ru: В единственном числе

en: Plural form
ru: Во множественном числе

en: Text to use for the plural form, @count will be replaced with the value.
ru: Текст для использования во множественном числе, @count будет заменен на значение.

en: First plural form | @count. plural form
ru[0]: В первой форме множественного числа
ru[1]: Во @count-й форме множественного числа
ru[2]: В @count[2]-й форме множественного числа

en: Text to use for this variant, @count will be replaced with the value.
ru: Текст для использования в этом варианте, @count будет заменено значением.

en: Text to use for the singular form, @count will be replaced with the value.
ru: Текст для использования в единственном числе, @count будет заменено значением.
