Webform Counter (8.x-1.0) - en to uk translation catalogue (8 entries)

en: Webform
uk: Вебформа

en: Singular form
uk: Форма однини

en: Plural form
uk: Форма множини

en: Text to use for the plural form, @count will be replaced with the value.
uk: Текст, що використовуватиметься у формі множини, @count буде замінене значенням.

en: First plural form | @count. plural form
uk[0]: В першій формі множини
uk[1]: В @count формі множини
uk[2]: В @count формі множини

en: Text to use for this variant, @count will be replaced with the value.
uk: Текст, що використовується для цього варіанту, @count буде замінено на це значення.

en: Text to use for the singular form, @count will be replaced with the value.
uk: Текст, що використовується для форми однини, @count буде замінено на це значення.

en: Webform Counter
uk: Вебформа: Лічильник
