Webform deprecated (6.3.0-beta4) - en to it translation catalogue (23 entries)

en: Yes
it: Sì

en: None
it: Nessuno

en: Country
it: Paese

en: Name
it: Nome

en: Add page
it: Aggiungi pagina

en: Location
it: Posizione

en: Line
it: Riga

en: Square
it: Quadrato

en: City
it: Città

en: Latitude
it: Latitudine

en: Longitude
it: Longitudine

en: State/Province
it: Stato/Provincia

en: Street Number
it: Numero civico

en: Map
it: Mappa

en: Unit
it: Unità

en: County
it: Contea

en: Keyboard shortcuts
it: Scorciatoie con la tastiera

en: Country Code
it: Codice Paese

en: Postal Code
it: Codice postale

en: Light
it: Chiaro

en: Add element
it: Aggiungi elemento

en: Minimal
it: Minimale

en: Dark
it: Scuro
