Webform Counter (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Webform
pt: Formulário

en: Singular form
pt: Formulário singular

en: Plural form
pt: Formulário plural

en: Text to use for the plural form, @count will be replaced with the value.
pt: Texto para utilizar no formulário plural, @count será substituída pelo valor.

en: First plural form | @count. plural form
pt[0]: Primeira forma plural
pt[1]: @count. formas plurais

en: Text to use for this variant, @count will be replaced with the value.
pt: Texto para utilizar para esta variante, @count será substituído pelo valor.

en: Text to use for the singular form, @count will be replaced with the value.
pt: Texto a ser utilizado para esta variante, será substituído pelo valor @count.
