Webform deprecated (6.3.0-beta4) - en to nl translation catalogue (44 entries)

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: None
nl: Geen

en: Country
nl: Land

en: Name
nl: Naam

en: Add page
nl: Pagina toevoegen

en: Location
nl: Locatie

en: Line
nl: Lijn

en: Suburb
nl: Voorstad

en: Square
nl: Vierkant

en: City
nl: Plaats

en: Latitude
nl: Breedtegraad

en: Longitude
nl: Lengtegraad

en: State/Province
nl: Staat/Provincie

en: Street Address
nl: Straat & huisnummer/bus

en: Street Number
nl: Straat nummer

en: Map
nl: Landkaart

en: Unit
nl: Eenheid

en: County
nl: Gebied

en: Locality
nl: Plaats

en: Keyboard shortcuts
nl: Toetsenbord-sneltoetsen

en: Toggle
nl: Omschakelen

en: Google Maps API key
nl: Google Maps-API-sleutel

en: Country Code
nl: Landcode

en: Postal Code
nl: Postcode

en: Flat
nl: Plat

en: Light
nl: Licht

en: Add element
nl: Element toevoegen

en: Minimal
nl: Minimaal

en: Dark
nl: Donker

en: - Default -
nl: - Standaard -

en: Add layout
nl: Lay-out toevoegen

en: Soft
nl: Zacht

en: Defaults to: %value
nl: Standaardwaarde: %value

en: Advanced elements
nl: Geavanceerde elementen

en: Options elements
nl: Optie-elementen

en: Composite elements
nl: Samengestelde elementen

en: Provides a form element for toggling a single on/off state.
nl: Biedt een element aan voor een aan/uit-status.

en: Provides a form element for toggling multiple on/off states.
nl: Biedt een element aan voor meerdere aan/uit-statussen.

en: Reset elements
nl: Elementen opnieuw instellen

en: Default Algolia application id
nl: Standaard Algolia applicatie-ID

en: Default Algolia API key
nl: Standaard Algolia API-sleutel

en: Provides a form element to collect valid location information (address, longitude, latitude, geolocation) using Google Maps API's Geocoding and Places Autocomplete.
nl: Biedt een formulierelement aan om geldige locatie-informatie te verzamelen (adres, lengtegraad, breedtegraad, geolocatie) met behulp van Google Maps API's Geocoding and Places Autocomplete.

en: Provides a form element to collect valid location information (address, longitude, latitude, geolocation) using Algolia Places.
nl: Biedt een formulierelement aan om geldige locatie-informatie (adres, lengtegraad, breedtegraad, geolocatie) te verzamelen met behulp van Algolia Places.
